1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хорор во Драчево- Го убил со пешкир, па го закопал во спална

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Offspring, 28 мај 2011.

  1. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    сега кажаа на Канал 5 дека куќата ја нудел дури и на продажба, на пријатели и познаници, уфф како некој добро ќе наседнел, го дадоа и неговиот ФБ профил каде заинтересираните купувачи запрепастени, остават секакви пораки така еден вели: „ми ја нудеше куќата бев загреан едно време да ја купам уф ф како куртулив Господ ме чувал.“ Леле можел некој невин во затвор да лежи, но сепак има Господ и правда. :angel:

    И така оди ти купи куќа од некого незнаеш што чува под земјата. :worried:


    [​IMG]



    http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=75799
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Зажалив што гледав вести.
    Злосторникот бил фан и официјален поддржувач на Бранко Црвенковски и СДСМ на Фејсбук.
    So What?

    Што се' нема да се искористи за и против во овие одвратни, досадни политички кампањи... |(

    Што е наредно - јадел смоки стоби флипс - не јадете ги, за да не станете убиец со пешкир. Свашта.
    Мислам претеризам.
    Се мешаат баби и жаби со вакви морбидни злосторства.
     
    На JuLleE, Offspring, la-chicka и 10 други им се допаѓа ова.
  3. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    http://kurir.mk/makedonija/vesti/31347-Ubiecot-od-Dracevo-blizok-do-Branko
    Курир дојде до неверојатни сознанија за осомничениот за грозоморното убиство од Драчево кој повеќе од една година во спалната соба, еден метар под земја ја чуваше сопствената жртва.
    Профилот на Милош Давчевски на социјалната мрежа Фејсбук говори многу за неговата личност и карактер.
    Имено истражувајќи го убиството, како и неговата личност, Курир дојде до фрапантни сознанија и податоци.
    Овој човек, не само што е обожавател на повеќе фашистички групи на Фејсбук, неговите фотографии на профилот изобилуваат со крв и насилство.
    Воедно, како најизненадувачка е фотографијата на која Давчевски е сликан со лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски и носителот на листа од оваа партија за третата изборна единица Стевчо Јакимовски.
    За поврзаноста меѓу овие лица и за тоа дали Давчевски е еден од „5-те најсилни“, одговор побаравме од Социјалдемократскиот сојуз, меѓутоа не добивме.
    Засега сеуште останува отворено прашањето, дали овој човек кој во сопствената спална соба можеше повеќе од една година мирно да спие знаејќи дека токму таму го закопал својот пријател, е дел од лицата кои СДСМ ги има ангажирано како „Чувари на изборната победа“, односно како „5-те најсилни“.
    [url][b]Е со оваа веќе претараа ВМР...а. Ќе речам само едно жално за сестра му [/b][/url]
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Еве сега го отворив неговиот профил јас лично, и најдов нешто доста интересно, кога веќе пребаруваме и чепкаме така :)

    За која партија ќе го дадете својот глас на претстојните избори?

    [Социјалистичка партија на Македонија]
    Социјалистичка партија на Македонија

    Е ај сега :lol:
     
    На milky-candy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    А освен што се сликал со БЦ |( имал и слики од фудбал и крими серии и Џокер :clap: слика раскрвавена фаца леле мајко мори, јас сум иден Џек Мевосек у фустан, прибидејќи јас вчера го реков Џокер за омилен негативец :wasntme: и истата дури слика што ја покажаа можеби ја избрав и ја ставив таму во темата со филмови :clap: .
    Ле избориве ако не не полудат сите, јас не знам што.
    Многу битно, се сликал со СДСМ, бил симпатизер, па уште и одговор од таму побарале. Лелееееееееееее
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  6. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Абе Ѕингова школа.... :D Што може друго да се очекува...??? :D А, за убиството, Бранко е крив, се разбира...Дури и заедничка слика имаат... :talk:
     
    На Offspring и julie77 им се допаѓа ова.
  7. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    И јас сега го отворив профилот и мене ми паднаа во очи многуте крвави и морничави фотографии. А има дури и една како лежи на кревет :x Страшно!

