1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризура за на плажа

Дискусија во 'Коса' започната од Saisnalla, 13 јули 2012.

 1. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Како ја носите косата додека сте на плажа?
  Ја оставате пуштена, правите пунџа, плетенка или ... ?
   
 2. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Јас ретко ја оставам пуштена зашто ми е премногу жешко.
  Најчесто ја врзувам во реп или пунџа, или пак правам обична плетенка на страна. Наједноставно и најбрзо ми е тоа. :)
   
  На Hayley му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  не правам фризури за на свадба ,а не па за на плажа.

  секогаш ми е пуштена некогаш бушава некогаш испеглана тоа е мојата фризура :)
   
 4. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  2.620
  Понекогаш носам траки на косата и ја носам пуштена, но не можам да издржам долго така затоа што секако е многу жешко. Понекогаш ја факам обична плетенка или растурена пунџа.
   
 5. fernandez

  fernandez Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  51
  за на плажа до сега секогаш сум ја носела пуштена а после тоа ја врзувам во репче бидејки ми лета на сите страни,ако се сончам со врзана нема да ми се исуши а и некако поубаво ми е со пуштена
   
 6. 2036

  2036 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Како ќе ми текне така ја правам. Најчесто во реп или плетенка, пунџа поретко. Ја оставам и пуштена, не ми е многу долга, па не ми смета :)
   
 7. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  10.291
  Пол:
  Женски
  Бидејки ми е многу долга, а е жешко и за да не ја натопам во вода најчесто ја врзувам во висока пунџа.Убаво ми изгледа, а е и практично.


  Ги сакам и плетенките посебно со голем цвет во косата баш ми е летна шема фризура ама никогаш не сум ја издржала, жешко ми е, па затоа секогаш се одлучувам за посигурна варијанта-пунџата. :)
   
  На fernandez му/ѝ се допаѓа ова.
 8. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Ја врзувам во пунџа :)
   
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Нема шанси за на плажа да си правам некои посебни фризури.
  Најчесто ми е собрана во репче или пунџа, и целосно тргната од лицето.
  Или ако по некој случајност ја носам пуштена, ми е природна, малку разбушавена, и повторно тргната од лицето со некоја трака.
   
 10. Elichka

  Elichka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  545
  Пол:
  Женски
  Најчесто висока пунџа или репче, а за вечерни излегувања пуштена или внатрешна плетенка. :)
   
 11. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  На плажа најчесто и секогаш во репче и пунѓа ;)
   
 12. sweetyy1

  sweetyy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  66
  Ја носам пуштена а понекогаш врзана :)
   
 13. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  Врзана..
   
 14. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Или ми е фатена репче или висока пунџа нмеа шанси пуштена ме нервиа и ми жеже
  а навечер кога излегувам пеглана, или некоја плетенка
   
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Најчесто ја пеглам пред да одам на плажа за да ми е убава и права. Понекогаш и локни си правам, зависи од расположението. За да ми е посимпатична си ставам шнолки. Вака некако:
  [​IMG]
  Ако имам повеќе време си правам вакви фризурки:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  Пфф. :emo:
   
 16. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Фризура за на плажа??? :?:

  Еден висок реп и ајт со здравје.
   
 17. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Само да не заборавиш лак за коса... случајно да не ти се расипе :rofl:
   
  На Devoj4eto_12, Rose96, honey95 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  Одмор за мене претставува релаксација и задоволство, а не грижа дали косата ќе ја намокрам ако влезам во море или што мисли дебелана госпожа и нејзиниот сопруг што се излежаваат под сунцобран.
  Она што сите не краси моментално е нашата младост. Насмевката на лице, природното однесување и добра забава на плажа со друштво е најдобриот аутфит. А навечер за излегување, и пеглајте и тапирајте и вртете и ако сакате и рајски птици и летечки чинии ставете на глава.
  Да не бидам офтопик, мојата коса за на плажа е соберена во висок реп или евентуално пунџа.
  Уствари, несакам никому да солам памет, ама мислам дека фејсбуков премногу ја оптерети женската популација.
   

  Прикачени фајлови:

 19. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  189
  Строго " жива - вода фризура"
  [​IMG]
  [​IMG]
  Премногу ми е креатка за било каква фризура, а не дека воопшто би направила кога би можела.
  Плус кој фризури е**те, надвор +50 степени, било која фризура обавезно е скриена под капче или шешир.
  Сериозно, имам видено луѓе што прават фризури специјално за на плажа (да не се разбереме погрешно ама обично е за во барот до плажа) и двапати кога ќе влезат во вода пливаат како кученца со вратот исправен за да не им се намокри. Не го сфаќам тоа... :|
   
 20. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Најчесто ја носам пунџа,плетенка или пак пуштена :)