1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризури за прикривање на ушите

Дискусија во 'Коса' започната од FeminkaDoKraj, 15 декември 2012.

 1. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  епа вака.....значи јас сум една од оние несреќните што имаат големи уши :( понекогаш сакам косата да ја соберам да не е секогаш пуштена но не можам ниту во опавче да ја фатам ако не носам топер!(оној за уши скривање што е)...дури за полуматурата не ја носев убаво собрана дотерана туку само ја извиткав.......дајте предлози за некакви инетересни фирузри кои ги прикриваат ушите.....однапред фалаа :) ;)
   
 2. CocoLady

  CocoLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  117
  Епа вака.. јас мислам дека не треба да се срамиш од тоа сто го имаш :)) Мислам дека треба да си ги праиш сите флизури кои ги сакаш ;) И освен да ја носиш пуштена со некои локни или некои додатоци , не знам како друго би ги сокрила :))
   
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.810
  Допаѓања:
  4.847
  Пол:
  Женски
  Еве нешто :

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На FeminkaDoKraj му/ѝ се допаѓа ова.
 4. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  за жал, многу сум осетлива............и на училиште кога бев помала ке ја соберев косата и сите почнуваа да ми се смеат и ми даваа разноразни прекари.......секој ден дома си плачев......неможам тукутака да си ја соберам косата и да си одам како да немам уши големи :( страв ми е дека повторно ке ме навредуваат.......туку ај доста се жалев тоа ионака ништо не ми помага :D :)
   
 5. CocoLady

  CocoLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  117
  те сваќам многу добро затоа што и другарка ми го има истиот проблем и неа и измислуваа прекари и од тогаш ја носи само пуштена :( Од што и набија толку многу комплекси беше спремна и на операција да оди но некако се разубеди :/ Мислам дека флизурите погоре ти се многу добар избор :)
   
  На FeminkaDoKraj му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.335
 7. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  не сакам кратка фризура.......мислам,убави се но немам чувано толку кратка коса усте од мала....навикната сум на долга коса.....сепак фала за предлогот :)
   
 8. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.652
  Допаѓања:
  14.682
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 9. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  4.375
  Пол:
  Женски


  I jas sum edna od tie shto imaat taka "pogolemki" ushi imam mnogu ubava kosa no za zhal ne ja nosam fatena,nitu pravam nekoi frizuri tuku pushtena i drugarkite mi se chudat kako mozham da ja nosam samo pushtena xDD kako ne mi smeta ama ete srekjava moja hahahaha :D :D pozz
   
 10. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.652
  Допаѓања:
  14.682
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  4.159
  Пол:
  Женски
  Можеш пуштена да ја носиш или виткана немора да ја фаќаш или ако сакаш фатена пониско фатена
   
 12. notgonnatellu

  notgonnatellu Активен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  mislam deka ne treba da se sekirash sho drugite zboruvaat, jas imav klempavi ushi i predhodnoto leto si napraviv operacija oti stvarno dojde do stepen koga nemozhev da gi podnesuvam i nashkolo i niz grad decata, site bea premnogu loshi i bezobrazni, mi se ismejuvaa za se a oni lichea is seushte lichat na zhivotni sho izbegale od zooloshka a ima mnogu frizuri so koi mozhesh da si gi skriesh ushite :)
   
 13. Buterflygirll

  Buterflygirll Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  Се надевам си поминала добро на операцијата инаку јас немам клемпави уши ама мојата другарка Ангела имаше клемпави уши и ја викаа Дамбо :(
  И она постојано плачеше и мораше косата да ја носи пуштена секогаш.
   
 14. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.652
  Допаѓања:
  14.682
  Пол:
  Женски
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.684
  Допаѓања:
  19.796
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 16. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.652
  Допаѓања:
  14.682
  Пол:
  Женски
 17. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  956
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  И јас го имам истиот проблем со големи уши ама кога е стварно жешко си ја фаќам во коњско опавче и баш ми е гајле
   
 18. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49

  notgonnatellu, а ако смеам да прашам,колку пари беше операцијата? ако не сакаш овде да кажеш колку беше цената,пиши во л.п....... и јас многу сакам да направам операција оти преку глава ми е од овие уши клемпави :@ лете зиме пролет есен секогаш косата пуштена ја носам,само дома каде ме гледаат само домашниве ја носам собрана во репче,дури и до продавница кога одам пуштена ја носам.........:(...........инаку фала ви на сите за предлозите за фризурите :*
   
 19. sweety23

  sweety23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Јас немам многу големи уши, ама не знам едноставно не ми се допаѓа кога ја собирам косата, ретко ја собирам но кога ја собирам си ги лепам ушите со ханзаплас или со медицинскиот фластер и чао пријатно :D :D