1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црвени очи

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од westt, 10 април 2016.

  1. westt

    westt Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    163
    Итно помагајте ве молам ... Мм вчера и денес заваруваше железо со апарат ама не носеше маска и сега очите му се жар црвени,го печат и солзат. Му ставив млеко во очи и облоги од компир ама не помага. ЧАРЕ??? Утре мора на работа незнам како ке работи така?
     
  2. Kiki_

    Kiki_ Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Дали знае некој каде можам да го најдам Солкосерил гелот за очи? Во Зегин го немале повеќе од два месеца. Ве молам итно ми е.
     
  3. Andreaaaa

    Andreaaaa Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Во последно време ми се појавува црвенило во очите, приметив дека после долго пишување домашна, лекции или слично ми се случи и одвреме навреме чуствувам и како некое боцкање во очите, дали некој има некакви слични искуства, некој совет?
     
  4. sheis

    sheis Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Највероватно го напрегаш погледот, и јас имам иста мака кога сум на компјутер на работа и постојано и сама се сеќавам дека го напрегам погледот и ми се појавува црвенило. Пробај со пруколин капки, ќе ти ублажи :)
     
    На Andreaaaa му/ѝ се допаѓа ова.