1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хипотетички ситуации

Дискусија во 'Форумски игри' започната од RainBow, 12 мај 2010.

  1. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Ќе се подзабришам со влажни марамчиња и ќе фатам такси до дома, ќе се пресоблечам, а потоа пак ќе им се придружам. За казна тој што ме испрскал ќе ми прави друштво :D

    Живееш во Охрид и треба да одиш на испит на факултет во Скопје. Имаш купено карта за сабајле во 5 часот и 30 минути, но се успиваш и стануваш во 7. Испитот треба да почне во 10. Што ќе направиш?
     
  2. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Ужасно многу ќе брзам и ќе се потрудам да стигнам на време. Нема да ме држи место да останам дома. :)

    Одиш на гости, седите си терате муабети,се смеете и доаѓа време да си одиш. Стануваш и гледаш дека новата фотелја на пријателите е лом(си добила). Како ќе реагираш? :)
     
  3. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    ќе им кажам лелее сум се измачкала, ама знам да чистам без гајле ;)

    одиш на одмор подалеку и не те пуштаат преку граница зошто пасошот ти истекол. Што ќе направиш? :)
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ќе чекам да дојдат да ме земат . Друго чаре нема :D

    Си идеш по празна улица накај дома , и ти застанува некој со кола и ти дава непристојни понуди :P ( да не бидам безобразна :D ) Што би направила ? :)
     
  5. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.686
    Пол:
    Женски
    Само би го игнорирала, и доколку продолжи би изтрчала што подалеку од него, но не по улицата, на некое место кај што знам дека колата нема да влезе :)
    Имаш договорено со дечкото да искочиш вечер,оваа вечер сте ја планирале веќе една недела. Ненајдено твоите ти кажуваат дека мора да идеш во друг град, и знаеш дека ако му откажеш на дечкото ќе ти се наљути, а со твоите нема да искочиш на крај. Што би направила?
     
  6. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Епа ако не е некоја итна посета кај некој ќе ги прашам дали можам да го донесам. :lol:

    Што ќе направите ако дознаете од една ваша нетолку добра другарка дека вашиот дечко ве изневерува, а незнаете дали е точно а сите други ја избегнуваат темата? :^)
     
  7. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ќе го проверам, сама и на мој начин, ако треба и ќе го следам :devil:

    Што ќе направите доколку сте кај дечко ви дома, а тој е со неговите родители, вас ве фаќа стомак и морате итно да се испразните во вц :D , малку ви е непријатно пред неговите, а влегувате во вц и гледате дека казанчето е расипано? :D
     
  8. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Нема да се испразнам . Со оглед на тоа дека живее до сп , ќе речам дека треба итно некој да видам и џомка у веце тамо :D
    Што би направила доколку отидеш во бутик , си пробаш неколку работи .. одлучуваш да ги купиш и чекаш во долгата редица и кога стигнуваш на каса, ти ги куцаат работите и сметка веќе ти даваат и гледаш дека ти го снемал новчаникот ? :D :D
     
  9. macciii

    macciii Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    21
    ќе се извинам ќе кажам дека сум го изгубила новчаникот и ако може сметката и работите да ми стојат таму ќе се вратам подоцна со пари а ако неможе шо сакаат нека им прават :D

    дечко ти и брат му многу си личат одпозади. брат му на дечко ти стои на некоја маса а ти мислиш дека е дечко ти и го факаш за газ :lol: а таму е и женската на брат му на дечко ти која изреагирува лудо, вреска по тебе и сите погледи се вперени во вас :tmi: :D
     
  10. happines

    happines Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    pa prvo ke se izvinam i ke kazam deka premnogu se slicni i deka negoviot brat mene mi e deckho:))..
    ke i kazam deka nemam nisto so nego i taka :)))))

    SHto bi napravile koga vasite drugarki sakaat da pravat muabet so vas i ve isfrlaat od drustvoto na mnogu surov nacin ... i ne ti pisuvaat na msn fb. i zapocnuva novata ucilisna godina i kako ke postapuvas so niv???
     
  11. Psychoo

    Psychoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    ништо. не ми ги треба таквите другарки.


    што би направила кога би дознала дека бившиот ти е роден брат?
     
  12. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Се почувствував ко Есперанса, Марисол и сл. во моментов :D За бивш лесна работа, би ми било језиво ептен :)
    Што би направила доколку родителите на дечкото ве фатат додека водите љубов?
     
  13. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    нема да се појавма пред нив 1 година додека се не се забораве...може не една ама додека да престане фамата околу нас......
    Што би направила кога ќе почне очигледно да флертува со тебе некој проф млад од факултет?????
     
  14. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Ако сум сингл и ако ми се допаѓа, ќе почнам и јас да флертувам со него, во спротивно веднаш добива игнор.

    Што би направила да го фатиш дечко ти со другар му в кревет?
     
  15. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ќе раскажам на сите дека е геј и дека сум го фатила во кревет со другар му, па нека мисли после како ќе се појави надвор, несакам да служам само за да се прикрива дека е геј!

    Професор од факултет кој те малтретира долго време и не те пушта да положиш ти нуди непристоен предлог за да ја добиеш оценката уз пат и да ти среди некои други оценки, ќе прифатиш ли, или што би направила?
     
  16. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Нема шанси. Ќе го пријавам.
    Сте излегле во диско. Додека танцувате штиклата ви се крши и вие "слетувате" врз еден ваш другар. Што сега?
     
  17. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Ќе се изнасмеам, ќе се извинам и ќе го честам пијачка. :)

    Се спремате за излегување. Сакате да заведите некој згоден фраер. Облекувате тесно фустанче, до под задникот. Деколтето вришти. Косата средена топ, така испеглана, лелеава, миризлива... Шминката екстра. Високи штикли и... се е совршено... каде што поминувате сите се вртат кон вас и коментираат за вас. Одеднаш се појавува тој. Вие се исправате, го тртите задникот, ги истакнувате градите, поминувате со раката во косата и му испраќате еден заводлив поглед настрана. Тој гледа ненаситно кон вас... и едно време се сопнувате и паѓате пред него. Што тогаш? :lol:
     
  18. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.686
    Пол:
    Женски
    Ќе станам и дискретно , со мала насмевка ќе се насмеам.
    После ќе му шепнам извини, и ќе го прашам како може да ми опрости? :$ :D

    Излегувате со момче кое ви е онака, на кафе. Потоа здогледувате од соседната маса, човек од вашите соништа, едноставно најубав.. Ви се смешка? :lol:
     
  19. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Ќе му кажам на дечкото со кој сум излезена дека ќе одам до вц, а потоа незабележително ќе му речам на тој од моите сништа да излези. Доколку тргне по мене, ќе заминам со него, доколку ме игнорира ќе си се вратам со тој што сум дошла и тој ќе остане само човек од моите соништа. :)

    Невеста си и на свадбата неочекувано добиваш менструација и целиот невестински фустан ти е лом. Што тогаш?
     
  20. Odiseja

    Odiseja Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    32
    ќе се полијам цела со црвено вино и ќе бидам bloody mary bride :D

    ќе му кажете на дечкото дека знаете дека ве сака и дека мрази што е така , и тој не ви коментира ништо на тоа , next ? |(