1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризурите на славните

Дискусија во 'Коса' започната од Avril.09, 24 јануари 2011.

 1. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Што мислите за постојаната промена на стилот и косата на Ријана? Која ви е омилена од овие ? :)
  максимумот е 5 слики па додадете и вие некоја од вашите омилени ;)
   

  Прикачени фајлови:

 2. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  111
  Сите фризури на Ријана

  првата и третата слика според мене ријана премногу се извештачи дури и антипатична ми стана
   
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Сите фризури на Ријана

  Се прашувам дали беше неопходна темава?! |(
   
 4. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Сите фризури на Ријана

  Според мене, беше интересно да го постирам ова, ако не, онда во канта.
   
 5. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Сите фризури на Ријана

  А ете ја последната нејзина фризура...црна Ријано :x
   

  Прикачени фајлови:

 6. eki4k2

  eki4k2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  41
  Сите фризури на Ријана


  втората и последната ми е убава како флизура и мислам дека нејзе сите можни флизури би и стоеле многу ја сакам значи прекрасна еее :lol: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 7. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.764
  Сите фризури на Ријана

  И ја сакам оваа фризура на Риана и сакам баш вака да си ја направам и мојата..А ја поштовам затоа што е секогаш единствена и своја и секаква фризура и стои..ја обожавам
   

  Прикачени фајлови:

 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Сите фризури на Ријана

  Да му се сневиди, кога отварате тема, колку и да е бесмислена (а имаме прилично такви на форумов реално), па дај истражете малку, а не ајде да гласаме слика еден, два, три или четири. |(
  Предлагам темава да се преименува во Фризури на славните или познатите, сеедно, па таму ќе си коментираме за сечии косичиња, кому му се сака.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.646
  Пол:
  Женски
  Сите фризури на Ријана

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Сите фризури на Ријана

  Ауууу, ама е одвратна на последнава слика :puke:

  Боже, Боже што ти прави една обична фЛизура :D

  Инаку, не знам на темава што да кажам :?:

  Ријана има различни фризури и најмногу ми се свиѓаат третата, петата и десетата :|

  Се согласувам со Трендафилка мила наша каранфилка :lol: да се преименува темава во „ФЛизури на славните или познатите“
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 11. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Сите фризури на Ријана

  Секогаш ми е оринална и преубава итн, итн :) ( да не тупам, бидејќи има тема за Ријана више :) ) но не секогаш ми се свиѓа фризурата ... :!:

  Еве тие што ми се свиѓаат како и стојат и како ги носи

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Уопште не ми се допаше на почетокот со долга коса :worried:

  пример - [​IMG]


  * И може темава да се преименува (да не биде само за Ријана) има предлог погоре ;)
   
 12. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  За да ја продолжиме темата, да ги коментираме фризурите на славните за време на ,,Златен Глобус'' оваа година ?
  - Меган Фокс
  - Ева Лонгориа
  - Сандра Булок
  - Анџелина Џоли
  - Хали Бери
   

  Прикачени фајлови:

 13. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Така веќе може :)


  Прво морам за Меган Фокс да кажам дека е костур. Лично ми е станата антипатична.
  За фризурата: Не ги обичам овој тип на фризури. Раскошни целите, предолги и виткани. Меѓутоа ми се допаѓа зошто е доста гламурозна, соодветна за ваков настан. Нешто бојава ме буни, со праменот напред. :^)

  Ева Лонгориа секогаш правела гламурозни фризури. Мислам дека ја немам видено со несредна коса(зборувам за настани, не приватно). Сосема е во ред фризурата од напред, баш и прилега. Само да можевме уште од позади да ја видиме.

  На прв поглед Сандра Булок ми делува симпатично со шишки. Ама кога ќе се загледам поубаво целата ми е некако расчупана, со прамени кои штрчат. А и шишкиве не се добро зачешлани и испеглани. Донт лајк ит.

  Анџелина е стандард со истава фризура. Само поенкогаш и е повиткана...Не дека не и стои убаво, ама монотно е веќе. Инаку бојата ми се допаѓа многу, а шишката горе подвиткана и не баш.

  Хали Бери си се носи вака, кратко, практично и слатко. Значи на некои луѓе им стои кратка коса, и крај! Супер ми е Хали, секогаш ми била и ќе ми биде.
   
  На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  На првата слика така најмногу ми се допаѓаше :)
   
 15. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  Фризурата на Меган Фокс е преубаваа :inlove: :inlove: :inlove:
  А Хали Бери со фризурата ми личи на женски ѓавол :lol: :devil:
   
  На Ognenija му/ѝ се допаѓа ова.
 16. QueenB

  QueenB Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  49
 17. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Ријана ми е ОМИЛЕНА од сите на светската естрада, и ми се допаѓа секој тип на фризура која што ја пробала! :) Навистина ми е многу убава, и убаво е што менува стилови, не станува досадна пред очите на гледачите и слушателите :))
   
 18. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Мене најповеќе ми се допаѓа сегашната фризура на рајана нешто како овие на сликите :inlove:
  А и мојата е ваква :!:
   

  Прикачени фајлови:

  • 18.jpg
   18.jpg
   Големина на фајлот:
   53,7 KB
   Прегледи:
   440
  • 56.jpg
   56.jpg
   Големина на фајлот:
   133,6 KB
   Прегледи:
   440
  • 118.jpg
   118.jpg
   Големина на фајлот:
   51 KB
   Прегледи:
   440
  • 132.jpg
   132.jpg
   Големина на фајлот:
   140,6 KB
   Прегледи:
   440
  • sfg.jpg
   sfg.jpg
   Големина на фајлот:
   66,4 KB
   Прегледи:
   440
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  [​IMG]
  најубаво и стои :)
   
 20. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900