Црвена мода...

Дискусија во 'Слики' започната од Miss-Chokolate, 13 ноември 2011.

 1. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски
  Црвената моја е истовремено и секси, и женствено и класика е бре! Секоја жена треба да поседува нешто црвено во плакарот. :wasntme:
  Јас ја обожавам црвената боја, премногу ми е дамска, секси... И секогаш си ја носам за неа нема мода "немода".
   
  На Hopeful и ludoto19 им се допаѓа ова.
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.210
  Допаѓања:
  41.318
  Jaс модава ја фурам веќе долго време со црвениот ми кармин :makeup:
  Хе, шала на страна оваа боја ми е омилена, премногу секси, премногу убава женствена, и преубаво стои, секако не на секој :P
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  4.114
  Пол:
  Женски
  Ахх црвени штиклички :inlove: Љубов за век и навек
   

  Прикачени фајлови:

  На Hopeful и ludoto19 им се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.872
  Допаѓања:
  54.023
  Пол:
  Женски
  Девојки, има посебна тема за црвената боја во мода и стил, а оваа тема е ставена во слики, само за прикачување на слики. Значи, таму коментирајте за бојата, а тука прикачувајте само слики. :)
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  20.489
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  38.671
  Ако зборуваме за омилена боја на себе, дефинитивно црвената е една од нив!

  Носам додатоци во таа боја, имам црвени чизми, јакна, капчиња, шешири, шалови, токму во нијанси на црвено. И немам мислење дека бојата е ваква или онаква, едноставно се чувствувам удобно кога носам црвени парчиња облека.

  Моите фаворити:
   

  Прикачени фајлови:

  • RedShoes2.jpg
   RedShoes2.jpg
   Големина на фајлот:
   199,7 KB
   Прегледи:
   251
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.499
  [​IMG] :inlove:
  [​IMG]
   
  На Hopeful и Hipica им се допаѓа ова.
 11. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  4.114
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (39).jpg
   1 (39).jpg
   Големина на фајлот:
   17,1 KB
   Прегледи:
   572
  • 1 (15).jpg
   1 (15).jpg
   Големина на фајлот:
   21,8 KB
   Прегледи:
   572
  • 1 (61).jpg
   1 (61).jpg
   Големина на фајлот:
   15,8 KB
   Прегледи:
   572
  • thing.25743300.l.jpg
   thing.25743300.l.jpg
   Големина на фајлот:
   29,5 KB
   Прегледи:
   572
  • 2 (66).jpg
   2 (66).jpg
   Големина на фајлот:
   22 KB
   Прегледи:
   572
 12. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 13. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Пристоен за секојдневно несекојдневна употреба...
  [​IMG]

  Штосен...
  [​IMG]
  Затворен, а секси...фустан
  [​IMG]

  Провокативенп црвено...
  [​IMG]

  Чипкано...
  [​IMG]

  Конзервативно...
  [​IMG]

  Или провокативно...
  [​IMG]  Сеедно...црвено...универзално...
   
 14. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
 15. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Ја обожавам, за секоја прилика знае да е добра. Женствена е, секси. Знае да даде живот на секаква комбинација.
  Плус, јас не би била јас без моите црвени старки. :inlove:
   
 16. bonbona92

  bonbona92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  128
  Црвената е мојата омилена боја на гардероба и според мене мислам дека е најженствена :)
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 17. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 19. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.165
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На kate21 и Hipica им се допаѓа ова.
 20. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.636
  Црвено, црвено ... ПРЕКРАСНО. Ја обожавам оваа боја, убаво и ми стои, а и ми освежува на било што. :inlove:
   

  Прикачени фајлови: