1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хипотетички ситуации

Дискусија во 'Форумски игри' започната од RainBow, 12 мај 2010.

  1. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Уф тешка ситуација...
    Како прво не ги мешам приватниот живот со работниот, така да ќе и го кажам тоа на неа и нека победи најдобриот :(
    Кога веќе нема избор...

    Што би направиле кога сите ќе ве напуштат, кога ќе останете сами на светот( не да починат, туку да не се дружат со вас) ?
     
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ќе си најдам други другарки и ќе продолжам со животот. :)

    Имате сериозна врска. Во последно време почнавте да одите често кај дечко ви дома на гости. Забележувате дека брат му постојано ве загледува, и ви праќа заводливи погледи, а тие се се почести кога останувате сами во соба.Ова почнува да се повторува повеќе пати.Што ќе направите ?
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Нема да му обраќам никакво внимание, па сакал нејќел ќе престане.
    Излезени сте во диско и сте disko queen на подиумот. Сите ве гледаат и одеднаш ви се крши штиклата и паѓате долу. Реакција?
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: Ќе се преправам дека сум скршила нога, дека ужасно ме боли, па да видиш како сите ќе се растрчаат да ми најдат стол и мраз :lol:

    Зима е. Излегувате со друштво и одите во огромна дискотека. Капутот го закачувате на закачалка и се упатувате накај шанкот... Време е за дома. Се враќате кај закачалките, но вашиот капут го нема никаде...
     
  5. PinkPanterka

    PinkPanterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    499
    Допаѓања:
    142
    Ќе најдам оставен негде друг капут ќе си го облечам и си идам :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:


    Си излегла од дома и си се средила тип-топ,а надвор врне истура и те направат лом цела испрскана и си жива вода...што ќе направиш во таква ситуација?
     
  6. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ќе викам , ќе се нервирам... и во меѓувреме ќе се враќам дома за да се преоблечам :envy:

    твоите две нај добри другарки се оговараат меѓусебно пред тебе. само ти знаеш за тоа. а двете кога ќе се видат толку многи се сакаат едноставно да му завидиш. што би направила? :?:
     
  7. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ништо посебно ќе си траам, нивно си е. Само ќе им се чудам на лицемерието :)

    Во продавница пазарувате и на касата забележувате дека продавачката греши и ви наплаќа 50 тина денари помалку. Ќе и кажете или ќе си траете :) :^)
     
  8. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Секако дека ќе и кажам.. Продавачка е треба математика да знае :D :D
    Дознавте дека вашата најдобра другарка позади грб зборувала многу лоши работи за вас .. Како би изреагирале после тоа?
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Прво ќе се осигурам дека е вистина( да не се истрчам ко прле пред магаре :tmi: ) Па после ќе и плеснам се во фаца и ќе ја направам подоле од гом*о. Не сакам лицемери околу мене.
    Дознавате дека дечко ви, со кој одите три месеци и лудо се заљубувате, е женет :?:
     
  10. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Веднаш ќе му раскинам, а дали ќе го кажам на жена му, ќе размислам дополнително :D

    На наградна игра ви се паѓа телевизор .Да речеме на наградна игра во овие кафињата. Ќе ви дозволат да ја подигнете наградата само доколку се појавите на реклама, која ќе врти неколку пати во денот, на најгледаната програма, каде што ќе бидете вие стоејќи до телевизорот и велејќи „Јас сум таа и таа пиев Браво кафе (на пр) и добив телевизор.Пијте и вие“ :D Што ќе направите ? :D
     
  11. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ма не сакам ни телевизор ни ништо :rofl: ќе го испратам братучед ми нека се појави тој, малечко е... ќе го однесам на кантер и готовооо, ќе му се оддолжам и сите среќни :D

    одиш на концерт. имаш карта, весела среќна, задоволна... едвај чекаш да го видеш пејачот кој од секогаш си го сакала :) пред влезот настанува турканица и кога доаѓа ред да влезеш... сфаќаш дека ти ја снемало картата :^) што ќе направиш?
     
  12. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ќе кренам паника дека сум ја загубила и ќе го замолам тој на вратата да ме пушти без карта. Може и две - три солзички и ќе ме пушти сигурно :D

    Во друштво сте и си поминувате феноменално. Еден другар почнува да кажува вицеви, и вие од толку смеа,испуштате гасови :D Одеднаш сите погледи се вперени кон вас :D Што ќе направите ?
     
  13. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.819
    Пол:
    Женски
    Што е,што гледате? и ќе почнам :rofl: :rofl: Па што сега.....не е моја вина... хахахах :rofl: (вака некако...) :D


    Дознавате дека вашата школска другарка легнала со дечкото со кој идевте 2 години и скоро раскинавте. (бтв знае таа дека уште го сакате). Што ќе направите?
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Па никогаш нема да и прозборам. За другото не знам и не одговарам :D
    Камен пијани му кажувате на најдобриот другар дека од секогаш сте го сакале. Следниот ден ви се јавува и ви вика целиот возбуден Леле и јас те сакам тебе, зошто до сега не си ми кажала?!
    А ви сте биле само пијани и ништо повеќе. И сега?
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Нема сега... веднаш!
    Леле... извини најмногу на свет... не ни знам како да ти го кажам ова, ама ќе ти го кажам. Не го мислев тоа што го кажав сношти. Пијана работа :worried:

    Сакате да имресионирате еден фраер во дискотека и одите на подиумот, танцувате како луди и наеднаш.... трас на земја. Брука невидена! Како сега ќе го импресионирате?
     
  16. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    станувам, фино се насмевнувам и продолжувам со по бавно темпо :$

    одите на важен настан. се подготвувате со недели.... имате специјален фустан, специјални чевли, ташна... абе спремани сте тип топ :) се облекувате и се по ред, и таман да го нанесувате парфемот правите гооолема дамка од него на самиот светол фустан ]:) што ќе направите?
     
  17. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    ќе почнам дса се дерам нешто како во стил у п.м ова само мене може да ми се деси и на крај ќе најдам друг фустан и ќе се пресоблечам
    седите дома сами и наеднаш ви влекуваат крадци што би направиле?
     
  18. SashaFierce

    SashaFierce Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Првин ќе се уплашам, па ќе вриснам. Ако ме нападнат или слично ќе се бранам. Ако избегам веднаш и се јавувам на мајка ми или на полиција :P

    Што би направиле ако цело време сте свиѓале едно момче и цело време сте и го кажувале на вашата најдобра другарка и потоа она ви кажува дека од забавиште го свиѓа тоа момче али моментално сега не? :^)
     
  19. Lover.Girl

    Lover.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    најверојатно ќе ја прашам дали и смета ако јас имам нешто со него, ама мислам дека нема да и смета ако веќе не го свиѓа...

    Што би направиле ако само што сте го изневериле момчето со некој што не ви значи ништо и сега многу се каете за тоа?
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Ќе му кажам. Ќе ме изеде совеста ако не му кажам, нема да можам да бидма со него повеќе.

    Се будите насабајле во туѓ кревет и гледате непознат маж до вас. Сфаќате дека претходната вечер сте биле камен пијана. Што ќе направите?