1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хетеро брак со геј маж

Дискусија во 'Брак' започната од Amateur, 11 август 2016.

 1. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  354
  Пол:
  Машки
  Не знам дали знаете, ама има голем број на жени кои се во брак со геј дечки/мажи а тоа не го знаат.
  Жените ги сметаат нив (сопрузите) за многу чесни, поштени, средени, навежбани, начитани и сл. а невечер тие истите си бркаат мажи.

  Голем дел од нив имаат и деца, све ради фурање пред околина и нивен страв машки кукавички.

  Не станува збор за бисексуалци, туку геј дечки кои успеале да прелажат некого.

  Иако голем број на жени ќе се побунат, верувајте не ни знаете колку многу ги има (Скопјево особено).
  Најчесто пошо (од за мене непознати причини) владее ставот дека геј мажите треба да имаат стил а ла „боки13“
   
  На WildMk, meckicka, Naked Gun и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.522
  Пол:
  Машки
  Да не си ти од тие :D??
   
  На pink95, fallenangel и Дугокоси Швалер им се допаѓа ова.
 3. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  354
  Пол:
  Машки
  за среќа не, ама работам со нив на клиника откако ќе закачат нешто
   
  На WildMk, LadyC и akvarium им се допаѓа ова.
 4. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.522
  Пол:
  Машки
  Имам слушнато за вакви примери, ама се си мислам не се до толку ментални луѓето да го прават ова, ако си геј тогаш биди геј, али очигледно таква ни е средината па мора на ваков начин да се прикриваат.
   
 5. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  354
  Пол:
  Машки
  тоа и ми беше муабетот. Факт е дека постојат и нажалост во огромен број јас ќе ви кажам.
  Сиот тој секс, по темница, со криење со непроверени мажи - само за страст и исполнување на она што бара душата и телото.
  јас не судам ниту викам што зошто како

  поентата ми е ставот на жените
  дали е можно дома, сопругата воопшто да не осеќа што маж има дома или знае и си ќути?
  исто, факт е дека кријат совршено
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.290
  Допаѓања:
  17.259
  Пол:
  Женски
  Да не ја полниме другана тема, овде да се надоврзам. Има вакви случаи (геј во хетеро брак) и тоа многу, а зошто е тоа така... мислам дека е најдобро за тоа да се „обвини“ нашиот сѐ уште премногу конзервативен менталитет.
  Поголемиот дел од жените се поттикнуваат да се мажат многу млади, да чуваат дома деца, да не се распрашуваат премногу кај е, што е, зошто е и слично маж им, да веруваат слепо на секој негов збор. Додека мажите се приморани да глумат некоја си о севишна надмоќност, машкост, како демек ако не е женет до толку години, ако нема деца, и ако не се однесува на определен начин автоматски не е машко и би бил мета на исмевање, нели она општопознатоно: „еј педер еден“, демек подолна навреда од ова нема. А не пак да признае отворено дека е геј - може дури и да настрада. Па затоа водат таков затворен живот, кој води до тоа преку ден да си е со жена и дете пред очите на јавноста (читај: комшиите и роднините), а преку ноќ да се среќава со други мажи и делумно да го живее животот кој го посакува, на тој начин задоволувајќи си ги потребите.
   
  На WildMk и Amateur им се допаѓа ова.
 7. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  354
  Пол:
  Машки
  Точно, да.
  Од мали (па дури и сега, денешно време) децата се задоени со страв, стегнат ум, правила кој никој не ги почитува, природа која никој не ја почитува нажалост, ги тераат да мислат насочено, ги тераат да патат од некои неосновани стравови кои и ние не можеме да им најдеме логика зошто.

  „немој, не плачи, срамота е, машко си“ му вели еден татко на синчето
  Ова доволно кажува.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.522
  Пол:
  Машки
  Мене само не ми е јасно како овие мажи цел живот имаат секс со нивните сопруги кога нив воопшто не ги привлекуваат жени :^).
   
