1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризура на Нова година :)

Дискусија во 'Коса' започната од ElenaRbd, 18 декември 2009.

  1. ElenaRbd

    ElenaRbd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    152
    Zdravo devojki i dami..Bi sakala da znam kakva frizura planirate da imate za do4ekot na Nova Godina 1va 2ra pa i 3ta ve4er :) Jas imam kosa so dolzina malku podolga od raminjata i navistina neznam sto da i pravam...ne sakam da ja peglam,bidejki re4isi sekogas mi e takva. Dokolku imate nekoi soveti za mene vi blagodaram p.s. sto e so vasite kosi i vasite idei za idealna frizura :)

    [mod-kirilica:29bnkykr][/mod-kirilica:29bnkykr]
     
  2. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    jas bidejki sekogas i mene kosata mi e peglana za nova godina sekogas ja nosam vitkana moze pustena a moze i malku potfatena zavisi kako ke mi dojde :lol: a posebna frizura nekoja ne pravam ako i ti ja nosis peglana postojano mozes da ja izvitkas i da ja ostavis pustena
     
  3. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    najverojatno povtorno ke sum so peglana kosa! sekojdnevno ja nosam peglana pa i taa vecer ke sum ista! ne se preopteretuvam so toa deka taa vecer treba da bidam nesto poinakva!
     
  4. feminna09

    feminna09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14
    Lugjeee kako da si ja napraam vaa frizurichka za ngg :roll: [​IMG]
     
  5. Vodolija

    Vodolija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Според мене треба само да ја извиткаш (дали со фигаро, крпчиња или твистери), а потоа ти требаат само иглици(поткрепки,шнолки) незнам како се викаат правилно :D Ќе си го собереш горниот дел, малце лакче и толку :) Иначе ми се допаѓа фризурата... Баш пред неколку викенди ја направив слична и не беше тешко, а убаво изгледа :) Поззз :)
     
  6. feminna09

    feminna09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14
    ке пробам деновиве пред нг како ке ми стои ...иначе фала пооззз ;)
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    frizurava e super. nesto slicno imav tava za maturska :) ama mislam deka za da bides extra poseti nekoj stilist i ke bides najubava za najludata nok. pozz :)
     
  8. feminna09

    feminna09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14
    ama iam pokratka kosa od ovaa na slikava ;( aj kazhete mi nekoja frizura nz sho da praam..ako ja ispeglam za kratko vreme se gubi efektot mi se izvitkue na vrvovite ;( ;( SOVETT!!
     
  9. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    jas ke si ja nosam pustena i peglana zasto se skrativ epten do ramenata i sea frizurata mi e bob pa taka da nemam bas izbor. ako nekoj ima ideja molam da mi ja kaze ;) pozz
     
  10. Vodolija

    Vodolija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Епа чим ти се губи ефектот кога само ќе се испеглаш, ти предлагам прво да ја испеглаш и потоа на врвовите да ја свиткаш со фигаро по малце... Се надевам ме сфати како :) Нема да ти биде ни права ни виткана...Онака мислам дека фино ќе изгледа...Мене многу ми се бендисуваат таквите фризури, па и нема причина да не стои убаво :D
     
  11. Vodolija

    Vodolija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Еее а јас уште да кажам ккаква ќе ја направаам фризуратаа :D
    Сменав триста мислења до сега, и на крај се одлучив да си ја врзам во репче (коњско опавче) :D И околу ластичето ќе ја свиткам со еден прамен коса, па репот ќе го извиткам :) Бидејќи фустанчето ми е поинтересно изведено на грбот сакам да се гледа интересното :) Можда многу ќе дојде краток репот така извиткан ама ич не ми е гајле...На секој друг начин само мака ќе си имам со косата цела вечер :twisted:
     
  12. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    jas imam kosa do kaj polovina nekade :? i sakam da ja skratam do ramenata isto kako tebe( e sega potocno jas sakam do nad ramena nezz dali ti e takva) ama vo sekoj slucaj kako ja odrzuvas? teska e za odrzavanje? se vitka? se iskrsuva? se prci? :D 300 prasanja vo 1 sek :D ama ako mi dades sovet ke mi bides od pomos, zasto nezz sto da pravam :(
     
  13. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Jas se skrativ vo nedelata inaku i mene mi bese dolga i mi zse zdosadi takva. Mnogu e polesna za odrzavanje sea mene posto mi e vitkana(blago) jas ja peglam i stoi taka malku lakce na vrskite da ne se vitkaat i toa e toa. VO sekoj slucaj podobro odkolku do sredpolovina(nemozev da ja spastram nikako)A i zaboraviv da ti kazam mene mi e dvaprsta nad ramenata :D :D
     
  14. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Едноставно а убаво :)
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  15. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    5.724
    Фризурата за нова година ми беше виткана..сменив нешто со оглед на тоа што имам права коса ..прво мислев на фризер да одам но потоа сватив дека дома можам да си ја направам сама а парите што мислев да ги давам на фризер ги искористив за да си купам нови обетки :) си бев задоволна што направив нeшто со мој личен печат :)
     
  16. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    За Нова година ќе ја носам пеглена :)
     
  17. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Пеглана најверојатно ..
     
  18. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Незнам јас не се оптеретувам толку со ова но врска немам како да е носам косава.Имам рамни шишки и прилично долга коса.Некоја идеја можеби? :?:
     
  19. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    за нова година пеглана :)
     
  20. qxwy

    qxwy Активен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    5
    Ако не ви е тешко, за нова година сакам плетенка венче со права или виткана коса, некој да ми даде линк да се научам, пошто сум прилично вешта за нокти, коса, шминка и сл. Најмногу сакам правење на нокти не сум професионалка, но прилично вешта сум така да добивам и некоја пара плус од тоа :$ знам дека нема никаква врска со муабетов, но чисто да се пофалам :angel: