1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризури за свечени пригоди

Дискусија во 'Коса' започната од westt, 12 септември 2015.

 1. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  163
  Доколку ја има темава слободно нека биде ставена во корпа ама јас не сретнав слично нешто на неа.
  Вака ајде слики ако може за фризури за на свадба за кратки,долги и средни големини на коса .[​IMG]
   
 2. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  4.577
  Допаѓања:
  48.916
  Пол:
  Женски
  _t5a8685---kopiya_2.jpg
   
  На BE YOU, Acka22, macence4 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. kabs226

  kabs226 Нов член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  e4a76296e573b74c14d26598b744ddc7.jpg (y)(y)(y)
   
  На Acka22, anakonda88, macence4 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.169
  Допаѓања:
  105.772
  Пол:
  Женски
 5. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  7b4cacff3ca657b979b055b9b8929482.jpg
  Kate sekogas ima sovrseni frizuri
   
  На Acka22, toogood и kabs226 им се допаѓа ова.
 6. macence4

  macence4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  416
  10534655_1356952104331576_7610517832078015494_n.jpg 12195891_1352849214741865_2428860140266108778_n.jpg
   
  На Acka22, Petra777 и anakonda88 им се допаѓа ова.
 7. sasaSasa

  sasaSasa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
 8. bella12

  bella12 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  1.231
  Допаѓања:
  7.315
  Пол:
  Женски
  10402030_397784770386420_7247126635081862981_n.jpg large.jpg
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  Не обожавам фризури некои екстравагантни, ниту пунџи, ниту нешто слично. Секогаш сум повеќе за нешто слично на овие слики. 12003376_642263975915174_1707796526031372609_n.jpg 11823817_1168103696550186_2040176917_n.jpg 0-03.jpg

  На последната слика знам дека прво фустанот паѓа вочи, но вие гледајте ја фризурата :angel:
   
  На BE YOU, Acka22, 1209 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. s.w-e.e-t.y

  s.w-e.e-t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  432
  За некое време имам блиска свадба. Но бидејќи имам влакна на лицето и никогаш не ја носам косата собрана ве молам да ми кажете некоја фризура која би ми одговарала.