1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хипотетички ситуации

Дискусија во 'Форумски игри' започната од RainBow, 12 мај 2010.

  1. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    uuufff ke odgovoram samo onaka,epten deka moram da odgovoram,inaku ne veruvam deka vakvo nesto moze da mi se sluci i koga sum kamen pijana utredenta sepak se pomnam :D

    sto bi napravila? Bi go prasala koj e,sto se slucilo,kako se slucilo,sekako deka ke bidam zasramena,no ke stanam ke se oblecam i ke si odam doma so nadez deka nikogas povtorno nema da go sretnam :) e sega ako e nekoj TIP mozebi i ke se zapoznaeme podobro :D


    Kako ke reagiras ako vletas vo spalnata na tvoite roditeli i op....tie vodat ljubov? :D
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    По најбрза постапка се вртам, затворам врата и марш да ме нема два спрата подолу :D

    Одите на роденден кај школска/колешка . Роденденот го слави дома и. Ви тура по една пијачка во пластична чаша.... Откако ја испивте помина веќе половина час, чашите ви се празни, а нејзе не и текнува да ве понуди... ?
     
  3. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    haaaaaa pa ja za polovina cas stopati ke pobaram,ili sama ke si sipam :D

    Sto ke napravis ako tvoj drugar od osnovno uciliste da kazeme ti ja dovede ekipata "sve za ljubav" i javno ti iskaze ljubov i kaze deka e spremen duri i za zena da te zeme? :D
     
  4. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.263
    Допаѓања:
    8.688
    Уф..ќе пробам да избегам од камерите :)
    Што ако зборуваш лошо за некоја јавна личност пред пријател/ка и после дознаеш дека се блиски роднини ? :D
     
  5. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Ke mi bide nezgodno,malku ke se zasramam,ke recam: " ooooo izvini toa e samo moe mislenje" - pa sepak imam pravo na svoe mislenje neli? :D :D :D

    Za vreme na mesecen ciklus se vozis vo taksi,sedis napret do soferot bidejci go poznavas.Izleguvas od taksito i dvajcata zabelezuvate ogrooomna crvena damka na tvoeto sediste :D ti proteklo!!! Kako ke reagiras?Ke kazes li nesto? :)
     
  6. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Ќе се направам наудрена и ќе си заминам..Во меѓувреме ќе потонам од срам :$

    Што ако во полна дискотека му одш на некој тип кој го гледаш од позади, го гушнеш и го бакнуваш, мислејќи дека е твојот дечко? А тој да е сосема некој друг? :lol:
     
  7. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    ејјјјјјјјјјј шо убаво.....
    ами ќе речам:
    -леле извини забегав се препознав(и таман ќе се запознаеме)

    како ќе реагираш доколку видиш дека сестра му на дечко ти ти преметкала по работи,несеср и сл...
     
  8. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    доколку ја знам, и знам дека е добра и ништо лошо нејќе да напраи,нема да изреагирам.Но ако знам дека е некоја "лисица" ќе и кажам да не ми чепка по работите, дека тоа се моја интимност.

    Како би реагирале доколку дознаете дека вашиот најдобар другар се фатил со некоја која цело време го вара, и не го ни сака ич,иде со секој во градот.... ?
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ќе му кажам, па ако сака и нека се лути.

    Што би направиле ако ненадејно ве „залапа“ личност од спротивниот пол?
     
  10. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Ќе се тргнам и ќе избегам..

    Што ќе направите ако вашиот дечко и вашата другарка имаат роденден на ист ден, забавата ја прават во иста вечер, само на различни места кои се многу далеку едно од друго? А не можете да одите и на двете места, бидејќи немате време, а за такси ви требаат најмалку 150 денари (а со џапарацот сте на конец).. Мора да бирате. Каде ќе одите? :D
     
  11. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Значи прво ќе видам кој повеќе може да ме свати.. Дека нема да му дојдам на роденден. Ќе пробам да го убедам, дека друг ден ќе си поминеме лудо, незаборавно. И ќе идам кај другиот :)

    Вашите планираат за одмор во Бугарија, и ве исвестуваат во последен момент дали сакате да идете со нив,а вие со друштво треба да идете истата дата во Охрид, кај би иделе?
     
  12. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Со друштво во Охрид

    Што би направиле ако типот што сте го свиѓале ве смувал заради кладба ?
     
  13. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    priznavam deka ke mi bide malku krivo...ke mu iznakazam se i na nego i na onoj drugiot so koj se kladel,a potoa ke smislam nacin troduplo da im vratam :devil: :devil: :devil: posebno na toj sto sum go svidjala :@


    - Od sobata ti snemalo pogolema suma na pari.A toj den koga gi snemalo parite samo tvojot decko doadjal kaj tebe...Sto ke pomislis,kako ke reagiras,sto ke napravis?
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ќе се разбудам од сонот и дечко ми кај мене в соба никогаш :D :D :D :D

    Лето е топло, облечени сте најмалку што може. На плажа сте.
    Наеднаш почнува да паѓа снег и тоа ненормално, а нормално е тоа што температурата паднала на нула.
    Сега што?
     
  15. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Одма одам да се облечам. :)

    Се капете да речеме во езеро на полна плажа. Кога сте подготвени да излезете гледате дека горниот дел од костумот за капење ви го нема. Што ќе направите?
     
  16. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Ќе се пиканм директно под вода...а ако нема излез ма гордо ќе ги покажам моите гради на сите :lol:

    Што ќе направите ако имате видео клип со дечко ви и тој им го пушти на сите?
     
  17. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    neznam bidejci nikogas ne bi snimala klip,ni koga bi imala soprug a ne pa decko...

    sto ke napravis ako doznaes deka decko ti vece nekolku meseci se gleda i so tvojata najdobra drugarka?
     
  18. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    И двајцата ќе ги избришам од животот.

    Вечерта имаш важен сценски соло настап, а дента креваш висока температура, повраќаш, омалаксана си и цел ден лежиш в кревет. Носот ти тече и ти е затнат, не можеш да зборуваш. Што ќе направиш?
     
  19. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    ke kazam na organizatorite i tie ke go odlozat nastapot :) i toa se slucuva...


    Si se omazila za ubav zgoden sexy bogat pameten tip.Skoro pa sovrsen.Toj raboti vo drug grad.Eden den doznavas deka vo toj drug grad maz ti ima ljubovnica so koja se gleda tamu isto tolku vreme kolku sto ste zaedno vie dvajcata.I imaat dete od edna godinka :sweat:
    Sto ke napravis?
     
  20. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Ќе го оставам. Не ми е дојдено до негото богатство. Поважна ми е среќата.

    Денот на твојата венчавка. Облекуваш прекрасен,тесен, долг и бел венчален фустан и дента (сабајлето) ти доаѓа меструација, а си требала да добиеш околу 5 дена по венчавката. Заштитена си со гаќи и со мидер, но ти тече преобилно и гостите едно време забележуваат црвена флека на фустанот, а една од гостите те трга на страна и ти кажува. Како ќе реагираш и што ќе направиш? :lol: