Цистит

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од akvarium, 16 јануари 2015.

 1. akvarium

  akvarium Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  122
  Дечки имам цистит предизвикан од Ешерихиа коли, 1000.000 живи организми на 1 мл, ми пишува во наодот. Ме интересираше колку долго треба да се пијат антибиотици? Докторот ми рече една недела, но јас мислам повеќе треба. иначе имам антибиограм и веќа почнав да пијам.

  кој има искуство нека пише
   
 2. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Женски
  Женски циститот ме уби, секоја недела ми се појавува никако да излечам. Пијав палин антибиотик пошто имав бактерија и ми помина, тој период немав воопшто цистит ама еве сега пак имам.. некој лек природен?
   
 3. thalia zapata

  thalia zapata Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2015
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  D-mannose само.на природна база се ешерихија не се лечи со антибитици ..во зегин ги има 2400 ден.
   
  На larrachi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.457
  Дали некој ги користел цистостоп хроно?

  [​IMG]

  СОСТАВ
  Секоја таблета CYSTOSTOP CHRONO содржи:
  • D-маноза – 500 mg
  • Стандардизиран сув екстракт од листови од бреза – 500 mg
  • Стандардизиран сув екстракт од американска црвена боровинка -200 mg
  BetaVacTM – Патентирана комбинација од 3,5,7,3′,4′- пента – хидрокси -флавон, 3,7,3′,4′- тетра – хидрокси – флавон и епикатехин – (4β→6) – епикатехин – (4β→8, 2β→O→7) – епикатехин.
  Другите состојки на таблетата се: калциум фосфат, пченичен скроб, коповидон, повидон и магнезиум стеарат.

  http://www.novamed.mk/allproduct/цистостоп-хроно/