1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црна фарба за коса

Дискусија во 'Коса' започната од MaYe, 7 март 2011.

  1. MaYe

    MaYe Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Здраво се надеввам дека ќе ми помогнете. Вака имам изразито плави очи и руса кон костенлива коса, сакам да ја сменам бојата на косата односно сакам да се исфарбам црна. Страв ми е да пробам поради очите (но мислам дека ќе стои убаво :angel: ) но моите веѓи се руси што уште повеќе ме плашат. Имам ставено црна марама на косата :lol: но сепак не е исто со коса и марама :^) . Ве молам дадете ми совет дали би ми стоела црна коса зашо баш сакам да се исфарбам позз :D
     
  2. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    јас имам плави очи смега сум а се фарбам црна и сите ми имат кажено дека црна коса ми стои подобро очите ми се повеке до израз отколку кога се фарбав плава....е сега за вегити мои се онако нормални не се црни ама сепак се темни и затоа ми иде ехстра со косата...
     
  3. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Мојата природна боја е светло кафеава, нешто како темно плава. Многу светла.
    И сосем случајно ставив црна перика, и така решив да се исфарбам црна. Мада, сега кога би било тогаш, не би црна. Поубаво ми стои црната, али затоа па не можеш да експериментираш после неа.
    Сега би испробала повеќе бои, па тек на крај црна, и тоа би ставила шампон колор, фарба не.
     
    На MaYe му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MaYe

    MaYe Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Да во право си можам да пробам со колор шампон незнам зошто воопшто не помислив на тоа но сега кога веќе ме потсети ќе пробам па ако ми се допаѓа ќе се исфарбам,а потоа можеби и исшатирам ;) позз и благодарам
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    јас 2 години се фарбав со palete n6 blue мислам дека беше, ама искрено многу ми паѓаше косата (а и доста фризери отпосле откако престанав да се фарбам, низ муабет ми имаат спомнато дека palete црната била најштетна од сите други фарби за коса (црни))
     
  6. elena-luka

    elena-luka Активен член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0

    Iskreno mene kosata pocna da mi opaga otkako pocnav da se farbam so palete