1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хематом

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Mermaid, 2 февруари 2010.

 1. Mermaid

  Mermaid Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  255
  Dali mozebi nekoj ima sovet kako da se izleci hematom?
  Fala odnapred
   
 2. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Мислам дека прво треба да објасниш, што е тоа, од што е и како.
  А и плус има доктори. Посети и ќе добиеш совет од нив.
   
 3. Kaliopi

  Kaliopi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  5
  не се лечи. се оперира.. инаку е згрутчување на крвта ;)
   
 4. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  175
  Па може и без операција да помине....Се третира со лекарства за разредување на крвта.Ако е специфично е тогаш доаѓа до операција.Најстрашно е ако не може да се лоцира,тогаш не дај боже може да дојде до мозокот или до срцето....Јас имав како мала,ама сега се е ок ;)