1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Харизматични политичари

Дискусија во 'Политика и настани' започната од OzzyAngel, 11 септември 2010.

  1. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Овој што збореше за екстерните.. маме му.. :devil: Ама убав е бе. :wasntme:
    Никола Тодоров-[​IMG]
     
    На Amelia, bleff, vaga95 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Абе сфаќам дека се вкусови во прашање, ама ЃОРЧЕВ? Тоа клатиглавата што вика Љубе :D Мене ми е многу мутав, таков ко мутле некое се понаша, ко изгубен во просторот, пандан за да продава напазар став ми има, никако за политичар. Што е право и назад реков, Котевски, симпатичен е иако е дпмне а ги мразам од дново на петиците, ама ова мутлето ми е многу одвратно :puke:

    Јас по ред ќе ги наместам најхаризматичните според мене :)

    Број 1 ми е човеков, ме инспирира, колку само сакам да го запознаам :clap:
    [​IMG]

    Потоа Бране, особено откако присуствував на еден митинг, појавата му блеска, РОДЕН ПОЛИТИЧАР, кој што сака нека рече, роден е за политичар, кога се родил запишано му било :lol:
    [​IMG]

    Стојанче Ангелов! Секоја чест за човеков! Пред некое време се ожени, видов на фб пријателче ми е :)
    [​IMG]

    Љубчо Ѓоргиевски, ми се допаѓа како зборува. Има некое милозвучно гласче да те успие и многу е речит.
    [​IMG]

    Тадич, уф, оргазми, само да го погледнеш, вирче меѓу нозе :lol:
    [​IMG]

    Рада си е прича о себи, не за џабе гласав за неа :)
    [​IMG]

    И за крај, дамата што блеска од шарм, убавина, префинетост и елеганција - Тимошенко!
    [​IMG]
     
    На esperanca, enca.69 и JuLleE им се допаѓа ова.
  3. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    ^^^^ Оффи со Тадич ме насмеа!!! :lol: :lol: :lol: и целосно се согласувам! Самата негова појава значи- ОРГАЗАМ! Уффффффффф.... Па кога го гледав на Вимблдон како навива за Н.Џ. Јоооој... :whew: :whew: :whew:
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Како го гледаш и одма мозокот ти се вклучува во перверз муд :devil: Само да го погледнам и замислувам други работи со него, опасно секси, неодоливо, харизматично створење! :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Што е бе ова, што сте запнале со БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ, дека се испростеа на последниве избори, што рече нешо демек за тој стечаецот што се развел со жена му демек за него било, не бил дотолкав фраер, а човеков нешто скрос друго кажа. За оратор, секоја чест. Ама ХАРИЗМАТИЧЕН Бранко, no way. И дај нека се тргне од политикава, досаден е веќе. НИ Љубчо... Ни Фрчко. А пак за СТОЈАНЧЕ да не правам муабет, кога ќе излезеше на тв сакав да му фрлам со нешто :)

    А инаку, харизнатични се АНТОНИО МИЛОШОСКИ, НИКОЛА ТОДОРОВ И ИЛИЈА ДИМОВСКИ :) според мене.
     
    На kikikikirika и Rozich им се допаѓа ова.
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Не е до толку фраер - поголем е :D Илија Димовски има симпатична фаца плус велешанец е, ама ме иритира особено на митингот во Велес кога изеде што се направил моменталниов ни градоначалник а врска си нема, лаже како да ние од вчера сме и незнаеме кој што направи. И Никола Тодоров има симпатична фаца, ми личи на некој глумец од турскиве серии ама не ми текнува на кој. :?:
     
  7. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Ех, навистина фраер, и тоа и пол. ШТО да ви кажувам. Не се залажувајте, ве молам :) Фосил :)
    Ама ок, вкусови. Т.е. различни партии. Нема врска :)
     
  8. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Ајде за другиве и ќе разберам некако , но и Влатко Ѓорчев и Фрчковски се постирани во темава :| Не разбирам...
     
    На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Младиов ни министер
    [​IMG]
    Неповторлива харизма. Вечна ти слава
    [​IMG]
    Каде без Борис Тадиќ
    [​IMG]
    Од жени, нашата ни Шеќерка
    [​IMG]
    И Јулија Тимошенко
    [​IMG]
     
  10. Hell0.kitty

    Hell0.kitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    40
    Министерот за здравство-Никола Тодоров , Владимир Ѓорчев....... од нашите тие а од странскте- Борис Тадиќ.
     
  11. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Мене никој не ми е харизматичен. Кога зад ликот гледа како се крие `политичар` во душа, кој гледа како да те излажи, искористи... се губи целата харизма и убавина.
    Пошто харизмата проилегува од самиот лик, а не од облеката.
    Ако беше за облеката, друг муабет ќе терав. Иако и тоа не е нешто посебно за коментирање. Си имаат пари, си купуваат најскапо. И ние `обичните` да имаме толку пари ќе знаеме кај да се облечиме.
     
  12. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Бил Клинтон и Борис Тадиќ..а од нашиве Никола Груевски,Миле Јанакиевски и Зоран Заев.
     
  13. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    [​IMG]
    Министерот за труд и социјална политика - Спиро Ристовски
     
  14. rebeca

    rebeca Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    30
    Каде баш овој го најде цела харизма во него збрана
     
  15. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
  16. antilla

    antilla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    381
    Ерр, јас прв пат кога го видов ова се изненадив, ама после разбрав дека ова не е Берлускони, туку негов двојник, ова е снимано за потребите на некој документарец. Од Италијанци го разбрав ова, проверено е, така да сепак не бил до толку матуф и штракнат.

    Бек он топик, според мене нема некој посебно харизматичен политичар моментално актуелен ни во МК ни во светски рамки.
     
  17. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Леле како бе нема, ти сигурно незнаеш дека Тадич ( :inlove: ) постои. Многу ми е прекрасен човеков! Многу! :inlove:
     
  18. antilla

    antilla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    381
    Што знам, мене Тадиќ и не ми е нешто посебно, баш повеќе накај антипатичен ми тера отколку накај симпатичен. Не ми е јасно што гледаат многумина толку во него, ама добро, секој си има право на свое мислење. Никој не ми е нешто многу харизматичен ќе повторам, иако постојат одредени политичари во Источна Европа и Латинска Америка кои ги поштовам до одредена мера заради политиката што ја водат, колку-толку независна од она што го налага "вујко Сем".
     
  19. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Харизматичен политичар за мене е оксиморон, бај дифолт ми се одбивни бидејки сите лажат.

    За откачен Шешељ, да, бидејки е доктор по право и цел Хаг може вода да му носи.
    Незнам колку ја знаете приказната, бил најмлад доктор на науки во СФРЈ. Кога Тито му ја давал дипломата му кажал: честитам докторе, на што Шешељ одговорил “хвала мајсторе“ :D (Тито инаку бил ВКВ бравар). И така Шешељ си одлежал некој месец, верувале или не :D

    Туку да не си на место на преведувачите на Шешељ :rofl:
     
    На Jordanovska-K и kikikikirika им се допаѓа ова.
  20. la.diva

    la.diva Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    Тадич дефинитивно :)
    И Барак Обама не е лош :)