1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Х24 Европа Екперимент

Дискусија во 'Политика и настани' започната од angel92, 29 март 2011.

 1. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  3.259
  Се работи за експеримент на студенти во универзитет во Сан Диего. Сакаат да ја видат моќта на медиумите, ДОКОЛКУ се случи некоја катастрофа. Но, тоа што ги мачи сите е зошто ако експериментов е толку општ(не е проблем ќе се распишиме статуси на фб или на твитер), зошто има тимер на нивната страна? Дали тоа значи дека тие ќе фрлат ракети па да направат земјотрес со јачина од 7.9 кој што ќе создаде цунами? Работите некако не се баш објаснати,а сите држави кои се во експериментов, молчат... Дали да не создадат паника или можда друга причина...Дали е ова само изговор за Америка да направи штети? Што се вашите мислења?

  И дали напоменав дека ова ќе се случи за помалце од 20 часа?

  Оваа е нивната официјална страна...

  http://x24.eushare.org/

  http://www.ohridnews.com/index.php?mod= ... 0&id=29628

  http://www.idividi.com.mk/Futurama/Inte ... index.html
   
 2. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  The scenario involves two seismic-events and a tsunami in the Adriatic Sea that cause significant damage to key-resources and critical infrastructure within Southern Croatia, Bosnia and Herzegovina, Montenegro, Kosovo, and Macedonia.

  wtf?
   
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Па добро де виртуелно е, нема стварно да не погоди цунами
   
 5. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  :D да бе, сеа коа се расчитав видов дека за виртуелна вежба се работи....бреј се исплашив, си велам готово, не средија овие американците :D
   
 6. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  3.259
  точно... но пишува симулирање на сеизмолошки движења. Во која смисла го мислат симулирање?
  Дали ти самите ќе создадат земјотрес или ќе се преправаме дека има земјотрес. Малце е двосмислена реченицава..
   
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.314
  Пол:
  Женски
  Аха нема не ги теши :rofl: нас највеќе ќе не погоди како пуст остров сме (пуст гарант за остров дискутабилно).
  Ова одамна го читав, демек се бунеле некои од Црна Гора изгледа зашто баш тој предел е избран, па ние задње гомно сме у светов ништо чудно, и да не погоди некое цунами никој нема да примети.
  Јас мислам дека на нив целта ни е нас да не збришат како држава бидејќи со името тешко им оди бришењето ама покрај нас нае*але и комшиите :lol:
  Вие бидете подготвени за секој случај, 20 саати не се многу кај и да е ќе дојдат :worried:
  Кој има биометриски пасош нека бега што подалеку тука опасно ќе биде, плус ако го погоди нуклеарниот реактор во Бугарија ќе го папаме.
  наравоучение - Нека разберат крвави фашисти Македонско име нема да загине :wasntme:
   
 8. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Чиста глупост, прво кога прочитав нормално испаничена демек вечерва земјотрес читав набрзинка и се исплашив, а кога поубаво видов за што стнува збор само си реков-живи глопости, немаат попаметна работа па прават симулации, се е тоа перење пари...како поинаку би се објаснила ваква вежба, како би ресгирале ако има земјотрес, цунами и др. елементарна непогода...Јапонија мал пример им е :fubar:
   
 9. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  3.259
  Сакаат да видат како Балканот би се справил со такви катастрофи. |(
   
 10. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  Ти ко упорно да сакаш да создадеш паника :)
  И јас ко лолита набрзинка читав преку еден ред и се исплашив, земи прочитај убаво и ќе видиш дена нема ништо двосмислено, ќе стимулираат виртуелен земјотрес и цунами

  значи покрај стимуирање додади виртуелно и ќе ти стане јасно во која смисла ;)
   
 11. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  А што им е гајле како би се справил Балканот, сигурно нема да се залетаме сите во Америка, а уствари како би отишле...со брод :lol: чисто сумљам дека ќе има летови...абе живи глупост...немаат попаметна работа само експерименти прават.
   
 12. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.139
  Допаѓања:
  4.112
  Ако такво нешто би го погодило Балканот можно е нагло да дојде до мир во регионот. :rofl: (пу, пу не дај Боже, скраја да е, ама какви сме тука балканците... не би ме изненадило)
   
 13. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  А зошто би го правеле ова?