1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризури

Дискусија во 'Коса' започната од enca.69, 30 април 2010.

 1. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Еве неколку варијанти...

  [​IMG]
   
 2. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.298
  http://www.idividi.com.mk/stil/woman/721133/index.html
  јас би ти ја предложила оваа статија од ИДИВИДИ
  и особено оној дел 2риот со полжав ситуациите...
  една моја братучетка цел живот така си ја витка косата ;)
   
 3. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  Предлог фризура

  Епа вака сакам малко да си ја променам фризурата ми здосади оваа може ли да ми дадете некој предлог како да се исисам инаку косата ми е до рамената и имам 16 години
  фала
   
 4. Princess.Serena

  Princess.Serena Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  102
  Може некој да ми даде идеја како да си напавам фризура?? Мојата коса е многу долга. Да биде некоја по едноставна. :) позз :D
   
 5. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Кога мислам на фризура, мислам на перфектна боја, убаво негувана коса со висок сјај и совршена форма, а оваа женска секогаш го има тоа во пакет кога и да ја видам, навистина, дури и плава кога била, само колку сјај ѝ има косата а облик да не се кажува. Сон!

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 6. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Повели нешто, може ќе ти се допадне...

  [​IMG]
   
  На Princess.Serena и i-v-a-n-4-e им се допаѓа ова.
 7. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  Што мислите каква фризира и шминка е за полуматура ?
   
 8. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.868
  Допаѓања:
  11.595
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  уххх несакам да звучам како некоја паметна што ти соли памет,ама само ќе ти речам, тоа е само полуматура (нешто што премногу го величат) хелооооо славите што сте завршиле 8мо? оди си во некоја убава комбинација интересни панталони сукња, ова она, плетенка, и нормално некоја нежна сенкичка, а не пунЏи, професионални шминки, и фустани за свадба.

  Ќе ти најдам слики и вечер/утре ќе ти пуштам некоја иде во тема за полуматура или некоа слична тема,за овдека да не нарушуваме дискусија на темата, ќе ти пуштам ЛП за да знаеш каде сум објавила.
   
 10. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  девојки како да направам репче ама да биде со волумен..нешто како ова: :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

 11. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
 12. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.793
 14. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
 15. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.868
  Допаѓања:
  11.595
  [​IMG]
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 16. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
 17. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.493
  Многу ги сакам оние messy hairstyles.
  Ич несакам кога косата ми е премногу свечено направена, па според ова најчесто ја носам пуштена пеглана, фатена во пунџиџка, пуштена со цвет некој во неа.. Тоа би било тоа.
  Ни за свадби не сакам да имам некоја свечена фризура па да изгледам ала Шемса.

  Еве мене што ми се допаѓа :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 18. Serafima

  Serafima Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  21.232
  Му се чудам на тој што го направил ова :!: . Браво на неговото трпение :bow: ! Немам зборови :shake: .

  [​IMG]
   
  На Tuffi и IvanaMkd им се допаѓа ова.
 19. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  [​IMG]

  [​IMG]

  Овој стил на фризура ме потсетува на некоја примерна, интелигентна, вредна, повлечена девојка еееееееее не знам зш!?
   
 20. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови: