1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црна фарба за коса

Дискусија во 'Коса' започната од MaYe, 7 март 2011.

 1. MaYe

  MaYe Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Здраво се надеввам дека ќе ми помогнете. Вака имам изразито плави очи и руса кон костенлива коса, сакам да ја сменам бојата на косата односно сакам да се исфарбам црна. Страв ми е да пробам поради очите (но мислам дека ќе стои убаво :angel: ) но моите веѓи се руси што уште повеќе ме плашат. Имам ставено црна марама на косата :lol: но сепак не е исто со коса и марама :^) . Ве молам дадете ми совет дали би ми стоела црна коса зашо баш сакам да се исфарбам позз :D
   
 2. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  јас имам плави очи смега сум а се фарбам црна и сите ми имат кажено дека црна коса ми стои подобро очите ми се повеке до израз отколку кога се фарбав плава....е сега за вегити мои се онако нормални не се црни ама сепак се темни и затоа ми иде ехстра со косата...
   
 3. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Мојата природна боја е светло кафеава, нешто како темно плава. Многу светла.
  И сосем случајно ставив црна перика, и така решив да се исфарбам црна. Мада, сега кога би било тогаш, не би црна. Поубаво ми стои црната, али затоа па не можеш да експериментираш после неа.
  Сега би испробала повеќе бои, па тек на крај црна, и тоа би ставила шампон колор, фарба не.
   
  На MaYe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MaYe

  MaYe Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Да во право си можам да пробам со колор шампон незнам зошто воопшто не помислив на тоа но сега кога веќе ме потсети ќе пробам па ако ми се допаѓа ќе се исфарбам,а потоа можеби и исшатирам ;) позз и благодарам
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  јас 2 години се фарбав со palete n6 blue мислам дека беше, ама искрено многу ми паѓаше косата (а и доста фризери отпосле откако престанав да се фарбам, низ муабет ми имаат спомнато дека palete црната била најштетна од сите други фарби за коса (црни))
   
 6. elena-luka

  elena-luka Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0

  Iskreno mene kosata pocna da mi opaga otkako pocnav da se farbam so palete