    Инаку и мене многу ме изнервира тоа што потенцираа на која партија бил поддржувач, али тоа е, медиумиве сите гледаат да најдат нешто да подбуцнат сега пред избори. Демек многу е битно во ситуацијава дали бил за СДСМ или за ВМРО. |(
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ами откај знаеш, може Бранко тогаш го набуцкал :D :D :D
     
    На milky-candy му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    E ова е веќе црн хумор :tmi:
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    каков човек треба да бидеш за да можеш мирно да спиеш со мртовец под твојот кревет :( :(
     
  11. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Човек кој си има психички проблеми :tmi:
    Ццц е ај неможел во кревет до него да го стаи и замота со чаршав и да си го гушне дур спие....божеееееее :tmi:
    Не ми е јасно само како спиел во таа соба целааа годинаа :o
     
  12. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Божеее секави психопати шетаат по светов. Ова човек со здрава свест не го помислува, а не па да го прави, болноумни луѓе. :puke: Скраја да е бог да чува.
     
  13. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Замислете, убиениот да бил вмровец, е тогаш дури до незнам какви фрапантни сознанија ќе дојдат ахахахх :D
    Извинете, не е за смеа случајов, навистина е потресно, ама мене ми е смешно што ја вмешале дури и во ова политиката и колку ексклузивно најавиле ФРАПАНТНИ сознанија еј. Ептен влегле во Долина на Волците, арно вика братот Љубе, овој демек убиецов со пешкир е 5тиот човек или 5те најсилни ко што пишале за кои патем прв пат слушам :D , исто како во Долина на Волците, се бара 5тиот човек замешан во атентатот на премиерот :D :D Ќе си умрам од простотилуков што ме опкружува.
     
    На milky-candy му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Podarok

    Podarok Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    76
    ПРВО НЕ ЗНАЕТЕ НИШТО ПА НЕМОЈТЕ ДА ИЗМИСЛУВАТЕ И ДА ВЕРУВАТЕ СЕ ШТО ЌЕ КАЖАТ НА ТЕЛЕВИЗИЈА.Сликата е сликана на митинг,а бранко се слика со милион луѓе од кај да знае дека овој е убиец мислам,јас што сум во комшии незнаев не па тој ќе знае.ГЛУПОСТИ МЕШАЊЕ БАБИ И ЖАБИ,ВО ОВАА ДРЖАВА ИМА ДЕМОКРАТИЈА ТАКА ДА СЕКОЈ МОЖЕ ДА БИДЕ И ДА ПОДРЖУВА БИЛО КАКВА ПАРТИЈА.ГЛУПОСТИ МИСЛАМ!!!ИСТО ТАКА МИСЛАМ ДЕКА СЕКОЈ ИМА ПРАВО ДАЛИ ЌЕ БИДЕ ФАШИСТ ИЛИ НЕЗНАМ УШТЕ КАКОВ НЕ ОН ЕДИНСТВЕН,има мал милион такви луѓе,дечкото сакаше да гледа хорори,играше сони итн итн.И јас сакам хорор филмови па не значи дека сум убиец.Инаку пиеше он многу јаки апчиња како лексиликуми,дијазепами итн. и кога тоа ќе се помеша со алкохол е страшно и тогаш се губеше како друг човек да беше до тој степен да не те познава на улица,а вака фин,културен незнам што му станало кога го убил и што го натерало таму да го закопа...Не викам дека не страшно и јас го осудувам за неговата постапка ама ептен поврзуваат работи што немаат врска со тоа...
     
  15. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    И јас ова го потенцирав и реков дека во време на избори дури и убиствата се мешаат со политика :devil: :@
     
  16. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.313
    Допаѓања:
    101.499
    Пол:
    Женски
    ДНО ДНА!!!! Кога го слушнав ова на канал 5 ми се слоши. Аман бе до каде ќе одат, аааааааа златен петок и да ве нема више од ТВ. Сериозно ќе престанам да гледам наши телевизии.
     
  17. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    А па сигурно коват некои планови кој попрво да подметне членска книшка во куќата со што би се докажало дека во таа партија освен криминални структури има и брутални убијци.
    Уште тоа да се случи фали... :lol: