1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хроничен вирусен хепатит б

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од milena15, 10 декември 2013.

  1. milena15

    milena15 Нов член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    здраво можеби ја има отворено оваа тема ама ми треба вашето мисленје имам 20 год неодамна мојот маж се зарази со хепатит б ,уште не утврдија од што е беше во болница се лекуваше и ни кажаа дека се е во ред,по 2 месеци по проверка на крвта ни кажаа дека пак се покачени ензимите и му кажаа дека има хроничен од таму ни даде докторката упат и отидовме за скопје во инф.клиника и му рекоа да зима силимарин и узрофалк со помош на овие лекови ензимите му се ниски 18 со 16 и му кажа дека хепатитот е во мирување ја прашавме докторката на хепатолошката амб.дали можеме да добиеме дете таа ни рече да. еве ние се обидуваме веке 4 месеци но не можам да Забременам што мислите вие за тоа ..?
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.991
    Пол:
    Женски
    zdravstveni-problemi/hepatit-b-t9247/

    Еве ја веќе постоечката тема за хепатитис Б. Инаку, состојбата на твојот сопруг нема врска со тоа што не можеш да забремениш. Додуша, мал период се обидувате, продолжете уште некое време. Треба барем година или подолго да се обидувате, меѓутоа ако се прашуваш во што е проблемот, може да си направите испитувања. А како твојот сопруг се заразил, дали имал некој оперативен зафат, дали примал крв или пак има ризична професија?
     
  3. milena15

    milena15 Нов член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    ne znaeme i nie od sto e zarazen ne znae ni samiot toj nitu e bil na zabolekar nitu primal krv.inaku taksis e .. ne znam i dvajcaTa se plasime deka ne mozeme da dobieme dete zatoa sto ima hronicen hepatit