1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црвена мода...

Дискусија во 'Слики' започната од Miss-Chokolate, 13 ноември 2011.

 1. Miss-Chokolate

  Miss-Chokolate Активен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Црвената боја е повторно во тренд.
  Објавете слики и комбинации со црвена облека. :)
   
  На Miss-Beauty му/ѝ се допаѓа ова.
 2. FashionMonster

  FashionMonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  67
  [​IMG] :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Miss-Beauty му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Miss-Chokolate

  Miss-Chokolate Активен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  I vaka@ :P
   

  Прикачени фајлови:

  На naty2 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Miss-Beauty

  Miss-Beauty Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Може и нешто по секојдневно. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • hn.jpg
   hn.jpg
   Големина на фајлот:
   6,8 KB
   Прегледи:
   1.818
  • nn.jpg
   nn.jpg
   Големина на фајлот:
   4,9 KB
   Прегледи:
   1.819
  На Miss-Chokolate му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  [​IMG]
   
  На Hiii и Miss-Chokolate им се допаѓа ова.
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Miss-Chokolate му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Еве нешто посвечено црвено
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • download (1).jpg
   download (1).jpg
   Големина на фајлот:
   8,1 KB
   Прегледи:
   1.775
  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   6,4 KB
   Прегледи:
   1.775
  На Miss-Chokolate му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Еве уште нешто црвенко
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На skenco и Miss-Chokolate им се допаѓа ова.
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  [​IMG]
  Се заљубив во фустанот и целата комбинација :o
   
  На Hopeful, Miss-Beauty, lackygirl и 3 други им се допаѓа ова.
 10. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Miss-Chokolate му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
 12. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.978
  Допаѓања:
  4.825
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.978
  Допаѓања:
  4.825
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • hiuik.jpg
   hiuik.jpg
   Големина на фајлот:
   54,2 KB
   Прегледи:
   587
  • 36620842.jpg
   36620842.jpg
   Големина на фајлот:
   15 KB
   Прегледи:
   587
  • image1xxl.jpg
   image1xxl.jpg
   Големина на фајлот:
   146,8 KB
   Прегледи:
   587
  • red_coat_ivory27471.jpg
   red_coat_ivory27471.jpg
   Големина на фајлот:
   46,3 KB
   Прегледи:
   587
  • red-pea-coat-3.jpg
   red-pea-coat-3.jpg
   Големина на фајлот:
   56,2 KB
   Прегледи:
   587
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.266
  мене црвената боја отсекогаш ми делувала ку*вински со извињење. :)
  ама последнава година ми се дешава некои такви црвени детаљи да вметнувам, имам дури и жар црвени фармерки-панталони, ама облечена во црвено од глава до пети не :!:
  многу поштувам црвен кармин и лак, преку лето онаков дреч, а сеа периодов бордо.
  и многу убаво ми изгледа ептен црвена коса како на Ријана што и беше, ама на други само да гледам, на мене не. :)
  мислам дека црвено поубаво им стои на девојки со светол тен и руса коса, и според мене нема личност на која подобро и стои црвена боја од Никол Кидман.
  сума сумариум, се може да изгледа убаво ако фино се искомбинира.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Miss-Chokolate му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
 16. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Црвената е класика, секогаш е во "мода". :wasntme:
   
  На Hopeful и kate21 им се допаѓа ова.
 17. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Е од вакви мислења ми се крева косата.
  Зошто се етикетира така една обична боја во спектарот не ми е јасно и никогаш нема да ми се разјасни.
  Комбинацијата може да е ту мач, прееротска, премногу сексипилна, ете нека биде и зборот курвинска а не бојата. Ако сака некој да изгледа ете премногу сексипилно може и во жолто да се облече со минич и деколте и ете ти.
  Девојка облечена во црвено па и цел фустан, нека е и краток, нека биде акцесорис, нека биде капут, нека бидат црвени нокти си изгледа убаво како и во секоја друга боја ако знае да го искомбинира.

  И црвената боја не е актуелна и тренд годинава, црвената боја е секогаш актуелна, оваа боја е безвременска, секогаш ин.
  Црвено секси, црвено како вино, црвено како усни, црвено како срце, како љубов, црвеното е привлечно едноставно.

  Јас ептен малку црвени работи имам, но едноставно така ми доаѓало, не ја одбегнувам а ни ја форсирам премногу бојава.
  Убава си е како и секоја боја. И посебно е убава ако сакаш да си заприметен, зашто е јака боја која привлекува секогаш туѓо око.
  Oблечи црвен фустан и мамиш погледи :makeup: ^_^
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  многу сакам црвен долг фустан, а овој следниов ми е фејворит! :inlove:
  Eлие Сааб се надминал, каква е само изработката, совршенство!
  [​IMG]

  Кај црвената боја само треба да се внимава. Има многу нијанси и нема потреба од комплетно црвеноло на себе. Најчесто доволно е едно до две парчиња, останатото да е во други бои, така ќе е повпечатливо црвеното парче кое го носиме, отколку се да ни е црвено и да се изгуби смислата.
   
  На Hopeful, Chocolate.me, creshicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Да? :?:
  Јас изгледа сезонава нема да бидам многу модерна, немам речиси ништо црвено во плакарот. Од проста причина што не ја сакам многу црвената боја.
  Но, би прифатила да носам некои црвени модни додатоци, кои малку ќе и дадам шмек на комбинацијата ;)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  Мое мислење е дека црвената боја не му 'стои' баш на секого, и треба да се внимава како и со што се комбинира оти лесно може да прејде во кичурај...
  Ова ми се допаѓа
  [​IMG]
   
 20. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Јас не сум многу по црвената боја,односно ич не сум во плакар немам ама баш ништо црвено.Гардероба незнам дали би купила,можеби некое џемперче.А инаку сакам црвени чевли салонки на штикла [​IMG] црвена ташна,и црвено капутче би носела.