1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хорор во Драчево- Го убил со пешкир, па го закопал во спална

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Offspring, 28 мај 2011.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Под спалната во куќата со број 11, година и половина се криела тајната за исчезнувањето на 40 годишниот Зоран Георгиевски. Неговиот сосед, 30 годишниот Милош Давчевски од Драчево го задавил со пешкир а телото го закопал под својата спална соба- еден метар под земја. Чевекот кој му помагал да го закопа, Стојадин Сталетовиќ, вчера се решил сите детали за суровото убиство и закопаните коски да и ги открие на полицијата.

  -По пријавувањето на случајот, соопшти денеска МВР, М.Д. е приведен и при обавениот разговор го признал делото и изјавил дека откако го задавил Зоран Ѓ. со пешкир, со кого инаку биле познаници и често заедно конзумирале алкохол, ископал дупка во подот (земја покриена со даски – бродски под) во спалната соба во неговата куќа, потоа го ставил телото во неа, го попрскал со вар, го затрупал со земја и ги вратил даските и врз нив ставил ормар, рече Иво Котевски, МВР.

  Драчевскиот гробар живеел со својата сестра. Неодамна починале нивните родители. Соседите му биле чести гости во дворот.

  - Не мис е верува, баш изгледаше како фино момче, вели соседка.

  Никој не се сомневал дека 30 годишното момче на кое неодамна му починале родителите е подготвен за свирепо убиство без речиси никаков мотив.

  Давчевски ќе одговара за убиството. Соседот кој пријави во полиција ќе добие кривична пријава за помагање. За семејството Георгиевски трагично се расветли мистеријата за неговото исчезнување во октомври 2009та.

  Еве и видео... Внимание! Видеото е вознемирувачко!!!
  http://press24.mk/video/makedonija/vide ... -vo-spalna
  Извор, http://www.press24.mk


  Леле жени што ќе беше ова? :o :x :x :x
   
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Hе ми се верува како можел да спиел во куката со мртво тело,и тоа баш в спална :x
  Mи се слошува од вакви работи,до каде се лугето подготвени да извршуваат вакви работи :tmi: :x
   
 3. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Е не ми се верува, стварно секакви психопати има.
  Инаку сестра му на убиецов со мене во средно учеше. Родителите им се поодамна починати ама сепак тоа не е причина да убиеш некој. Колку што знам тој уште тогаш пред 2/3 години беше луд, ја бркаше сестра му од дома, се занимаваше со дрога и сл.
  Тотален ужас, се згрозив кога прочитав
   
 4. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  :x немам коментар!Луѓево спобудалеле...
   
 5. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  Е стварно дојдоа времиња, кога еднотавно не знаеш што ти мисли тој што пиеш кафе со него секој ден.Па и помош побарал.Само не ми е јасно, дали грижа на совеста го натерала помагателот да пријави или го мачел духот на покојникот?
  Страшно-немам зборови!!!
   
 6. Podarok

  Podarok Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  76
  А замислете мене ми е комшија го знам 20 години од кога сум родена,сме оделе кај него има и сестра другарка ми е...Он не беше добар имаше некои проблеми ама дека ке направи до волку бизарна работа и после да спие во истата спална е не ми се веруваше.А сме оделе таму кој да знае дека има закопано мртов човек во куќата,а он се нормално се однесуваше ама ете сите сме вчудоневидени од настанов...Господ нека му помогне незнам што друго да кажам. :sweat: :worried: :worried: :worried:
   
 7. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  :x значии луѓевооо
  да ти е страв да си дишеш слободно
   
 8. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Страшно... Значи во каков проклет свет живееме?! Во каков свет ќе ги оставиме идните поколенија?! Во свет со убиства на пријателите... А сестра му загреота девојчето, навистина не знам што да кажам... :x Не можев ни да го догледам видеото навистина е вознемирувачко. Се надевам дека ќе ја добие најголемата и најсуровата казна за вакво криминалистичко дело. :tmi:
   
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Немам коментар. :x Во каква држава живееме? Човек никогаш неможе да биде сигурен заради секскви психопати кои слободно си шетаат наоколу.
  На какви работи може човек да биде спремен неможам да поверувам. Навистина ми се згрози кога прочитав, се надевам ќе си ја добие најголемата казна.
   
