1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хипотетички ситуации

Дискусија во 'Форумски игри' започната од RainBow, 12 мај 2010.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Аууууу.... влажни марамици?? Ај ќе се преправаме дека ќе помогнат. Ако не (по секако долг ќе е фустанот) ќе пресечам од некоја страна и ќе го заврзам тој дел ТАМУ :D :D :D

    „Другарка“ ви го заведува вашиот дечко на подиумот, апла е ситуацијава, а сите ги гледаат.
    Вие седите сами на шанк.
     
  2. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Нема да си седам сама на шанк. Веднаш тргнувам во акција и го гушкам на подиумот и почнувам да му играм. Тој, нормално, мене ќе ми обрни внимание, јас му сум девојка.Таа ќе си сфати самата дека смета и ќе си се тргне :lol: :rofl:

    Со момчето со кое долго флертуваш конечно треба да излезеш и да бидете некаде сами. Само што излегуваш налетуваш на една стара баба, комшивка која живее сама и која доаѓала кај тебе барајќи да ја однесеш на брза помош, бидејќи не и било добро и да седиш со неа цела вечер во случај да не и се слоши пак. Во зградата нема никој друг кој би и помогнал. Што ќе направиш?
     
  3. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Заедно со него ќе ја однесеме.

    Одиш на важен состанок, да речеме интервју за работа која не смееш да ја пропуштиш. Само што престанало да врне но улицата сеуште е полна со вода. одеднаш еден возач намерно забрзува кај една огромна дупка со вода баш кога ти поминуваш. Цела си мокра, а додека се вратиш дома интервјуто ќе заврши. Што ќе направиш?
     
  4. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Па ќе пробам да се средам колку што можам, најверојатно ќе влезам прво во тоалетот на фирмата, а кога ќе влезам на интервјуто ќе се извинам и ќе објаснам што се случило, сепак не било заради моја негрижа туку заради несовесен возач :D

    Работите заедно со дечкото или сопругот во иста фирма. Шефот е на годишен одмор. За време на пауза малку повеќе сте се „опуштиле„, се бакнувате и мазите, разменувате нежности...баш во тој момент влегува тој :$ Што ќе направите?
     
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ќе се преправам дека сум го чистела бидејќи имал останато дамка од ручекот, па секако да не го рушам имиџот на фирмата неможе да се шетам така со дамка :D


    Што би направиле кога би дознале дека дечкото со кој што сте веќе неколку години заедно никогаш не ја преболел бившата и цело време ја бара неа во вас?
     
  6. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.686
    Пол:
    Женски
    Тој дечко би ми бил вечен непријател... :|
    Што би направиле доколку вие имате закажано со вашата љубов и одеднаш вашите родители ви кажуваат дека имате важна семејна вечера во која ќе ви дојдат многу битни гости?
     
  7. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    -Ќе го викнам и него на вечерата или ќе му објаснам дека е многу важно и ќе одложам за друг пат ама ќе надокнадам за пропуштеното.

    Замислете се капите во мирно и убаво море, кога одеднаш забележувате како некој вика помоош и почнува да се дави, блиску сте до човекот ама не знаете да пливате и како ќе го спасите?
     
  8. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Море у секунда ќе научам да пливам, ќе дадам напор колку што можам и ќе се обидам да го спасам и да му помогнам (среќа што знам да пливам) :D


    Го викаш дечко ти на гости, дома ти е семејството и се погодила и твојата откачена братучедка која почнува да збори дека „малиов„ се фура, и дека треба да помине испити за да „влезе„во фамилија и работи у таков стил :D а дечко ти почнува да врие, како ќе постапиш?
     
  9. macciii

    macciii Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    21
    па ќе и кажам ко на шала да прекине да се глупира :D :D

    најпосле сте сами со дечкото кое многу ви се свиѓа на некое тивко место каде нема звук од автомобили луѓе ништо. Додека тој ве бакнува вие ненадејно прднувате :doh: што ќе направите :D
     
  10. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Ќе речам пардон и ќе прснам да се смеам :D

    Сестра ви почнува да излегува со вашиот бивши. Вие сте го преболеле и сакате пријателство заради сестра ви, но дознавате дека ја мами. И кажувате но таа ви вели дека сакате да ги разделите и дека го барате назад. Што ќе направите и како ќе спречите тој да ја повреди?
     
