1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црна хроника

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ицолгудбејбе, 31 март 2017.

  1. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.343
    Пол:
    Женски
    Ненормална работа. Како можел? Па и женава нели гледа дека стомакот не и расте, бебето не и мрда, ..
     
    На ЕденЧлен, Someonespecial, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.320
    Допаѓања:
    18.201
    Пол:
    Женски
    Од страната на лекарот не знам што да кажам, ама искрено не ме чуди, до каде сме дојдени...
    А, од страната на сопружнициве: ај, пак не се чудам и за таа жена, секојдневно гледам примери на толкаво основно непознавање на општи работи, што останувам со подотворена уста. Ама, и мажот ли е до толку затуцан? Па и тие нивни роднини и пријатели до толку ли се затуцани? Цели 9 месеци на никој ништо чудно не му паднало? Шта речи...
     
    На sj *O*, AURUA и Dadusicka им се допаѓа ова.
  3. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.635
    Допаѓања:
    321.576
    Пол:
    Женски
    Да биле некои современи немало ни да ги излаже :) .Веројатно видел со какви луге си има работа па искористил ситуација
     
    На buba4e89, Petar80 и referentka им се допаѓа ова.
  4. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.320
    Допаѓања:
    18.201
    Пол:
    Женски
    Абе да, нашол овца па ќе стриже, јасна работа е тоа, постојано и насекаде се случува.
    Мене ми е повеќе зачудувачки фактот што буквално никому ништо чудно не му паднало за толку време.
    Ај да се и мажот и жената припрости, ама сигурно бар еден со ронка памет би имале во околина... свашта.
     
    На sj *O*, AURUA и Petar80 им се допаѓа ова.
  5. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.710
    Допаѓања:
    322.528
    Има цела тема на форумов на таа тема овде
    Што значи дека овој случај не е осамен.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.712
    Пол:
    Женски
    Има луѓе кои тебе ќе те напраат будала или лош. Со години немале деца, па и да им кажел некој дека жената не е бремена, тие можеби рекле дека им завидуваат и им посакуваат лошо.
     
    На MilaP, AURUA и elimkd им се допаѓа ова.
  7. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.730
    Допаѓања:
    9.739
    Пол:
    Женски
    Знам дека ке ме нападнете сите тука ама гајле ми е :P

    Јас искрено не верувам у све што ке прочитам на нет. Па каква сака нека е веста. Тоа се продава, тоа народот бара да се чита, тоа го интересира народот. Зашто треба да верувам?

    Да биле 2-3 месеца па и па, ама цели 9 месеца она да верува дека е трудна? Не излегла од пештера ваљда, па веројатно знае барем трудна жена дека има стомак...
    Се мислам дека приказнава е исфилувана..
     
    На joy1, Marossa, ЕденЧлен и 4 други им се допаѓа ова.
  8. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.916
    Допаѓања:
    48.053
    Пол:
    Женски
    ^во случај да е измислица, зар би го пишале докторот со име и презиме?:?:
     
    На ЕденЧлен, mira.mira, ♡BuBaLe♡ и 3 други им се допаѓа ова.
  9. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.730
    Допаѓања:
    9.739
    Пол:
    Женски
    @elimkd

    Да, од проста причина да му ја срушат кариерата на пр. Имаш таков случај од неодамна :) Вакви работи прават и за др бизниси.

    Причините може да се многубројни. Д-р да е непослушен за некоја работа, да не е политички определен, многу да зборува и сл. Одма ке ти најдат нешто ако бодеш у очи и ако се издвојуваш од масата.
     
    На buba4e89, stilas7, Rebecca_R и 5 други им се допаѓа ова.
  10. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.902
    Може и сопружниците не се така наивни, сфатиле ама чекале до крај да тужат 8-| Приказнава толку безвезе дури смешно е што воопшто размислуваме што била финтата и кој е поглуп.
     
    На eloves, Black girl, cresa-jagoda и 14 други им се допаѓа ова.
  11. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Додека едно време беа во мода такви девојки кои не беа свесни не знаеа дека се бремени и тек во 9 ти месец разбра или дури за време на породилни болк, сега нешто се смени па ги лаже гинекологот ко бајачка да е, ко само еден гинеколог да постои во градот.|( Колку и да е прост човек се знае како се прави дете, како се развива, мрда тоа бебе, дава знаци на живот.

