1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хербафаст Ултиматум

Дискусија во 'Диети' започната од Princess-S, 19 јули 2011.

 1. Princess-S

  Princess-S Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Здраво :) Ме интересира дали некој го пробал Хербафастот и дали има ефекти? сакам да ослабам ама со диетите некако не ми оди, имам 58кг и 165см барем до 53 да дојдам :)
   
 2. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Herabfast ULTIMATUM

  Мене ми кажале дака се ефикасни, не ти се јаде толку, се чувствуваш сита. И јас сакав да ги пробам ама од утре почнувам со диетата на Жан Митрев па ако не успеам ке ги пробам овие..
  Има некој искуство???
   
 3. emili.m

  emili.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  13
  Herabfast ULTIMATUM

  koja dieta na Zan M? aj plis ako ne te mrzi pisi ja :D
   
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Herabfast ULTIMATUM

  и јас сакав да го пробам Хербафаст ултиматум, за повеке енергија а и за целулитот да ми помогне, ама пред тоа ке се посоветувам со доктор :)
   
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Herabfast ULTIMATUM

  А каков ефект им кафето на Хербафаст? :?:
   
 6. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Herabfast ULTIMATUM

  dieti/dietata-na-zan-mitrev-t4474/
  eve ja dietata
   
 7. swetty

  swetty Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  25
  Herabfast ULTIMATUM

  ги има некој пробаноо херба-фаст капсулите?? ефикасни се илии?? сакам да ги пробам ама незз... има некој искуство со овиее???
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Herabfast ULTIMATUM

  Ај сите дневно 10 склека да ве видам и да престанете со тие хемии да забегувате. Освен со вежбање и режим на здрава исхрана сето друго е со краткотраен и јојо ефект. До сега ни славните личности не го нашле магичното стапче..
   
  На WhiteAngel и mKdevojce им се допаѓа ова.
 9. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Herabfast ULTIMATUM

  ех кога целулит би се отстранувал со склекови арно би било Славица :)
   
 10. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Herabfast ULTIMATUM

  Можеби не се отстранува со склекови, ама за се постои соодветна вежба. Убаво вика Славица, со вежби и со здрава исхрана е најдобро. А за вакви хемикалии не се потпирајте многу врз искуството на други. Знам неколку личности кои ги користеа Божен таблетите: кај едни имаше нормални ефекти, а кај други дополнително ја зголеми килажата. Сигурно и со овие не е поразлично.
   
 11. unstoppablemind

  unstoppablemind Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  11
  Herabfast ULTIMATUM

  На секој делува се поразлично, земајте диета или здрава исхрана со вежбање. Кој знае што се има во овие хемикалии -.- ....
   
 12. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Herabfast ULTIMATUM

  Не мораш да правиш склекови ама пази што јадеш
   
 13. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.290
  Допаѓања:
  101.349
  Пол:
  Женски
  Herabfast ULTIMATUM

  Добро бе девојки не ви беше лекцијата со Слим лајн доволна??? Кој гарантира дека и во овие нема Сибутрамин?? Дека ги има на тв?? е добро де платиле реклама и оп на тв. Ај не си играјте со здравјето. Јас не ги пијам!!!!! А за целулит другарка ми пие чај од магдонос и се мачка со гел од бршлен и девојкава нема ни Ц од целулит.
   
 14. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.452
  Допаѓања:
  22.755
  Пол:
  Женски
  Ај некој ако има искуство нека каже кои таблети се подобри:
  Хербафаст или Зелена кафа - Диетфарм ? :?:
  И со цената како стојат... ?
   
 15. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Едно време Зелена кафа беше забранета за продажба (поради несакани ефекети).
   
 16. Gilinterty

  Gilinterty Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ги пиев Хербафаст чинат 950 ден. не ослабнав ни 1 грам :worried:
   
 17. Ellena07

  Ellena07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  12
  Ги немам уште овие капсули пробано ..и незнам каков ефект имаат..
  Но сакам да ја праша nena2010 каков е тој гел од бршлен..ако може да пише