babylove овошни кашички

Циркулација на крвта

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од osamenamajka, 3 декември 2012.

 1. osamenamajka

  osamenamajka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  74
  ЗДРАВО ја отворив оваа тема бидееќи имам проблем со циркулаци на крвта имав многу вртоглавици па од тие вртоглавици се размножија уште 100 проблеми добив анксиозна состојба се труев со апчиња ама на жалост ништо подобрување за на крај конечно се установи дека имам проблем со циркулацијата ми препорачаа под хитно да ги оставам цигарите и посебен начин на исхрана сакам да ве замолам дали некој имал проблем со вакво нешто и доколку имал да пише поздрав
   
 2. CosmoGirl

  CosmoGirl Активен член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Јади многу свеж зеленчук и овошје, вежбај, не пуши, и супер ќе бидеш
   
 3. zoka.spasov

  zoka.spasov Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  40
  vendoksin kapki.gi ima vo edna apteka pozadi bilna apteka, kumanovska e.poevtini se od srpskite,a delotvorni se.na zelen pazar ima krmus,aronija i caj od bosilok .... :) tetka zoka
   
 4. bliznacka

  bliznacka Нов член

  Се зачлени на:
  2 април 2012
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  37
  Општи прашања

  Дали Билобил помага за намалена циркулација?
   
 5. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  Општи прашања

  Билобилот е за зголемена концентрација, за подобро памтење.
  Посети доктор за намалена циркулација ;)
   
 6. bliznacka

  bliznacka Нов член

  Се зачлени на:
  2 април 2012
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  37
  Прво фала на модераторите што го преместиле прашањево овде, дури се чудев каде ми е |(

  Ти знаеш дека и концентрацијата многу пати има врска со протокот на крв всушност? Затоа прашувам некој што знае да ми каже. А она што го кажале на рекламата за Билобил и јас го знам. ;)
   
 7. Ivona12

  Ivona12 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki ... Odreden period imam problem so cirkulacijata na nozete , ako se opteretam mi izlagat modrici po nozete bev na lekar mi kazaa slaba cirkulacija , pijam C VITAMIN 1000 , odam na masazi koga pomagaat koga ne , povekje sum na ovosje i zelencuk , se dvizam , vezbam ama nisto nema nekoj podobruvanja .... Pa nekoj sovet ako moze ...
   
 8. libra89

  libra89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  19
  Крвна слика и обавезно ехо доплер на екстремитети. Пиши ги резултатите. Позз
   
 9. Ivona12

  Ivona12 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Krvna slika proveriv se mi e OK samo trombocitite mi se niski 90 , ali jas vekje 2 godini imam problem so trombocitite , primav terapij nisto ne mi pomogna i me ostavija na ona znaes KE TI SE IZBORI ORGANIZMOT ...
   
 10. My_Vezilka

  My_Vezilka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2015
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Женски
  Епа ако си слаба во томбоцитите знаци лесн ти пукаат капилари или крвни саводи и дека имаш недостаток од тромбоцити не може се да се надомести и до тоа ке да е затоа имаш модрици!А и види да ги зголемиш томбоцитите;):makeup:
   
 11. libra89

  libra89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  19
  Од тоа се модриците, бидејќи се ниски тромбоцитите кај тебе потешко се запира крварењето па затоа имаш поголеми изливи на крв а со тоа и модринки. Посети трансфузиолог бидејќи состојбата сега може не ти е сериозна но може да стане при некоја траума.
   
 12. libra89

  libra89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  19
  Да помага за зголемување на циркулацијата во мозокот, а со тоа се подобрува и концентрација и помнење секако тоа е механизмот :)
   
 13. libra89

  libra89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  19
  Витамини и пробај со Билобил или гинко макс
   
 14. Ivona12

  Ivona12 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Da da mn potesko se zapira ,pa zatoa koga imam dobieno pijam caj od malina ,( ne filtrce ) i pomaga , bev na masaza so dopirni docki i ( da ne se zarecam puu puu puu :) ) mn mi pomogna i eve 1 mesec aktivno vezbam modrinki mi nemaat izlezeno ... A za doktori , apcinja nekjam da slusnam tie uste tolku mi ja vlosija sostojbata , pogresni terapij mi davaa , toa e naseto cudno Makedonce ...
   
  На libra89 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. libra89

  libra89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  19
  Мило ми е што ти е подобро :) а лекарот можеш да го смениш во секое време само ти да се чувствуваш добро