Хомеопатија

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од viku, 31 мај 2010.

 1. Petra_Julia

  Petra_Julia Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Zdravo. Bi zamolila i jas za kontakt broj. Fala!
   
 2. thalia zapata

  thalia zapata Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2015
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  сакам да споделам искуство за хомепатката Албена Маневска Крстева имам лошо искуство со нејзе воопшто не е љубезна воопшто ....не е пристапна јас пробав кај нејзе со хопепатски капки не ми помогнаа ми смени 4 пара капки секој пат ми земаше пари за секои капки ...и плус за прегледи и плус као гледање на капка крв на микроскоп грдни пари ми зеде а малку ми помогна ...и многу е одбивна за што и да ја прашаш/...
   
 3. flavor

  flavor Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  235
  Има ли за ова срце лек, што не љуби еден век.
   
 4. macunka

  macunka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
  Што мислите за хомеопатски лек за време на бременост, конкретно за алергија на полен?
   
 5. yana147

  yana147 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  devojki dali homoepatijata moze da mi pomogne za tiroidnata zlezda?
   
 6. Артерико

  Артерико Нов член

  Се зачлени на:
  30 септември 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
 7. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  6.184
  Допаѓања:
  43.017
  Пол:
  Женски
  Не сум против хомеопатија ама кај тироида не би помогнала. Сепак иди си ти на лекар. Не си играј со тироидната зашто таа ако не се третира како треба прави ршум во организмот.
   
 8. Naturopat

  Naturopat Нов член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
 9. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.472
  Допаѓања:
  4.271
  Пол:
  Женски
  Дали имате искуства за хомеопатија и неплодност?
   
 10. Okica

  Okica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2012
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  219
  Ve molam nekoj da spodeli iskustvo so homeopatkata Albena Maneva
   
 11. Миа25

  Миа25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Девојки, сакам да ве прашам дали некоја од вас има искуство со хомеопатија? Прочитав по странски форуми многу позитивни работи околу третирање, па дури и лечење на Хашимото, но не сум сретнала искуства во Македонија. Ако некоја од вас има искуство, ќе ми биде мило ако споделите :)

  Kje moze li nekoj vo privatna poraka da mi dade kontakt od dobar homeopat vo Sk? Fala odnapred :)
   
  Последна измена од модератор: 29 септември 2017
 12. Jasmina54

  Jasmina54 Нов член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Biljana Kostova Ristov klinicki homeopat,
   
 13. Ikt

  Ikt Нов член

  Се зачлени на:
  30 септември 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Biljana Kostova Rostov. mob 075 321 324
   
  На Миа25 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ikt

  Ikt Нов член

  Се зачлени на:
  30 септември 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Biljana Kostova Rostov. mob 075 321 324.
  Prezadovolni!
   
  На Миа25 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ivanana17

  Ivanana17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Не знам за Кристијан,но долго време ја лечам алергијата хомеопатски кај др.Билјана Ристова и искрено фантастична е. На фб може да ја барате како Biljana Kostova Ristov,а имам и бројче 075 586 741/075 321 324
   
 16. Ivanana17

  Ivanana17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ќе го споделам моето искуство со алергијата лечена хомеопатски и од пулмоалерголог. Алергијата ја имам повеќе од 10 год. Првите 5/6год се лечев кај др.Неда Ежева во Јане Сандански.Секое идење стандардна терапија лоратадин фликсоназе, патанол витЦ.Тој период многу често добивав еден вид на астматичен напад.Кога ќе се случеше тоа ми даваа декортин таблети и дексаметазон ме боцкаа. Траеше тоа 5 дена ,после пак иста приказна.Во терапијата ми вклучија и вентолин и фликсотиде.Исто така цело време ми пукаа капиларите,па секоја вечер ми течеше крв од нос.На почеток не многу густо,а секој следен пат како грутки.Се исплашив многу.Од едни пријатели слушнав за др.Билјана и веќе 4 години сум кај неа. Најпозитивниот човек на светов морам да признаам.Од тогаш астматични напади немам,можеби првите денови и тоа малку,не многу страшни,но крв од нос ниеднаш,веќе 4 год ниеднаш.Топло ја препорачувам на секој.
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  Девојки помош ми треба после долго лекување со гинеколошки проблеми стварно ми дојде преку глава од триста работи немам сила веќе.Денес случајно колешка моја го кажа лекувањево и она е задоволна ,ми ја спомна некоја жена во к.вода живеела и лечела али незнае како се вика
  Дали некоја од вас ја познава и била кај нејзе?
  Ако имате конткакт од нејзе ве молам да ми дадете фала
   
 18. Ivanana17

  Ivanana17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Билјана Ристова е во Кисела Вода кај економското
   
  На orevka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. zaki96

  zaki96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  114
  Некоја да пиела хомеопатски лекови за анксиозност?
   
 20. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.472
  Допаѓања:
  4.271
  Пол:
  Женски
  А какви лекови дава,како капки вовода што се раствараат или апченца.