Црвени брумчиња на пенис

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Balerinka, 30 август 2012.

 1. Balerinka

  Balerinka Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  На еден мој многу близок пријател му се појавија такви црвени точки на главата од пенисот. Дали знаете некоја маст или било што и дали е многу озбилно тоа? поздрав :*
   
 2. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  тоа е некоја инфекција,нека се мие со чај од камилица и нека оди на доктор,друго незнам да ти кажам
   
 3. Balerinka

  Balerinka Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Како со чај? како што е за пиење само да се измие ли? ти благодарам многу и ке ми извиниш што ти поставувам вакви прашања но стварно не сфатив како да се измие. :*
   
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.638
  Допаѓања:
  5.349
  На дечко ми на пенисот-главата му излегувале одвреме-навреме брунчиња. Каде да се обрати?
   
 5. Kala22

  Kala22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2014
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  464
  Најчесто се реакција на кондомот,зависи каков користите и дали користите...кај мене од лично искуство од некои видови кондоми кај дечко ми се појавуваше истото ама после ден два се повлекуваа
   
 6. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  МОжи и да е кандида најубо е да си појди да се прегледа во случај да му е страм маст-КАНЕСТЕН!
   
 7. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.638
  Допаѓања:
  5.349
  Каде да се обрати ММ
  Му се појави црвенило и ситни брунчиња..?
   
 8. vlatko spasovski

  vlatko spasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Машки
  Чај од камилица ама ако може да најде сушена а не од маркет и канестен тоа е претежно контрареакција на кондомот или смени марка на кондоми
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.