1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Харизматични политичари

Дискусија во 'Политика и настани' започната од OzzyAngel, 11 септември 2010.

 1. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Кој светски или македонски политичари/ки имаат најголема харизма, според вас!
  Постирајте слики, мислења...

  еве ќе почнам јас:

  Македонија- Бранко Црвенковски
  [​IMG][​IMG]

  Русија- Владимир Путин
  [​IMG]
  [​IMG]

  Америка- Џорџ Буш и Бил Клинтон
  [​IMG][​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda и RedWine им се допаѓа ова.
 2. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.293
  Пол:
  Женски
  Маргарет Тачер - Челичната лејди бивш премиер на Велика Британија. Моќна, прекрасна, амбициозна. А и хемичар е по струка :lol: И се восхитувам. Сликава е од помлади години.
  [​IMG]

  Српскиот претседател Борис Тадич. Многу харизматичен човек.
  [​IMG]

  Силвио Берлускони премиерот на Италија. Иако ги надмина 70тите, сеуште добро се држи.
  [​IMG]

  Од нашиве и нема баш некој кој ми влегол во око. Ама ајде ќе го кажам Имер Селмани.
  [​IMG]
   
  На Stoimenovska, Ma4u64ence и OzzyAngel им се допаѓа ова.
 3. Klara007

  Klara007 Нов член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  27
  Дечки, мене ме мрзи да постирам слики, па вака само по име ќе ги наведам, моите најхаризматични политичари :lol:
  - Бранко Црвенковски :$
  - Српскиот претседател Борис Тадич
  - Покојниот Жељко Ражнатович-АРКАН :(
  - Тони Блер
  - Кондолиза Рајс
  - Арнолд Шварценегер(мислам дека сеуште е гувернер на Калифорнија) :^)
  - Радмила Шеќеринска
  - Министеров наш за информатички технологии, Иво(не знам како се презиваше :^) )
  - Па и Црногорецов Мило Џуканович.....

  Има и други ама не ми текнува ви моментов
   
  На Tea678 и OzzyAngel им се допаѓа ова.
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Македонија-дефинитивно Бранко Црвенкоски
  Србија- Борис Тадиќ
  САД - Барак Обама
   
 5. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.627
  Пол:
  Женски
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.277
  Допаѓања:
  144.529
  Има такви?!
  Тадич е секси!
  Аркан не беше политичар.
   
  На mimiiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.293
  Пол:
  Женски
  Зошто бе сите сте го навеле Бранко??? Јас кога му го гледам тоа лицето со лузни ми иде да :puke: :puke:
  Јесте да е многу речит, ама харизматичен :shake: :shake:
   
  На eli25, Dennings, glorijaMKD и 3 други им се допаѓа ова.
 8. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  што ако му е лицето со лузни??
  го гледаш ли кога излегува на митинг каква харизма од него блеска?? ми иди да земам да гласам за него без да размислам ама... СТОП! :x
  јас многу сакам да го гледам Бранко! единствен е!
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 9. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  пардон???
  освен криминалец, Аркан беше и политичар... затоа нема да згреши никој ако го вметни тука, јас го заборавив ама еве сега...
  [​IMG]
   
 10. Klara007

  Klara007 Нов член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  27
  Lilit

  Аркан беше политичар, само други работи беа актуелни кај него(Аркановите тигрови, Фудбалскиот клуб Обилич, воените злосторства, па бракот со Цеца итн....), па затоа некако е во сенка неговата радикална политичка партија, којашто Аркан ја имаше основано.
   
 11. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Ех,сега ја претеруваш.До таму стигнавме физички да гледаме кој каков е и што има?Ако е за тоа кажи кој е совршен а? :^) Грујо случајно?! :tmi: Збориме за харизма..а дефинитивно Бранко ја има.И оние што се за него и против и оние кои го сакаат,обожаваат или го мразат признаваат дека е човек од политиката со харизма, кој не гледам друг да ја поседува.
   
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.277
  Допаѓања:
  144.529
  Можда и да бил,сепак повпечатлива му беше криминалната кариера скриена зад други форми на дејствување.
  За некои идол,за некои ѕвезда,за мене криминалец.

  Де де ко втор братучед да ви е ми скокнавте за Аркан.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  хехе, ме насмеа со ова “втор братучед“
  уживај Лилит, не се караме, само Аркан беше политичар и затоа морав да забележам...
  А за тоа дека беше криминалец има убава изјава дадено
  “Бев од другата страна на законот, но на никој не му го посакувам тоа!“
  Јас се тешам со тоа дека е жив. Многу ми се допаѓа тој човек!
   
 14. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.543
  Јулија Тимошенко
  [​IMG]

  од нашиве Заев би го издвоила ..
  [​IMG]
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 15. nela.oh

  nela.oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  269
  [​IMG]

  Ѓорѓи Спасов... го обожавам!!! најхаризматичен човек, прекрасен говорник, со самата појава зрачи позитивно. Декан е на нашиот факултет, исто имам слушано неколку предмети кај него па обожавав да одам на негови предавање и да го слушам, просто да паднеш на газ од неговиот тон на глас, изразување, став, движење.... цел зрачи со харизма.
   
 16. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Сакав и јас да наведам неколку харизматични но овие ги засенија моите па решив да проговорам за нив.
  Жељко Ражњатовиќ Аркан за некого криминалец за добар дел од Србите на времето бог.Опеан во песните Аркан и неговите делии.Тој кажа подобро еден ден како лав , него сто дена како црв.Беше скинат од подземната мафија која подоцна и самата заврши бедно.Добар дел од Србите сеуште велат дека е жив. Харизма имал а дали ја има недокажано.

  Како Бранко наш не може секој... треба да се знае да се умее.Сакале вие или не долги години требаше а добар дел од народот се уште не го разбрале.Харизма во изобилство кој колку може да ја сфати, разбере.

  Маргарет Тачер Челичната Дама.Така челична на времето многу мажи свитка ... па покрај неа се осетија како бескичмењаци ...
  Топ 3 Харизматични За кого како за некои закон
  Додека имало овци ги стрижеле на свој начин.
  Е да и тоа треба да се знае и во стрижењето народот смртник пронашол харизма :)
   
 17. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Стипе Месич!
  [​IMG]

  Иво Котевски
  [​IMG]
   
 18. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  :rofl: :lol: :lol:
  Не зезај!? :D
   
 19. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  1.218
  Пол:
  Женски
  Школски ми е, ептен беше срцка во школо :)
   
 20. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Julie -што ма не зезај кажав јас дека ние народот смртници и во црната хроника може да пронајдеме харизма :lol: Ај што му фали види како е згоден 8) Со МВР нема не зезај :)