Фризури за тинејџерки

Дискусија во 'Коса' започната од malechka.21, 20 август 2013.

 1. malechka.21

  malechka.21 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Понекогаш ни се потребни фризури наменети за некои свечености, но сакаме да не изгледаме како тетки, па да ставиме слики од некои фризури кои и доликуваат на една тинејџерка. ( Ставајте фризури за сите должини на косата, за секој да може да пронајде нешто за себе, а може да се ставаат и слики за фризури за училиште или и други поводи. ) :) :)

  http://www.stylesnew.com/images/hairsty ... rls-2012-2

  http://images.totalbeauty.com/content/p ... ens-04.jpg
   
 2. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
  вака нешто....... :wasntme:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На MissMary му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ohana

  ohana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2013
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  268
  :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MissMary му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MissMary му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.638
  Допаѓања:
  5.349
  :) пример: плетенки,некоја фриз. со плетенки,испеглана,извиткана-од плетенки,локни,неуредни локни,уредени локни..,реп-опашка-прав,врвовите во една локна да се соединуваат,бушав,виткан...,кок, нешто со шноли,венче,траки...исфенирана.... ;)

  ќе поставам видеа од причина што сакам кога ми се допадне некоја фризура да видам како се прави па доколку можам и да ја применам ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=vpoTFnPzdLk

  http://www.youtube.com/watch?v=E3ozoWW2gGk

  http://www.youtube.com/watch?v=BtmwZ2-6uO4

  http://www.youtube.com/watch?v=CtbGllpmzDk

  http://www.youtube.com/watch?v=lrRjeup4L_8
   
 6. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  а Нешто за на училиште ???
   
 7. Inna5

  Inna5 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  624
 8. Tainstveena

  Tainstveena Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  ^.^
   

  Прикачени фајлови:

  • 00.jpg
   00.jpg
   Големина на фајлот:
   9,1 KB
   Прегледи:
   442