 10. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Додека го даваа прилогов на Тв ми беше страв да гледам, и искрено само слушав. Не можам да се изначудам само , едноставно НЕ МОЖАМ да сфатам какви се луѓе има на земјава. Ме потсети случајов на македонскиот Раскољников (ако се сеќавате). Луѓето што го познаваат викаат дека бил мирно дете... Никој не се надевал дека такво нешто ќе направи.
  Незнам како тој можел да живее, како можел ДА СПИЕ таму.
  И да, сигурно совеста го натерала тој што му помогнал (што човек бил и тој пак да помигне такво нешто) да го пријави случајот. Страшно!
   
 11. babygirl

  babygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  65
  Токму поради вакви бездушни монструми сакам да постои СМРТНА КАЗНА!!!!
  :x Не знам колку треба да си болен и поместен во умот за прво да ти текне а после да сториш вакво нешто.......
   
 12. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Не смртна казна, туку доживотна робија. Да се мачи во затворот и да посака што побргу да умре. Смртната казна е најмала, во однос на доживотен затвор за вакви убијци.
   
  На IwyDior му/ѝ се допаѓа ова.
 13. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.517
  Допаѓања:
  2.422
  :o :o страшно..
   
 14. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Бог да чува, човек е безбеден само под земја негде,сам.
  Само така ќе преживееш.

  Не ме чуди ни кај мојов комшија да најдат некое тело,како што е мрднат.
   
 15. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  70
  Ццц како може да спие во соба во која има закопано некој... Не ми се верува до кај се одат луѓево,нека не чува Господ од такви подалеку :@ :fubar:
   
 16. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Мене највознемирувачки ми се моментите "беше мирно дете, никогаш не помислив дека ќе направи вакво нешто"
  Од останатите се пазиме на некој начин, ама он ваквите "мирни" дишучки никогаш незнаеме што може да не снајде, страшно. Денес неможеш да веруваш на никого. Замислете дури и без мотив, ниту си згрешил некому и пријателот со кој секој ден го минуваш те убива. Wild wild west
   
 17. Podarok

  Podarok Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  76
  Не му бил пријател,тој беше пијаница и бездомник така некако некогаш заедно пиеја,а никако не му беше пријател...а стварно беше мирен и културен дечко ама ете...
   
 18. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Смртна казна - не баш!
  Тоа би значело инстантно решение на можното казнување на злосторникот.
  Доколку затворот е институција со посебни, дури и екстремни нивоа на макотрпност, нека му се изрече доживотен. Верувајте, тогаш самиот ќе плаче за смртна казна. Никој не сака да се мачи, подобро ќе му е да го нема.

  Можеби Душанов законик е лек за овие суштества. Украде пари, чао раче. Ми удри клоца, папа ноџе. Ме силува некој, се конфискува алатот. Итн...
  Арно ама, што да му се земе на човеков? :|

  Или Хамураби арно кажал... око за око, заб за заб? :?:
  Ќе речев за малце, среќа што не постојат такви кои за одмазда би спиеле врз туѓ труп, но се сепнав на време. Секако дека постојат. Миракула. :|
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  :o :o :o
  Сега читам за настанот- видеото не го пуштив, претпоставувам какво е, и стварно немам зборови да си објаснам што ги тера луѓето да прават вакви нешта, ццц. :x :x

  А тој што му помагал, како можел да молчи толку време како ништо да не се случило :^) :puke:

  Ах бре, не сме исти со животните, точно- ние сме бетер од нив. :swear:
   
 20. GoldenValery

  GoldenValery Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  13
  Леле во каков свет живееме ние? Од ова што го прочитав останав без зборови ... :x
  Значи СТРАШНО!!! |(