1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хипотетички ситуации

Дискусија во 'Форумски игри' започната од RainBow, 12 мај 2010.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Одговарате како би постапиле во претходната ситуација, па поставувате нова.
    За вашата најдобра другарка, за која сте мислеле дека знаете се, дознавате дека имала афера со татко на ваша не така добра другарка. Што би направиле? Би рекле нешто? Би престанале да се дружите со неа? Или...?
    Ајде девојки разработете ја имагинацијата :)
     
  2. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Незнам што би направила, најпрвин ќе ја прашам зошто го направила тоа, можеби сепак имало нешто што ја мачи, што јас не сум го знаела, па ја натерало да направи таква грозна работа, а доколку го направила тоа од ќеф, можеби и ќе престанам да се дружам со неа, не ми требаат такви расипани личости што покрај нив и јас ќе станам таква :) :)

    Како би реагирале, доколку родителите ви соопштат дека се разведуваат?
     
  3. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    pa sea ako oni odlucile deka ne mozat da se zaedno,ne si odgovaraat,ne se sakaat poveke,sekako deka nema da pistam i vristam kako malo dete i tie imaat pravo da se srekjni :)

    sto ako ste zabelezale deka vasata najbliska drugarka e slepo vljubena i se gleda so nekoj mnogu los decko?
     
  4. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    Па ке и кажам што мислам дека тој не е за неа и такви слични работи, ако ме послуша добро ако не па нејзин проблем, нејзин живот е тоа.Што сака нека прави. :)

    Што би направиле доколку слушнете дека вашиот дечко ве изневерува?
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Би ставила крај на таа врска. И тоа лице в лице. Имам доволно достоинство.

    Како ќе реагирате ако вашата друга половина е на работ на смртта, а вие не можете да направите ништо во врска со тоа?
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Ова не дај Боже. Би направила се што можам да му олеснам, ни нила храбра во тие моменти и постојано би била со него, но потоа би се скршила.
    Си излегувате релаксирано до продавница и одеднаш во една уличка го здогледувате татко ви како се испраќа со бакнежи со друга жена. Веднаш ви станува јасно за што се работи. Каква е вашата реакција и што ќе направите понатаму?
     
  7. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Ќе истрчам и ке го прегрнам силно, кааај си бе татоооо...не мора таа кокошката да ја види мојата лутина.

    како би постапиле доколку вашата другарка немерно ви вели дека го свиѓа типот што вас ве свиѓа, само за да не бидете со него?
     
  8. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Ако на неа и се допаѓа и ми е добра мн добра другарка ќе се откажам од дечкото. А ако само онака колку од љубомора. Ќе ја игнорирам :devil: :devil:

    Што би направиле ако го фатите еден од вашите родители како го изневерува другиот?? :wasntme:
     
  9. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ќе разговарам со него и ќе му дадам до знаење дека знам за аферата што ја има, ќе го прашам што довело до тоа, што не е задоволен од дома па направил таква грозна работа. И секако ќе му потенцирам да ја прекине :envy:

    Забележувате дека ви нема одредена сума на пари. Сте ги чувале на видливо место во вашата соба, а тие изчезнале откако една ваша добра другарка ви била на гости. Знаете и дека таа не стои баш добро со финансии.Нема сомнеж дека таа ги украла.Што ќе направите ? :^)
     
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    pa najverojatno ke i objasnam naivno deka tocno pred da dojde sum gi stavila na toa mesto i deka ete sega gi nema :D pa neka crvenee od sram da ja vidam!

    sto ako sleden ponedelnik fatite 7ca na loto? :D
     
  11. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Парите ќе ги донирам на тие што им се потребни :)

    Вака: Замислете си се враќате од работа а дома куќата на комшиите гори. Што ќе направите?
     
  12. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Веднаш ќе викнам пожарна да спаси што може. Комшиите ќе ги згрижам на спиење ако немаат услови каде :)

    Се враќате од излегување со такси, сама. Таксистот пробува да ви го „заврти“ муабетот, демек сте биле многу згодна, убава... Одеднаш ја спушта раката на вашата нога, а забележувате и дека свртува во непознат правец. Што ќе направите ?
     
  13. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    koga ke izvadam toa stiklata pa po glava,tek ke vidi ubavina.

    sto ke napravite ako najbliskata drugarka nesakajki vi skrsi ili rasipe nekoj mnogu drag predmet?
     
  14. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Ништо. Ако најдам ист ќе си купам ако не ништо. Нема шанси да и се налутам заради предмет.

    Одите сами, дотерани, со штилки, кратка сукњичка во 00 02 часот. Нема никој надвор, наеднаш се појавува една кола и ви предлага превоз, на сила или со добро, што ќе направите ќе избегате? ќе врискате а знаете дека сите спијат?
    што?
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Па со добро сеа нема друго чаре :D Ќе бегам ќе пустам, ама лесно не се давам.
    Како ќе реагирате ако дознаете дека братот/сестрата е геј?
     
  16. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Ауууууу... ќе гледам да ја освестам и да видам прво дали навистина така се чувствува или тоа и е само пролазна фаза како резултат од разочараност од машкиот пол. А ако веќе е решена да биде лезбејка... ќе ја прифатам таква каква што е :(

    Замислете дека на денот на венчавката дознавате дека вашиот иден сопруг ви е всушност роднина, што понатаму?
     
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Да ми бил ептен близок роднина - ќе сум знаела. Така да - удри бригу на весеље :rofl: :rofl: :rofl:

    Што доколку вашата куќа е исполнета со духови кои постојано ви се појавуваат ненадејно, иако немаат лоша намера?
     
  18. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    Се додека се добри ке биде во ред ,ама ако приметам дека нешто не ми штима ке се иселам ,што друго ми преостанува?

    Што ке направите и како ке изреаграте во моментот ако вашата родители ви кажат дека сте посвоена ,дека не ви се вистински родители?
     
  19. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39
    Па прво ќе сакам да ги откријам вистинските родители. Ама тие што би ме посвоиле не би ги напуштила зошто цел живот со мене биле и ми ја дале потребаната љубов и се..

    Што би направиле ако дознааете дека дечко ви е хомосексуалец?? :o
     
  20. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    ако се случувало тоа во минатото ќе му опростам затоа што секој во живото праве грешка,секако дека ќе ми биде малку језиво ама ќе се навикнам,а и малку ќе се понервирам што ќе ми се смеат ама таа е го сакам,сега е со мене и повеќе не е хомо.Ама доколку го дознаам тоа дека го праве во сегашноста е тогаш карј,што јас не сум му доволна или нема жени на светот па нашол со маж!!!!


    Што ќе направите доколку дознаете дека ви остануваат 2 год живот!