1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Целосна искреност!

Дискусија во 'Врски' започната од Theodora, 24 јануари 2011.

  1. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Одредени работи треба да останат ваши. Не дај боже да раскинете па да пропее. -.- Во ред е да знае отприлика се, или работи кои би направиле да мисли дека знае се, така би имал повеќе доверба и би му угодиле. :D Дури и да праша, ако вие лично не сакате да му кажете, превртете ја целата работа и свршено. :)
     
  2. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    За оние работи што се случувале во периодот додека бевме другарчиња и нормално што сме ги знаеле еден за друг отворено си збориме и сега, едноставно тоа е дел од нас, минато е и останато е таму. Нешто што ми се случило и што не го знае никој освен тој, но се однесува само на мене, не на некоја љубов, нешто за кое што тој многу ми помага да го сменам, бидејки ми оставило трауми.
    Но, тоа што се сме правеле во минатото воопшто не ме засега, не прашувам а и тој не прашува едноставно не не интересира сега ни е сигурно поубаво од тогаш.
     
  3. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Сум била искрена и повеќе од што требало, и тоа не ми донесе ништо добро. Затоа мислам дека некои работи е подоро да ги зачуваме за себе. Не мислам на лажење, тоа никако. Но некои минати работи е подобро да останат таму каде што се-во минатото. Особено затоа што во никого неможе да се има целосна доверба...
     
  4. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    Искреноста е како стаклена чаша,кога еднаш ке се скрши никој и ништо неможе да ја поправи/залепи.
    Исто така,искреноста е многу скап поклон и не ја очекувам од ефтини и безлични луѓе.
    Не е убаво да си толку искрен затоа што никој не ја цени 100 процентната искреност.
    Искрена сум,но не во екстремни граници. Така да сметам дека никој не е копмлетно искрен,а не сум ни јас..така да..

    Искреност да.Целосна искреност не! :!:
     
  5. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    уште целосна искреност ми недостига, како што беше љубоморен на секое машко уште да му кажам се има да биде што ке биде :D
    секој си има право на свој живот, своја интима, така да нема потреба да знае се за моето љубовно минато и за времето кога не сме заедно, ниту јас за него, оти само болка и солзи ке се појават, па нема да ги заборавам никогаш
     
  6. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Целосна искреност. Кратко и јасно.
     
  7. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Целосна искреност-не. Кој пробал-знае :D . Некои работи не се за кажување на партнерот :lol:
     
    На kikav и sweet25 им се допаѓа ова.
  8. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Не не сепак мислам дека не мора баш се да му кажам.Си имам пак некоја граница. :D :)
     
    На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
  9. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    јас сум за целсона искреност.
    јас се му кажувам на мојот партнер.
     
  10. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Е па не кажувај се. Биди малку таинствена. Една професорка по македонски која тогаш имаше 60 години, ни кажа дека вака и рекол мажот. „Мила, ти и ден денес си затворена книга за мене“.
    Невикам да се има страшни тајни, ама се да е на ачик, не ми изгледа баш ОК. Секој има и свој живот, и свои тајни, свои работи.
     
  11. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    епа незнам така сме навикнати не можаме да криеме ништо
    не сакам едноставно.сакам сите карти да се отворени секогаш!!
    али како и да е фала на советот.
    секој си прави како мисли дека е најдобро за неговиот однос со партнерот ..
    поздрав :*
     
  12. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Некои се жалат поради толку искреност. Бидејќи е доста познато дека вистината боли. Ќе му признаеш нешто на дечкото, нели поради искреноста...а тој ќе се налути и ете ти проблем. Уништена вечер и караници.
    Но, јас сум стрикно за каживање вистина. ТОТАЛНА ИСКРЕНОСТ!
    Така сака дечко ми, така сакам и јас. Лаги, ноу! ;)
     
  13. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Ако не сте доволно претпазливи - ова може и да ве уништи ! :!:
     
  14. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Ако уште од почетокот на врската нема целосна искреност , а подоцна се откријат некои работи врската ќе биде осудена на пропаст и нема да биде тоа , тоа
     
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Јас не сум целосно искрена, всушност откако сме заедно нема нешто многу битно што му имам скриено, но за моето минато не сакам да разговарам и избегнувам да одговорам на прашања. Затоа и јас самата не му чепкам во минатото и не го прашувам што како, нешто ми има самиот кажано, нешто не. Но за она што се случувало откако сме заедно, нема некои големи тајни меѓу нас. Сепак, лагата боли повеќе од вистината.
     
    На fallenangel и BoyL им се допаѓа ова.
  16. Melisa96

    Melisa96 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2016
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    No such thing :)
     
  17. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Всушност сметам дека баш целосната искреност е најдлабоката и најсилна точка за една врска или брак.
    Со разбирање и целосна искреност кон партнерот градете ѕид кој тешко се руши а воедно се запознавате многу подлабоко и интензивно.
    Да се срамиш од партнерот за било што после долга врска или брак е апсурд, ти ја бираш личноста што ќе чекориш со неа секогаш и секаде а притисњавањето е сувишно.
     
    На Dust, referentka и LadyC им се допаѓа ова.
  18. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Целосната искреност е темел за градење на врска/брак.
    Мамењето, лицемерието и лагата се знае колку траат и колку се кобни кога ќе излезат на виделина.
     
    На Dust, Summerlover, Aleksandar1212 и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Jasminkabibibi

    Jasminkabibibi Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2016
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Se soglasuvam so referentka
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Искреноста е темел на една врска.Вистинско богатство е да ја пронајдеме личноста која ќе не сака и покрај сите маани кои ги имаме.Еден од начините на кој може да се оддолжиме на таква личност е искреноста.

    Искреноста е скап поклон, кој не може да го очекуваме од секого.Лагата истотака не ни донесува ништо.Кога вистината ќе излезе на виделина, само ќе паднеме на некој во очи.Да лажеме некого не се исплаќа бидејќи повредуваме некого, и не знаеме дали ќе добиеме втора шанса.

    Со неискреност, однапред сме се откажале од љубовта.Повеќето од нас глумат на почетокот на една врска како би се прикажале во подобро светло.Покасно тоа го работат како би ја задржале личноста, а после некое време ни самите не знаат што е вистина.Ако сме во врска само формално, единствена опција е глумење.Ако сакаме нешто повеќе од врска како брак, искреноста е неопходна.
     
    На Dust, Twigs и buba4e89 им се допаѓа ова.