Црвена мода...

Дискусија во 'Слики' започната од Miss-Chokolate, 13 ноември 2011.

 1. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.257
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
 3. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
 4. nennsy.densy

  nennsy.densy Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  305
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Женски
  :* :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • images (2).jpg
   images (2).jpg
   Големина на фајлот:
   7,7 KB
   Прегледи:
   194
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   11,4 KB
   Прегледи:
   194
  • images (1).jpg
   images (1).jpg
   Големина на фајлот:
   10,8 KB
   Прегледи:
   194
 6. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.877
  Допаѓања:
  20.026
  Пол:
  Женски
  Не е цела во црвено ама ми е перфект комбинајшн :inlove: :inlove: :inlove:
  [​IMG]
  Уфф овај најлевоо :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. nennsy.densy

  nennsy.densy Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  305
 8. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
 9. nennsy.densy

  nennsy.densy Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  305
 10. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]Oва за зимно време
  [​IMG]
   
 11. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
 12. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.586
  Допаѓања:
  4.669
  Пол:
  Женски
  Црвени штилки ....уфффф кај ми текна
   

  Прикачени фајлови:

 13. milena96

  milena96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  :P
   

  Прикачени фајлови:

  • jh.jpg
   jh.jpg
   Големина на фајлот:
   52,2 KB
   Прегледи:
   185
  На Sttefi96 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На milena96 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.586
  Допаѓања:
  4.669
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа фустанчето... :angel: |( :worried: :wasntme:
   
 16. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.638
  Допаѓања:
  14.595
  Пол:
  Женски
  кратково фустанче е 250 евра :o дизајнер е антонија ристовска, како и да е многу е, сепак не е дизајнирано од светските познати дизајнери па да биде толку скапо :tmi:
   

  Прикачени фајлови:

  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.603

  Не е скап фустанов, светските познати дизајнери би го продале за над 500 евра .. а и антонија не е некоја непозната дизајнерка
   
 18. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.638
  Допаѓања:
  14.595
  Пол:
  Женски
  како и да е премногу е :x за во македонија мислам, со тие пари сега како што се на намаление фустанчињава еден куп ќе може да си купам :clap: инаку ја се заљубив во тоа фустанче ама кога ја прашав цената останав ваква :o
   
 19. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.030
  Допаѓања:
  876
  Фустанот не е нешто посебно, ниту па е на тој начин скап за да биде со цена како од светски дизајнер, во тој случај би коштал неколку пати повеќе.
   
 20. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.586
  Допаѓања:
  4.669
  Пол:
  Женски
  Не е скап..што ви е вам ако овој е скап за оние од светските дизајнери да не збориме ич.. :tmi: :@ :devil: :| :*