1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хомофобија и трансфобија

Дискусија во 'Психологија' започната од eagle.eye, 22 март 2014.

  1. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    41.820
    Пол:
    Женски
    Ако чита чоек коментари од заостанато македонче, нервно ќе попушти. Буквално за секоја "табу" тема војската им е решение. Од кај им идат вакви зборови да ми е да знам, можи во војска вака ги учеле.

    Се надевам дека навистина е силен и не му пречат навредите. Јас му се восхитувам на детето. Потребна е храброст за ова во нашата држава. Храброст која малкумина ја имале. Браво!
     
    На baguf4e, 1209, mode-kristina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.799
    Допаѓања:
    38.199
    Пол:
    Женски
    Јас знам само дека 90 посто од мажите и добри 80 посто од жените во МК се хомофоби, не ме ни изненадува веќе. Има такви кои си траат дека се, има такви како овие амебиве. Ми се згади од коментарите и од сознанието дека сме толку гнаса од народ, прости, хомофоби, расисти, шовинисти, дно сме...не можам да си перципирам дека толку одвртен народ живее во земјава...дали јас уште толку верб имам у луѓето дека се добри па се разочарувам на секоја ваква случка...стварно не знам.
    Алал да му е на детето, нека цели високо и да не го засегаат ич овие мивки од луѓе.
     
    На baguf4e, pamelche, Srckata28 и 3 други им се допаѓа ова.