1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскоп според дата на зачленување на форумот

Дискусија во 'Насмевка' започната од Melita-te-saka, 11 февруари 2015.

 1. Melita-te-saka

  Melita-te-saka Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2014
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Хајј грлс, како сте.. ? :hai:

  Нова тема отворив и ако е несодветна нешто и ако е малку глупа слободно канта, клуч.. :D

  Во "Насмевка" ја ставам дека е нешто на заврканција, значи не е нешто сериозно.. Си ја гледаш датата кога си се зачленил/a на овој форум (ден и месец) пишува таму, и според тоа си кажуваш кој знак си.. На пример некој член е зачленет 16 август. Овој датум влегува во периодот на Лавовите, па зато си Лав. :angel:

  Друг пример, јас сум се зачленила, пушува на 24 ноември. Во овој период се родени Стрелците па јас сум Стрелец 8) (а инаку сим шкорпија со подзнак лав)

  ДАТУМИТЕ :

  Овен - од 21 март до 20 април
  Бик - од 21 април до 21 маj
  Близнаци - од 22 мај до 21 јуни
  Рак - од 22 јуни до 22 јули
  Лав - од 23 јули до 22 август
  Девица - од 23 август до 22 септември
  Вага - од 23 септември до 22 октомври
  Шкорпија - од 23 октомври до 21 ноември
  Стрелец - од 22 ноември до 21 декември
  Јарец - од 22 декември до 20 јануари
  Водилија - од 21 јануари до 18 фебруари
  Риби - од 19 фебруари до 20 март

  Па, кој хороскопски знак сте сега ? :D
   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.158
  Допаѓања:
  922
  Пол:
  Женски
  Јас сум Овен бидејќи сум се зачленила на 30-ти март 2011-та година!;)8)(а инаку сум Овен со подзнак Бик);)8)
   
 3. Gmai

  Gmai Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Шкорпија :)
   
 4. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Близнаци,сум се зачленала на 7 јуни :)
   
 5. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.200
  Допаѓања:
  8.806
  Пол:
  Женски
  Хахха интересно, шкорпија :D:D
   
 6. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.754
  Допаѓања:
  46.267
  Пол:
  Женски
  Девица :)
   
 7. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.410
  Допаѓања:
  4.375
  Пол:
  Женски
  Јарец хаха :D
   
 8. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.684
  Допаѓања:
  19.795
  Пол:
  Женски
 9. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.263
  Допаѓања:
  16.801
  Пол:
  Женски
  Водолија. :D
   
 10. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  2.595
  Допаѓања:
  15.184
  Пол:
  Женски
  Стрелец ;)
   
 11. Ba-Gi

  Ba-Gi Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  водолија
   
 12. Arianator

  Arianator Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Водолија... :)
   
 13. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.573
  Допаѓања:
  9.323
  Пол:
  Женски
 14. marija.980

  marija.980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  662
  Пол:
  Женски
  Рак (инаку сум Близнаци со подзнак девица) 8)
   
 15. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  59.644
  [​IMG] Опасна ШКОРПИЈА :) (2 ноември)...
   
 16. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.218
  Пол:
  Женски
  Шкорпија да сум ти била на форумов 8), можда затоа доста од феминките со кои најубаво се согласувам и комуницирам тука се шкорпии :D
  Кај ѝ истекна идејава на авторката на темава, интересно... :lol:
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  16.888
  Допаѓања:
  161.789
  Пол:
  Женски
 18. orchid28

  orchid28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
 19. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  лавица, а иначе сум ракица :D
   
 20. Saricko

  Saricko Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.136
  Вага:)
   
  На angelche16 и anakond им се допаѓа ова.