1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црвена мода...

Дискусија во 'Слики' започната од Miss-Chokolate, 13 ноември 2011.

 1. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  14.597
  Пол:
  Женски
  а ти би го купила ако не е скап :) со оглед на тоа колкава е платата во мк затоа кажав дека фустанот е скап,не вреди да се лупнат толку пари за еден фустан:!: :$ а оние од светските дизајнери нормално дека ќе бидат над 500 евра,самото име кажува светски ;)
   
 2. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.590
  Допаѓања:
  4.675
  Па,да,баш овој не, ;( не ми е посебно ама не велам дека е скап,да ме бендиса пример некој би дала тоа се некаде 15,375 во наши пари(мислам на денари),апсолутно да,неза овој но некој кој би ме бендисал и за пригода пример матурска :?: ,свадба на некој блиски(бартуцеди) и слично.. :*
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.792
 4. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.105
  А каква е оваа Црвена мода? Црвена, боја ко боја. Секогаш била во тренд, секогаш и ќе биде... Не сум протарашкала во темиве од Слики, ама ако има и тема Сина мода, Бела мода, Црна мода... :headbang:
   
 5. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
 6. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.636
  Не ја разбирам ни јас темава, но си најдов yбави парчиња постирани.
  Црвената боја секогаш е во мода, многу е женствена, одлично освежување во некои комбинации, но некогаш е претерано. Цела во црвено, како движечка менстурација. Како не им изгледа неубаво бре, скроз во црвено, и вели некоја : Ама си убаво облечена и типката заруменува во обравчињата. Тоа е јагодата на шлагот. Пих, па и таа е црвена.
  :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lili....sweet

  lili....sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  19
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 9. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • images (2).jpg
   images (2).jpg
   Големина на фајлот:
   4,7 KB
   Прегледи:
   197
  • images (3).jpg
   images (3).jpg
   Големина на фајлот:
   4,9 KB
   Прегледи:
   197
  • images (4).jpg
   images (4).jpg
   Големина на фајлот:
   5,5 KB
   Прегледи:
   197
  • images (5).jpg
   images (5).jpg
   Големина на фајлот:
   5,6 KB
   Прегледи:
   197
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   5,1 KB
   Прегледи:
   197
 10. vesni4kaxd

  vesni4kaxd Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  43
  обожавам црвено со црно комбинација.... ова е моја слика од на свадба... :)
   

  Прикачени фајлови:

  • SDC17947.JPG
   SDC17947.JPG
   Големина на фајлот:
   305,9 KB
   Прегледи:
   179
 11. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
 12. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 10751_22211.jpg
   10751_22211.jpg
   Големина на фајлот:
   17,9 KB
   Прегледи:
   292
  • 22055_52896.jpg
   22055_52896.jpg
   Големина на фајлот:
   21,3 KB
   Прегледи:
   292
  • 26757_70605.jpg
   26757_70605.jpg
   Големина на фајлот:
   18,1 KB
   Прегледи:
   292
  • 29764_79868.jpg
   29764_79868.jpg
   Големина на фајлот:
   18,4 KB
   Прегледи:
   292
  • 29769_79874.jpg
   29769_79874.jpg
   Големина на фајлот:
   14,4 KB
   Прегледи:
   292
 13. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.590
  Допаѓања:
  4.675
  :D :) ;)
   

  Прикачени фајлови:

 14. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
 15. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.590
  Допаѓања:
  4.675
  баш црвена облека одговара прекрасно за есенскиот период..
   
 16. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
 17. alexsandraa

  alexsandraa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.792
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.033
  Допаѓања:
  77.353
  Пол:
  Женски
  Морам да си најдам некое вакво за зимава. ]:)
  [​IMG]
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски