1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Целосна анестезија

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од yana147, 29 април 2017.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Консултирај психолог, има и онлајн сеанси, може да ти помогне да најдеш начини да ги тргнеш тие мисли од глава.
    Разговарај со анестезиологот кога ќе те примат, може да ти дадат нешто за смирување и опуштање пред да те успијат.
    Ќе биде сѐ добро, ќе видиш.
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Kalina J.

    Kalina J. Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2021
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    1.010
    Пол:
    Женски
    Zdravo,operisana sum od zolcka pred edna nedela,no uste nemam sila i apetit isto taka ako izlezam da prosetam vo grad odma mi se trese teloto i bara mesto za odmor dali e ova normalno i moze da e od anastezijata ,,,,
     
  3. gjul

    gjul Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    Dobarden na site imam cista na jajnik tumormarkerite mi se visoki i ke me operiraat taman stasav do anesteziolog opp visok pritisok 150 so 90 i mi rece da mi prepise maticnata nesto za smiruvanje i za pritisokot i za edna nedela nazad.Sea nez sto ke bide inaku si neam nikoj ,Davajte iskustva utesete me nekoj da se ima operirano i iskustva ve molam .Ako ima nekoj na Gak koj e kaj operiranite zeni bi mi bilo drago da mi stisne raka i da bide tuka koga ke se razbudam.