1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црвенило на лицето (мајасиљ)

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од dunja, 23 јануари 2010.

  1. Leni Leni

    Leni Leni Нов член

    Се зачлени на:
    8 декември 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ve molam i jas go imam istiot problem so liceto pa ako moze brojot od aptekarot
    Blagodaram
     
  2. M_macko

    M_macko Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2020
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo...
    Dali nekoja pravela biopsija na lice da spodeli iskustvo dali e bolno, dali vo drzavno ili privatno, dali stavaat anestezija pozdrav
     
  3. Zzor

    Zzor Нов член

    Се зачлени на:
    25 март 2021
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво, јас со црвенило, така наречено розацеа еве се борам скоро 2 години. Сменив дерматолози многу, единствен кои ми помогна е доктор Агрон Старова, во тц Мавровка се наоѓа. Користев повеќе терапии кој ми ги препиша. Од Логона кремата многу сум задоволна но дека долг период ја користев, па ми ја смени со la roche, rosaliac ar intense. И исто се препорачува зашѕитни креми од УВ зраци. И внимавајте на исхрана и заборавете на стресот. Поздрав
     
    На Wanya му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Zzor

    Zzor Нов член

    Се зачлени на:
    25 март 2021
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Болна тема ми е мене ова, но не пробувајте се и сешто бидејќи е преосетливо лицето и реагира на допир не па некои рандом креми. Јас дури премногу се фокусирав на болеста и можете да најдете на гугал еден куп за одржавање и нега ма лицето склоно на розацеа. Единствен доктор шо ми помогна е Агрон Статова, термин се чека по месец дена али вреди. Јас бев потечена, црвенило, сиво и некоја лоша топлина чувствував, но со неколку тетапии ми го среди. Нормално не ко претходно шо ми беше алии утешително. Мометално почнав со la roche rosaliac, ar intesense и од истата фирма за заштита од сонце 50+ anthelios sun intolerance иии можам да кажам пренежно мо е лицето и многу ми одгобараат овие креми. Заборавив на алкохол, кафе, зачини, топли напитоци и изчожување на сонце и стресот на минимум.
     
    На Wanya му/ѝ се допаѓа ова.
  5. M_macko

    M_macko Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2020
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo
    Dali nekoja gi ima koristeno PLAQUENIL 200mg da spodeli iskustvo
     
  6. Vanilica

    Vanilica Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2020
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0