1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црна хроника

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ицолгудбејбе, 31 март 2017.

 1. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.144
  Пол:
  Женски
  Полов напад врз тринаесетгодишна ученичка од страна на наставник бил пријавен вчера во Полициската станица од општа надлежност во Кавадарци, потврдија од полицијата во Велес.

  Според пријавителите, тој во повеќе наврати во последните три месеци вршел обљуба врз ученичката.

  - Случајот е документиран во полициската станица и е доставен до Основно јавно обвинителство во Кавадарци - соопшти полицијата од Велес.

  http://novamakedonija.com.mk/NewsDe...радци&id=022741aa-e8ff-4a8c-ad74-7b51618e8cd1

  Коментари :О?
  Јас предлагам смртна казна .
   
 2. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  45.077
  Пол:
  Машки
  Се согласувам околу казнава но не со електрични столици, или инјекции со бесење на плоштат јавно со објава на национална телевизија да гледаат сите. Да се стави еднаш во умовите на таквите психопати дека уништуваат нерасцветан живот, младост детство човештво. Како би после таков некој чин грозоморен жртвата би станала нормална личност без психички оптеретувања. Болесници.
   
  На RainbowButterfly, Tinushka, sj *O* и 7 други им се допаѓа ова.
 3. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.558
  Смртната казна е најлесниот излез. Треба и овој да биде силуван во затвор, а тамо ептен ги обожаваат ваквите.
  Се секавате на тој од кичево што силување вдовици и што ги уби. Е него убаво го илувале и на крај се „самоубил“ во кофа вода аха да
   
  На КикиМаус, shz, Trxmx и 8 други им се допаѓа ова.
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.699
  Допаѓања:
  322.331
  Да не дискутираме за смртна казна, тоа непостои кај нас.
  Силувачите и педофилите многу тешко поминуваат во затвор, самите затвореници ќе го казнат.
  За таквиот најголема казна е да е жив и да е во затвор.
   
  На КикиМаус, SexiLy, Em.Emily и 28 други им се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.133
  Допаѓања:
  76.493
  Пол:
  Женски
  Не викам јас за џабе дека страстите од човек прават животно.
  Да не мислиш со својата глава, прво, затоа што самиот чин е нешто грозно и ниско и второ, да не мислиш на својот углед и кариера што ќе си ги зацрниш со таква непромисленост... епа сега која и да е казната, нека си ја носи.
   
  На КикиМаус, okcenzi, Rose96 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.243
  Допаѓања:
  72.624
  Да се каже јавно кој е со име со презиме и в затвор да гние, да го доживее истото што го сторил. Како бе се толку болни во мозоците, па ги привлекуваат толку млади девојчиња? Ужасно :x
   
  На КикиМаус, sj *O*, okcenzi и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  45.077
  Пол:
  Машки
  Не би рекол дека е страст, туку лудост болест безумност психопатност. како може да не размислуват да си помислат чекај и јас имам деца како би се осеќал јас ако недај боже би му се случело нешто на мое дете такво. Второ и да нема да си рече ова невино суштество потребно е да се изгради да се бори низ животот а не да се злоупотреби.
   
  На КикиМаус, kikin, eloves и 10 други им се допаѓа ова.
 8. Zaljubena26

  Zaljubena26 Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  2.213
  Допаѓања:
  30.935
  Пол:
  Женски
  Не е решението смртна казна, треба да се помачи. За ваквите само доживотна робија, никогаш веќе да не види што значи слобода а таму во затвор постојано да му наплаќаат за стореното. Не ми е јасно како може да постојат вакви психопати...
   
  На gjoker4e, Rama, referentka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.144
  Пол:
  Женски
  Јас да би била на местото на родителите на девојчето не би чекала судот да му пресуди.Без око да ми трепне би го убила .
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.133
  Допаѓања:
  76.493
  Пол:
  Женски
  Па добро, мислев на тоа дека прво се раѓа таа желба за телесно уживање која кога ќе се појави само ум и контрола ти треба да се справиш со неа, па потоа доаѓа тоа психопатското, кога нема да го отфрлиш тој нагон и да речеш тоа што спомна ти, дека за дете се работи.

  Тој ќе си се носи со казната и срамот, а девојчето со трауми ќе се носи...
   
