1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хипотетички ситуации

Дискусија во 'Форумски игри' започната од RainBow, 12 мај 2010.

  1. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39
    Ќе си ги исполнам сите желби што можам. Ќе го живеам секој ден како последен и на најблиските ќе им изјавувам љубов на 5 минути :))

    Како би изреагирале ако Лејди Гага ве покани да гоствувате на нејзин концерт а воедно и да запеете со неа? Да бидете облечени така ретардирано?
     
  2. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Би и кажала едно голеееееееееееееееееемооооо НЕЕ! :lol: Подобро ќе го имитирам Мајкл Џексон отколку да бидам облечена како идот. ( Фанови на Гага. Немојда ме утепате, различно размислуваме хаха.)

    Што би направиле ако вашата другарка цело време ви правела лице и се преправала дека ви е добра другарка само колку да дознава информации??
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Па ми се случило вакво нешто. Што направив? Ја отпишав од другарка. :lol:

    Што би направиле ако вашиот сакан ненадејно го изгуби својот живот?
     
  4. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    па сега тешко секако дека ке ми биде но, zivot ide dalje! :)

    Што би направиле доколку некоја ваша најдобра другарка ја издаде вашата најголема тајна?
     
  5. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Само ќе ми докаже дека не ми е најдобра другарка,и нема да биде ништо исто ;)

    Што би направиле ако дознаете не вкусни муабети за вашата мајка од нејзината младост?вие да знаете дека била таква и таква,а да била нешто скроз спротивно,што на вас би ви се згадило? :^)
     
  6. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Pa sega..mladost site pravime greski. Sigurno i ona bi se treskala od zemja ako bi doznala deka jas znam. Vo sekoj slucaj ke siostanam isto kako i pred toa sekoj pravi greski.
    LUGE SME GRESKI PRAVIME :?:

    Sto bi napravile ako na femina se imate ispovedano za privatnio raboti, i toa na nekoj neprijatel vo realniot zivot?
     
  7. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    Многу ми е гајле нека си знае,барем ќе виде се што мислам за него/неа,ако не можам да му кажам во лице барем преку фемина!Битно нема воопшто да се загрижам.

    Што би направиле доколку дознаете дека вашите се на работ да банкнотираат(или немаат веќе воопшто пари)а вие до скоро сте се расфрале,и финансиите за вас не биле проблем?
     
  8. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    :o i ne znam bas, bi pocnala da rabotam sigurno :) ,dobro sto me potseti deka ne treba mnogu da se rasfrlam bidejki sesto moze da se sluci :!:

    Sto bi napravile ako semejstvoto e protiv vasata vrska ?
     
  9. irenna22

    irenna22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Би се борела за таа врска доколку вреди да се борам, би ја согледала целата ситуација реално и би размислила дали можеби моите се во право, и ако сватам дека грешам ќе се откажам од таквата врска, а доколку сватам дека тие се оние кои грешат ќе се борам со сите сили да им докажам дека тој човек навистина вреди и не се праведни кон НАС.

    Некој дечко/девојка, за кој/а сте заинтересирани или можеби сте имале нешто, дознавате дека се однесува идиотски спрема вас, додека кога сте заедно ви го покажува сосем спротивното, дека му значите и дека би сакал повторно да сте заедно, што ке направите???
     
  10. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Ќе го оставам хахххах

    Што би направиле кога на вашиот дечко, мајка, татко им е пресудена смрт и вие можете да спасите само еден од нив? Кој ќе биде тоа?
     
  11. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    мислам дека дечко ми

    што правите кога некој страшноооооооооо ве нервира?
     
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Се дерам! :swear:

    Замислете си го ова: си седите на кафе со уште две другарки и цело време ги оговарате момците на масата зад вас. По некое време „разговор" едната другарка ви вели да се свртите да видите нешто и во оној момент кога вие се вртите, еден од нив ве гледа право во очи, а по неколку секунди импровизира испраќање на бакнеж. Вашата реакција?
     
  13. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    Togas jas :P hehehe (se salam), :tmi: veke nema da se svrtam od taa strana (sami sme krivi :!: )

    Sto bo napravila ako tvojata najdobra drugarka ima nelecliva bolest ???
     
  14. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    ;( Ќе ги помина последните денови со неа, ќе и ги исполнам сите желби....

    Што би направиле ако дознаете дека сте посвоени? :o
     
  15. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    Би била благодарна на родителите кои ме дале на сегашните родители за да бидам среќна исполнета и да имам се што ќе посакам,зошто ако сум останела со тие род,што ме дале на посвојување сигурно немало да бидам ова што сум денес,и да бидам ваква кава што сум,фала ви тато и мамо што сте со мене!

    Што би направиле доколку на вашиот 18 роденеден татко ви ви ја купува омилената марка на кола?
     
  16. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Најпрво ќе помислам од кај нашол толку пари :D :D :D

    Одите по улица и наоѓате загубен паричник, полн со пари. Покрај пари има и лични документи. На ваше изненадување го познавате сопственикот и знаете дека тој е многу богат човек и живее во луксуз.А вам и те како добро би ви дошле парите. Што ќе направите ?
     
  17. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Ќе си ги земам парите, ќе го фрлам паричникот со документите и ќе побегнам :lol: :lol:

    Што би направиле доколку на вашата свадба, вашиот иден сопруг наместо ДА каже НЕ и плус дека цело време ве лажел и имал друга жена? :lol:
     
  18. andzella

    andzella Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    6
    Ќе му лупнам толку силен шамар што 30г. ќе биде у кома :D

    - Што би направиле ако ви дадат да бирате помеѓу двете најдобри другарки.. ??
     
  19. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    никогаш не бирам помеѓу другарки , или сите или никој ;)
    Што би направиле доколку дознаете дека вашата другарка , најдобра , го има мувано тој што го свиѓате?
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Ништо, што да се прави. Ако не и се свиѓа ќе стапам во акција.
    Што ако ви предложат унапредување, но треба да и го земете местото на најдобрата колешка? Би ја жртвувале за пријателството или ќе ги браните сопствените интереси?