1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризура за форумџиката над вас

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Flower27, 29 април 2013.

 1. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Тука ќе постираме слики од фризури за членот над вас :)
  Ајде првата фризура за мене :D Да видам како ќе ме потстрижите :lol:
   
 2. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
 3. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 4. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.861
  Допаѓања:
  39.454
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • индекс.jpg
   индекс.jpg
   Големина на фајлот:
   8,7 KB
   Прегледи:
   60
 5. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
 6. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  14.425
  Пол:
  Женски
 7. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • large (14).jpg
   large (14).jpg
   Големина на фајлот:
   31,1 KB
   Прегледи:
   32
 8. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.936
  Допаѓања:
  26.849
  Пол:
  Женски
 9. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  847
  Допаѓања:
  4.898
   

  Прикачени фајлови:

  • n.jpg
   n.jpg
   Големина на фајлот:
   43 KB
   Прегледи:
   22
 10. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.625
  Допаѓања:
  59.482
  Пол:
  Женски
 12. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.060
  Допаѓања:
  27.205
  aaa03809004a8e68de17677f9b8a578b.jpg
   
  На Bitter-Sweet и ChocholateLover♥ им се допаѓа ова.
 13. ChocholateLover♥

  ChocholateLover♥ Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2016
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.337
  Пол:
  Женски