  На sj *O*, simonka93, Orthophill и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Jean-Baptiste

  Jean-Baptiste Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  2.867
  Пол:
  Машки
  Ајде да прашам едно прашање.
  Според пријавителите, тој во повеќе наврати во последните три месеци вршел обљуба врз ученичката.
  Зашто чекала?Дали се срамела?Дали и се заканувал?Дали се плашела дека ќе има помала оценка?
  Се плашам да прашам и други прашања...дали можеби била од оние девојки кои ги гледам по автобус полуголи на кои им се гледаат целите бутови и цицките?Дали можеби самоволно пристанувала на тоа.Дали можеби приказната има поинаков епилог.Дали можеби е од оние болни мозоци кои го местат и неговиот збор против нејзиниот е преслаб,дали му го прави животот пекол зашто неќел да и стави подобра оценка.Кој ќе ја исправи таа неправда ако е ситуацијата поинаква.
  Секогаш сакам да ги слушнам двете страни.
   
  На Meckicja, ancii, Victorian и 16 други им се допаѓа ова.
 12. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.144
  Пол:
  Женски
  @Jean-Baptiste. Нормален маж не би имал односи со 13годишно девојче макар и гола да испаднала пред него.
   
  На КикиМаус, kjukli, Victorian и 26 други им се допаѓа ова.
 13. Jean-Baptiste

  Jean-Baptiste Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  2.867
  Пол:
  Машки
  Ни нормален човек според мене на недокажано дело не би повикал на смртна казна па ти погоре повика.
   
  На Meckicja, fallenangel, daylight и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Jean-Baptiste

  Jean-Baptiste Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  2.867
  Пол:
  Машки
  Ако се докаже делото дека е виновен да те потсетам дека има интернет страна каде што ги има сите педофили со име презиме општина и слика па ќе се дознае кој е.
   
  На Meckicja, simonka93 и Petar80 им се допаѓа ова.
 15. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  Во секој случај е виновен, па и да го молело девојчето да има секс со неа.
  Одвратно.
   
  На КикиМаус, kjukli, Victorian и 19 други им се допаѓа ова.
 16. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  45.077
  Пол:
  Машки
  Вака да не дојде до расправија, значи се посочија казни за сторители на дела а не за недокажано нешто. Се осудува на веќе донесена пресуда. Судот е надлежен за разоткривање на сите настани и докази како што потпраша и @Jean-Baptiste. Се согласувам и со него да се има и не може да се верува само на еден исказ и обратно поготово со денешнава младина. Но разговорите беа на утврдена пресуда и на самиот чин од такви луѓе кој мислат, или веќе сториле такво нешто
   
  На Rama, elimkd, *Amethyst* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Jean-Baptiste

  Jean-Baptiste Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  2.867
  Пол:
  Машки
  Ало Марс овде Земја.Секој е невин додека на суд не се докаже спротивното.
  Ако се докаже дека е виновен,да одвратно е се сложувам ама ова е само обвинение кое допрва треба да има разврска.
  Имаше еден професор во години ако не се лажам во Драчево за кој беше многу симптоматично дали навистина го направил делото за кое го товареа само зашто бил строг и не давал оценки на лепе очи.
   
  На fallenangel, daylight и elimkd им се допаѓа ова.
 18. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.143
  Пол:
  Женски
  За овој случај се зборе кај нас веќе 2 дена но никој не знае од кое школо е наставникот ни пак неговиот идентитет.
  Мислам дека тоа треба да се каже а при тоа да не се спомнува идентитетот на малолетничката.
  Жално какви се психопати чекорат по земјата.
   
  На simonka93, duffi и referentka им се допаѓа ова.
 19. Jean-Baptiste

  Jean-Baptiste Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  2.867
  Пол:
  Машки
  Знаеш што се случи Петар.
  На наша позната јавна личност ја силуваа ќерка и (знаеме повеќето за таа приказна)
  Ама напишале на интернет како девојчето му побарала на некој рандом чичко пари и овој ја однел во гаража и одма коментари,криво било девојчето,кој ја воспитал да бара од непознати пари,зашто пошла со него кога бил непознат а благе везе немаше ем го знаела ем скроз поинаку беше.
  Затоа викам двете страни да се слушнат.
   
  На Meckicja, fallenangel, PaLaVa и 2 други им се допаѓа ова.
 20. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.143
  Пол:
  Женски
  Мене не ми е јасно какви две страни да се слушнат збореш.
  Нема оправдување за силување па тоа е сеуште дете 13год и сигурно не кажала одма заради што и било убаво или се согласила на тоа туку затоа што е дете.
  Возрасен нема да знае одма што да направи а не дете.
   
  На kjukli, Gosh, okcenzi и 10 други им се допаѓа ова.