Хомеопатија

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од viku, 31 мај 2010.

 1. Viki693

  Viki693 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  581
  Пол:
  Женски
  Homeopatski lekovi moze da pomognat kaj blaga anskioznost...dobri se no ispagaat mnogu skapo i treba vo kombinacija da se zemaat ama treba i homeopatot da e dobar da ti ja pogodi kombinacijata....
   
  На zaki96 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. katamitskison

  katamitskison Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Хомеопатијата е една од најголемите и најлесно видлив псевдонауки во медицината, и дури првооделенец тоа би можел да го согледа.

  Да го земеме како пример процесот наречен „потентизација“, во кој лекови се подготвуваат со сериски растварања проследени со силно протресување, со цел, како што тврдат хомеопатите (читај: шарлатани), да се зголеми ефектот на лекот. Идиотизмот на ова тврдење е очигледно: човек треба само да се праша од што полесно се опијанува: шише вино, или шише вино помешано со вода? Се разбира, типичниот хомеопат не е човек, туку дегенерирано и монголоидно битие, кое си го заработува лебот така што го мами простиот и неук народ со своите скоро шаманистички изведби, и тоа е се што ќе кажам за оваа измама.
   
 3. elenaeli22

  elenaeli22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  375
  Некој добар хомеопат?
   
 4. Doritea

  Doritea Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Ќе ве молам да ми пратите во порака препорака за добар хомеопат и телефонски контакт ( или вашиот нормално). Имам проблем со бактерија во бешика и подготвена сум да пробам. Благодарам
   
 5. LEA24

  LEA24 Активен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали некој има искуство со хомеопатски лекови против алергија(уртикарија)?
   
 6. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.998
  Допаѓања:
  11.516
  Пол:
  Женски
  Моја многу блиска личност има искуство со уртика уренс ,но знаеш дека хомеопатијата не е толку едноставна треба да одиш на хомеопат да одговориш на некои прашања па тогаш да одлучи кој лек да ти го даде
  1724541_01.jpeg
  Има разни лекови до разни потенции , треба хомеопат да ти каже и дозирање и потенција , на своја рака не би препорачала да земаш , затоа е најдобро да одиш на хомеопат кој би ти објаснил се убаво и би ти пронашол соодветен лек според твојата потреба .
   
 7. protonce

  protonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  5
  Gavez Gel od Josif Pancic
   
 8. AndyRad

  AndyRad Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Mnogu od lugeto gi smetaat homeopatite za sarlatani kako sto pisal nekoj tamu pogore, i zboruva za nekoi idiotizmi, a so tie lekovi, homeopatski, se leci i kralicata Elizabeta i site luge koi gledaat i levo i desno, ne samo pravo, no ete kako ke i kazes na muvata deka medot e povkusen od gomnoto.. sigurna sum deka ne ni procitale ni edna kniga za homeopatija. Za takvite postojat samo vakcini, tableti, antibiotici, i koga toa ke nema da funkcionira veke si biraat kovceg.. zasto ako eden obicen problem kako nastinka da ne se resi so caj, ili homeopatski lekovi, zasto odma da te stavat na amoksiklav ili ospen? Doktorite samo toa prepisuvaat bidejki drugo nema, krevaat ramenici i ti si kriv zasto ne ti pominalo. Ne ja osporuvam alopatijata, no koga tie dve, tri medicini bi rabotele zaedno ke nema hronicno bolni i zavisni tabletomani, no site znaeme deka na farmacevtskata mafija i trebaat bas takvi, hronicno bolni i zavisni luge od 'lekovi'
   
  На Луцидна Луција му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Muf

  Muf Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  44
  Ima li nekoj iskustvo so homeopatija kaj neplodnost kaj mazi ?
   
 10. You can do it

  You can do it Активен член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Da prasam dali nekoj go ima koristeno Detonic powder?
   
 11. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  623
  Пол:
  Женски
  Може ли да споделите искуство во скоро време со Билјана Костова Ристов? Ме интересира дали помага и за проблем со машки фертилитет?
   
 12. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.998
  Допаѓања:
  11.516
  Пол:
  Женски
  Од кисела вода?
  Јас одам кај неа и сум презадоволна , мене многу ми помогнаа хомеопатските лекови . Јас имав многу болни менструации и она ми даде комбинација на лекови од пред неколку години од тогаш немам осетено такви болки. За машки фертилитет не би знаела затоа што немам такво искуство.
   
  На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.
 13. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  623
  Пол:
  Женски
  Колку се плаќа и дали работи периодов онлајн? Исто читав и за Ели Диновска некои коментари па ако има искуство некој нека сподели
   
 14. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.998
  Допаѓања:
  11.516
  Пол:
  Женски
  Не знам дали работи онлајн еве ти бројче 075 321 324 од неа јави и се и прашај ја се што те интересира. Јас со неа имам позитивно искуство навистина е фина и убаво знае да објасни .

  Уртика уренс за хронична уртикарија .
  Но кај секого различно делувс може овој лек да помогне кај некој а кај некој друг не. Затоа најдобро е да се разговара со лиценциран хомеопат да не се зима на своја рака.
  Еве за уртика уренс во материа Медика
  IMG_20210331_191605.jpg
  IMG_20210331_191932.jpg
  IMG_20210331_191938.jpg
  Се надевам дека ти помогнав. Доколку те интересира уште нешто прашај ме слободно ако знам ќе ти одговорам.
   
  На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.