1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризури

Дискусија во 'Коса' започната од enca.69, 30 април 2010.

 1. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.447
  Женски ајде помош :talk: ...и за мене за невестинска фризура, и еве може и за матурантките за да ја прошириме темата :D ...каде, како, што... :D значи добро студио или фризер-ка...и некоја фризуричка закачете .... ;) ;) :rofl:
   
  На the-girl99 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.447
  абе женски беееееее......ај па пишете мииии :( :( фризура пред се...или комплет за средување кај да се оди....али ај шминкер имам опции....ама фризерајот :?: :?: ајде помагајте...бидете солидарни па :worried: :worried: :rofl:
   
 3. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.082
  Ако си од Скопје тогаш јас би ти го препорачала "Мое студио Дадар". Шминка Дадар, а фризура Андреј (Миске) :) Стварно се The Best ;)
   
 4. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.447
  Да од Ск сум...фала ти многу...ама фризеров кај да го најдам??? :D
   
  На the-girl99 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Еве Енци неколку фризури што ме бендисаа
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 6. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.082
  Андреј е исто вработен во "мое студио Дадар" така да се ти е на едно место :) и шминка и фризура ;)
   
 7. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  :D
   

  Прикачени фајлови:

 8. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.447
  Ех срцки сте ми :* ...посебно ова Хипиво колку е срце, за се се труди... :* :* :* ....инаку сакам пуштена фризура нешто, лабавки локни за со дооооолг вел :lol: ...ама ништо успешно до сеа....а кажете ми ако знае некој, Владо за шминка можеби би сакала, а има кај него некој фризурка да ми скрпи или јок???? :tmi:
   
  На blosson му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  ^^ Па ти се мажиш или кој? Нема зезање тука :lol: :* :* :* :* :* :* :* :*
  И еве најдов нешто, ако не чини кажи, ќе бараме друго :D
  [​IMG] [​IMG]
   
  На blosson му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.316
  Допаѓања:
  144.967
  Мачка,јас имам предлог,ама малце далеку да не ти биде...по лп ако сакаш да се исконсултираме...го бива дечкото многу...
   
  На blosson му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Еве од мене неколку сликички со фризури:)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (1).jpg
   1 (1).jpg
   Големина на фајлот:
   24,5 KB
   Прегледи:
   1.527
  • 1 (5).jpg
   1 (5).jpg
   Големина на фајлот:
   31,3 KB
   Прегледи:
   1.527
  • 1 (8).jpg
   1 (8).jpg
   Големина на фајлот:
   20,9 KB
   Прегледи:
   1.527
  • 1 (7).jpg
   1 (7).jpg
   Големина на фајлот:
   52,1 KB
   Прегледи:
   1.529
  • 1 (4).jpg
   1 (4).jpg
   Големина на фајлот:
   33,3 KB
   Прегледи:
   1.527
 12. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  ^Оваа со плетенката е преубавааааааа :l:

  [​IMG]
  Ваквата фризура ми е омилена :)

  [​IMG]
   
 13. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.447
  Пиши ми Лилитко ...те чекам....инаку стварно се добри фризуркиве.... фала ви бе срцки :* знам јас не ме оставате на цедило :rofl: :rofl: аууууффф најголем проблем ми е ова :@ :@ :rofl:
   
 14. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
   

  Прикачени фајлови:

 15. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Мене ми се допаѓа оваа фризура, локните не се обични како со фигаро или со пегла кога се прават, туку се прават со РЕТРО ПРЕСА ( ја нема во сите салони) и многу интересно испаѓаат. Е сега тука на сликата е обично пуштена косата, ама кога ќе се направи убаво со тие белите циркончиња што ги ставаат на невестите и плус и велот кога ќе се стави, убаво ќе изгледаат пуштените локни.
   

  Прикачени фајлови:

  • britney.jpg
   britney.jpg
   Големина на фајлот:
   72,9 KB
   Прегледи:
   1.486
 16. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
   

  Прикачени фајлови:

  • jennifer.jpg
   jennifer.jpg
   Големина на фајлот:
   36,4 KB
   Прегледи:
   1.479
 17. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Енца да ни кажеш отприлка дали под велот сакаш да ти биде фатена или пуштена косата? Мене интересно ми стана да си барам фризурки :) Еве уште неколку идеи од мене. Мислам дека ќе можат да ти направат нешто слично, за која и да се одлучиш :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   67,4 KB
   Прегледи:
   1.474
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   57,2 KB
   Прегледи:
   1.476
  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   222,3 KB
   Прегледи:
   1.474
  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина на фајлот:
   36,7 KB
   Прегледи:
   1.477
  • 6.jpg
   6.jpg
   Големина на фајлот:
   35,9 KB
   Прегледи:
   1.475
 18. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (3).jpg
   1 (3).jpg
   Големина на фајлот:
   27,2 KB
   Прегледи:
   1.464
  • 1 (6).jpg
   1 (6).jpg
   Големина на фајлот:
   49 KB
   Прегледи:
   1.464
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   208,4 KB
   Прегледи:
   1.463
  • 7 (2).jpg
   7 (2).jpg
   Големина на фајлот:
   16,2 KB
   Прегледи:
   1.465
  • 7.jpg
   7.jpg
   Големина на фајлот:
   29,1 KB
   Прегледи:
   1.465
 19. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.447
  Хаха...фала ти Ниничка..и сите останати :* ...косата сакам пуштена да ми биде...ништо премногу извртена или со многу лак или такви работи...нешто интересно, полелеаво...пуштена под велот, ама велот од горе ке ми почнува не од тил, и ќе биде до доле, подолг од фустанот...фала ви многу...и уште пишете некој фризер, салон ова она...се мислам за кај Љупка, ама незнам како се цените...или Владо Георгиев, или евентуално Дадар....појма неам многу се нервирам....така да се што ќе ми пишете ќе ми е добредојдено.... :* :*
   
 20. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Владо Георгиев сум слушала дека многу добро работи, познам една невеста која се правеше кај него и беше многу задоволна.