  11. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ќе го убијам!!!!! :rofl:
    се шалам. зошто ми е сестра и разбира и ме слуша, а најмногу ми верува, ќе и кажам отворено дека типот не ја заслужува!
    исто така сестра ми ќе јаде бокс што се фатила со мој бивш дечко.


    е сега...
    што би направила ако во овој момент дрмне земјотрес а ти си во кревет со дечкото? :lol:
     
  12. macciii

    macciii Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    21
    уфф.. за време на земјотрес како од марс паднана сум. несвесно станувам ако седам негде и само гледам на сите страни и чекам да заврши земјотресот или ако продолжи да паѓа нешто да се кријам под врата :D најверојатно и ако сум во кревет со дечко ми би го направила истото бидејќи некако несвесно го правам тоа :@ :D :D

    што би направила доколку влезеш во спална а родителите ти се на сред се*с :$
     
  13. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Ќе си излезам и ќе се правам како ништо да не било.

    Одиш на шопинг и паричникот со многу кеш во него го заборавате во голем бутик каде што има многу луѓе. По некое време ви текнува и се враќате, но од паричникот ни П...Што ќе правите?
     
  14. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Прво ќе се распрашам кај продавачките дали виделе нешто , после некој од луѓето, а ако пак не се најде ќе пријавам што друго ми преостанува иако тешко дека ќе заборавам јас паричник па и тоа со многу кеш ;)

    Седите со друштво во кафиќ и пиете нескафе, добро сте расположени , кажувате шеги и ти така замафтана со рацете му го истураш кафето во скут на другар ти (инаку симпатија)
    Што би направила?
     
  15. femina.sk

    femina.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    144
    Би и пружила влажни марамчиња,иако ми е симпатија никако јас да и пипам у скут :rofl:
    Што би направиле ако админите се исцрпуваат оддржувајќи го сајтот и решаваат да ја заклучат? :worried:
     
  16. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Ќе понудам помош и би им дала идеа за модератори кои ќе помагаат. :)
    Одите на долго очекуваниот состанок со момечто кое долго време ви се допаѓа и во брзање пред кафулето каде што треба да се сретнете на вас ви се крши штиклата и паѓате пред влезот на кафулето. Што би направила?
     
  17. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Ако тој е веќе дојден ќе го викнам за помош и ќе го прашам дали може да ме испрати до дома. Ако не е таму уште одма се јавувам. :)

    Излезени сте со друштвото во некој кафич и седнувате на маса која штотуку се отворила. После 30 минути вас ви е време да си одите и да се сретнете со вашиот потенцијален дечко по кој сте луда. Станувате и кога се завртувате сите прснуваат во смеа. Имате мастика на задникот. Што ќе правите? :?:
     
  18. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ќе пробам да ја извадам, доколку не ми успее ќе му речам да одмине до кај мене да се пресоблечам или пак да ме почека тука, секако ако ми е многу далеку домот ќе му речам да одиме негде во некој парк или слично за да не ми се глеа многу мастиката на задникот хахахахха :D

    конечно договоривте состанок со типот што многу ти се допаѓа, и на состанокот тој се појавува со раскантана и растресена кола, која што му гаси на секој 5 мин, па уште и му прекинува да работи и треба да ја гурате, а подоцна дознаваш дека типот е всушност многу богат па сакал да те стави на тест, да видиш дали би те интересирал тој, или парите би го направиле поинтересен за тебе. Како би реагирала во ваква ситација? :D
     
  19. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Никако нема да реагирам, што има да ме тестира уште на првиот состанок? Ако сум прифатила да излезам сигурно сум прифатила заради него дека ми се свиѓал , а не заради колата и без кола да дошол за што ќе ме тестираше, дали ќе го сакам повеќе сиромав или богат. :)

    Замисли се враќаш од град доцна навечер со другарка ти, таа заминува кај баба е да преноќи што значи дека ти сама мора да се враќаш по твојата улица, а таа да продолжи таму.Се враќаш така сама , страв ти е и одеднаш по тебе се пуштаат две кучиња,едното го знаеш од малото е , а другото е лангач, што ќе направиш?Како би реагирала тогаш?
     
  20. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Врескам и бегам од страв ако треба и боса :D
    Се шеташ со другарките и носиш шише Кока Кола. Неможеш да го отвориш и замолуваш еден од другарите да го отвори. Некое време се мачи ама потоа го отвара и целата те прска. Твојата реакција и што би направила?