  На glosipgirl и fallenangel им се допаѓа ова.
 9. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  354
  Пол:
  Машки
  хаха, па немаат. Жените се такви, ги нашле такви и не им ни треба секс.
  Еднаш или два пати годишно (и тоа поретко). Ќе ја забремени од еднаш и после деца ќе гледа жената.
  Ама затоа со мажи имаат секоја недела по неколку пати.
   
  На akvarium и Sashko1992 им се допаѓа ова.
 10. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.290
  Допаѓања:
  17.259
  Пол:
  Женски
  Е баш вака. Розовата е за девојчиња, сината за момчиња. Девојчињата треба да се тивки и нежни е емотивни, а момчињата треба да се груби и да не покажуваат емоции.
  Или како што мајка ми, дури и сѐ уште, на мои 20+ години, знае да ми рече „што си таква, биди малку понежна, потивка, девојка си“. (facepalm)
  Колку и да коментираме, факт е дека уште многу долго време ќе владеат кај нас истите овие мислења и ставови, бидејќи ретки се оние како мене (а мислам дека и ти спаѓаш тука) кои не се сложуваат со истово, така што се губиме во масата.
   
  На WildMk, Lella, okcenzi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.227
  Допаѓања:
  314.550
  И после се чудиме зошто жените имале швалери :lol:
   
  На cresa-jagoda, okcenzi, glosipgirl и 19 други им се допаѓа ова.
 12. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  354
  Пол:
  Машки
  ова држи. и тоа многу.
   
  На Naked Gun и only44you им се допаѓа ова.
 13. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  354
  Пол:
  Машки
  и новиве генерации млади родители, исто ги учат децата (чест на исклучоци)
  никој никогаш во живо не запознал геј маж ама битно ги мразат и подалеку од нив
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 14. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.106
  Допаѓања:
  141.599
  Пол:
  Женски
  А како е то можно?
  Ова искрено ме интересира ако јас немам никаков интерес од женски, абе не ме привлекуваат неможам во кревет со некоја, како тој успева и деца да прај и се? Тетка ми е сестра и ми има кажвано во амбуланта редовен пациент кој има швалер настрана покрај жена и деца и ако он е геј, како можи да напрај деца? Како го прај чинот и како ја прелажва жената? Како е то биолошки можно - со мисли, со хемикалии?
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  354
  Пол:
  Машки
  1-2 годишно, можно е.
  Стравот е огромен и чуда прави во мозокот.
   
  На WildMk и theowndemon им се допаѓа ова.
 16. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.290
  Допаѓања:
  17.259
  Пол:
  Женски
  Тоа ми е муабетот, уште долго ќе перзистира ова кај нас.
  Можеби и запознале, само не се свесни за тоа, зошто тој некој не се експонира јавно. Инаку, да се свесни, цел пекол би се ослободил... :^)

  Реално можно е. Сексуална возбуда може да се постигне и тактилно, колку ти и да немаш психичка желба, телото само функционира и одговара на одредени дразби. Така ќе се возбуди доволно за секс, а тоа што ќе и направи дете/деца, тоа повеќе е од „општествена одговорност и покажување машкост“.
   
  На WildMk, Дугокоси Швалер, MajklMK и 2 други им се допаѓа ова.
 17. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.227
  Допаѓања:
  314.550
  Жив пример:

  Возрасен човек е и е геј.
  Деца-нема
  Жена има.Втор брак и е..си има од претходниот две ќерки големи.
  Сите знаеме дека е геј.Секој втор муабет му е ,,таков,, (за мене непријатен).Додуши крие дека е геј, ама некои манири го оддаваат.

  Баш деновиве се чудев, замина на одмор со тројца пријатели на една недела во Грција !?!!!
  Жена му, мртва ладна на работа си оди, не се противи (барем пред јавноста)
   
  На okcenzi, anakonda88, lunchy и 6 други им се допаѓа ова.
 18. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  354
  Пол:
  Машки
  колку години ако не е проблем?
   
 19. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.227
  Допаѓања:
  314.550
  Отприлика 57-58
   
 20. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.522
  Пол:
  Машки
  Па јас до сега не сум запознал геј маж, а инаку не ми е проблем да имам познаник ама за другар не сум сигурен, бидејќи сакам да имам другари кои никогаш нема да помислат како да ме легнат.