Црвена мода...

Дискусија во 'Слики' започната од Miss-Chokolate, 13 ноември 2011.

 1. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.636
  More ...
   

  Прикачени фајлови:

  • Red heart and red.jpg
   Red heart and red.jpg
   Големина на фајлот:
   62,6 KB
   Прегледи:
   393
  • Red heart.jpg
   Red heart.jpg
   Големина на фајлот:
   62 KB
   Прегледи:
   393
  • Red heelas.jpg
   Red heelas.jpg
   Големина на фајлот:
   27,7 KB
   Прегледи:
   393
  • Red shirt.jpg
   Red shirt.jpg
   Големина на фајлот:
   79 KB
   Прегледи:
   393
  • Red skirt.jpg
   Red skirt.jpg
   Големина на фајлот:
   182,5 KB
   Прегледи:
   393
 2. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.636
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Red snow girl.jpg
   Red snow girl.jpg
   Големина на фајлот:
   28,9 KB
   Прегледи:
   389
  • Bag 16.jpg
   Bag 16.jpg
   Големина на фајлот:
   202,5 KB
   Прегледи:
   389
  • Style 011.jpg
   Style 011.jpg
   Големина на фајлот:
   69,2 KB
   Прегледи:
   389
 3. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.165
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски
  Црвената боја се прима за агресивна, жизнена и силна, личешта на огнот и љубовта.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 5. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.083
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 01.jpg
   01.jpg
   Големина на фајлот:
   48,1 KB
   Прегледи:
   335
  • 05.jpg
   05.jpg
   Големина на фајлот:
   40,9 KB
   Прегледи:
   335
  • 01.jpg
   01.jpg
   Големина на фајлот:
   53,4 KB
   Прегледи:
   335
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 7. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.165
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hopeful и Hipica им се допаѓа ова.
 8. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.973
  Допаѓања:
  77.229
  Пол:
  Женски
  Оваа зима, дефинитивно моја нова платонска љубов е црвеното капутче.
  Копнеам по такво, а не можам да најдам тука кај нас. |(
  Едноставно мора да имам такво, догодина купувам и ќе се прчам со него низ големион град, е така, за инает! И не ми е гајле ако му помине модата, ќе си бидам ретро чик. :devil:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  И да, црвен долг фустан - уште една љубов, платонска! :D
  [​IMG]
   
 10. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 11. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.822
  Допаѓања:
  83.342
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На LadyMarry му/ѝ се допаѓа ова.
 13. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Црвена боја

  Слатко е.

  [​IMG]
   
 14. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 15. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  мојата омилена боја :inlove: :devil:
   

  Прикачени фајлови:

  На LadyMarry му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  и уште
   

  Прикачени фајлови:

 17. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На ivinakit му/ѝ се допаѓа ова.
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.738
  Допаѓања:
  10.021
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На esperanca и Hipica им се допаѓа ова.
 20. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Нешто спортско од мене :)
   

  Прикачени фајлови:

  • red2.jpg
   red2.jpg
   Големина на фајлот:
   16,3 KB
   Прегледи:
   166
  • red.jpg
   red.jpg
   Големина на фајлот:
   40,7 KB
   Прегледи:
   166