    Не верувам во секакви глупости исто како што не верувам дека типот од Тутунска банка сам изнел толку пари од трезорот без да биде забележан од некого, факт не бил сам.
    Заклучок се што е напишано по новини и спомнато во медиуми не мора да е вистина туку измислица за поголема продажба, гледаност и сл иако не велам дека нема глупи доктори.
     
    Последна измена: 18 април 2017
    На gjoker4e, PaLaVa, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Ако може еден диктатор да лаже и манипулира илјадници луѓе дека краде ама гради , зашто не би можел и еден доктор да лаже и манипулира на сличен начин.
    Нашол да искористи некои глупи луѓе ( Не наивни, ГЛУПИ!)( Освен ако не е елегатно попунета па успеал стварно да ја лаже со стомакот и све , не знам не ја читам приказната ...)
    Сега го фатиле , ќе има тужење со години, можеби и е све местено , ако си знае докторот некој во партија ќе се спаси или ќе го тргнат настрана додека не се смири ситуација и пак ќе го вратат за некој месец.
    И така.

    Мене повеќе ме загрижува тоа што немаме влада веќе 4+ месеци...
     
    На sj *O*, Zlatna12345, AURUA и 13 други им се допаѓа ова.
  13. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.730
    Допаѓања:
    9.739
    Пол:
    Женски
    А уште полесно е да се оцрни некој.
    Имаш пари купуваш некој новинар и с добива тој некој тапет за навек. ;)
     
    На fallenangel, Petar80 и simonka93 им се допаѓа ова.
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.239
    Допаѓања:
    200.251
    Пол:
    Женски
    Автор на статијата е Менче Атанасова, а ако не се лажам, таа без факти не објавува ништо. Што значи, ова вистински се случило, а од која причина докторот го направил ова, не се знае. Инаку работел и во Св. Лазар и во Ремедика, сега на ГАК.

    Не се чудете за жената, докторот и' дал надеж после години борба за дете. Со еден куп терапија жената може да има куп симптоми на бременост, а освен тоа неретко од терапијата се зголемува и телесната тежина. Малку ова со мрдањето на бебето ми мати памет, ама не би се изненадила дека докторот успеал да ја изрежира цела приказна. Па пуштал и срцеви тонови, и' давал слики. Лаик би поверувал во ова. Не знам што му била намерата, ама морбидно е. Навистина морбидно. Уште и се брани дека за нејзино добро го правел тоа.
     
    На sj *O*, kjukli, victoria и 29 други им се допаѓа ова.
  15. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.710
    Допаѓања:
    322.528
  16. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.251
    Допаѓања:
    72.691
    Уште што нема да видиме
    Греота за луѓето, навистина... Сведоци сме на многу борби за бебиња на парови на форумов, затоа ми иде да го убијам овој психопатов што се нарекува доктор :x
     
    На sj *O*, MilaP, AURUA и 4 други им се допаѓа ова.
  17. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.730
    Допаѓања:
    9.739
    Пол:
    Женски
    Новинар е. Мислиш дека нема да го направи тоа за пари?
    И ја така верував во Васко Ефтов па на крај го глеам што новинар да ти бил.
    Не велам дека не постојат вакви д-р и случки ама не можам да примам све што ке ми сервираат на вести.
     
  18. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.537
    Допаѓања:
    128.293
    Од Менче Точи погаден новинар нема. Менче лешинарката чекаше на клиника да умре некој да има сторија. Познавајќи и некои други факти јас не и верувам.

    Има нешто у приказнава ама она ја има подуено за читаност.
     
    На PaLaVa, joy1 и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  19. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    6.076
    Допаѓања:
    50.263
    Пол:
    Женски
    Уште што нема човек да прочита :x
    Само ми е многу чудно како женава незнаела дека е бремена ај да е месец два, ама 9 месеци или е премногу проста или нешто друго има.
     
  20. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    Којзнае, или терапијата ја има подуено или природно ако била полничка и ете ти филм. Само по мое требала да иде и на второ мислење, на сета таа борба за дете толку години не би се задржала на мислење од само еден доктор, кој и да е.
     
    На PaLaVa, AURUA и elimkd им се допаѓа ова.