1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црна хроника

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ицолгудбејбе, 31 март 2017.

  1. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Јас не гласав,само да те информирам,и никогаш не сум гласал за ниедна партија,кога наполнив 18 год,моите родители дома ми рекоа,синко ова е проклета држава,за кој и да гласаш исто ти се фаќа,лопов до лопов е,и така и ке биде секогаш,и никогаш немам гласано,идам на избори Да,ама шкртам све,за да не ми го земат правото на глас.

    Се гледа кој колку работи,за година ипол колку што се Сдс,освен криминал,ништо друго не се виде до сега,а верувам и дека нема ни да се види,далеку од тоа дека Вемеро беа подобри,и ти еб*аа стопанката,али овие 10 пати повеќе ке лопурдат.

    Затоа еден по еден за рачиња,без буткање,и фитиљ од државава мизерна,која секој ден измислува закони,за лопурдење на народот сиромашен.
     
  2. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    А која друга опција ја нудиш освен избори и гласање?
    Како да одбираме власт?
    Или да ги пуштиме сами да си се 'крунисуваат'?
     
  3. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Не сум јас тој кој треба да кажува,што е најдобро за државава,има многу попаметни луѓе од мене,со огромни искуства,и со огромно широко размислување.

    Јас за себе си гледам опција,да си средам папири било каде,и повеќе никогаш да не се вратам тука,за жал ке морам ова да го направам,зашто како што почнаа,данок на данок на данок,за леб ке нема,а не па за нешто друго.

    Многу офф топик отидовме,темава не е за темава што ја збориме,сепак нека ги префрлат мислењата во соодветна тема.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  4. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Поголемиот дел од парите кои се користат за кампањите на политичките партии се крвави односно валкани пари. Стекнати се на нелегален начин со помош на трговија со дрога, психотропни средства, оружје и муниција и слично . Сето тоа го прават членови на политичките партии кои соработуваат со најважните и највлијателните личности во криминалното подземје. И вистина е дека и самите членови имаат финансиски придонес во кампањите на нивните политички партии. Си се запрашала на кој начин се стекнати поголемиот дел од тие финансиски средства?
     
    На galapce и WildMk им се допаѓа ова.
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Да... сум се запрашала...
    Дрога, оружје, проституција - може не... ама повластеност, рекетирање, врски и шеми.. да.. Исто е криминал..
     
  6. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    За вториот дел од твоето излагање можам да се сложам. За првиот не се согласувам воопшто и тоа не се согласувам за тоа дека не го прават со трговија со дрога и оружје. Дрогата и оружјето кое го запленуваат не се уништува. Сето тоа што го прикажуваат на ТВ и велат дека заплениле и уништиле е за да покажат дека прават добро за државата, а всушност прават уште поголемо зло. На запленетото оружје му се брише серискиот број, а некогаш и така го запленуваат без сериски броеви. Дрогата и оружјето ја предаваат на нивни соработници од подземјето, а за тоа добиваат пари и си ги финансираат кампањите. И утре кога некои шерифи од криминалното подземје со тоа оружје ќе си ги разрешуваат сметките, ќе страда обичниот народ во тие престрелки. Сите можеме да бидеме жртви на тоа оружје и таа дрога. Камионите кои што се полни со дрога и оружје кои треба да се уништат, стигнуваат на местото на уништување полни и се враќаат полни. Ова го знам бидејќи имам информација од прва рака. Политичарите се најбезмилосните луѓе кои некогаш постоеле.
     
    На WildMk и rolulika им се допаѓа ова.
  7. rolulika

    rolulika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2018
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Точно е, но не може да се плука само по политичарите, зборувам за политичари низ цел свет. Главно тие угодуваат на олигарсите кои им ги финансираат кампањите, ама и покрај многу лоши закони има и неколку добри. Политиката не е и така лоша, лоша е кога ја раководат искорумпирани и несовесни политичари. Инаку на светско ниво многу закони за заштита на човекови права, работни односи, права на слобода итн. се озаконети со влијание на совесните политичари и политиката.
     
    На galapce и WildMk им се допаѓа ова.
  8. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.332
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  9. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Овие кога ќе се фатат, во болница да ги сместат!
    Болно е ова..
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.332
    За која цел се обидуваат да крадат ?
    За да ги продаваат?
    За органи?
     
  11. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Или тоа или нешто со психата, може девојкава има изгубено бебе или не може да раѓа. (или ова од филмови и серии ми е)
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.726
    Пол:
    Женски
    ненормална работа.
     
  13. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.332
    Страв да го фати човек детето од рака да го испушти:(
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  14. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.945
    Допаѓања:
    50.028
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека ги продаваат за органи.
    Страшно :x
     
  15. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.726
    Пол:
    Женски
    за органи и на богаташи што не можат да имаат деца и на секој начин би дошле до дете...
     
  16. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Тој што го имаше ова објавено имаше и вести сликнато за ичезнати деца во последниве 10тина дена од Битола, Тетово и Скопје. Децата се од 12до 18години и имаше пишано дека ги крадат за органи.

    Богатите денес може да имаат деца преку сурогат или со дониран материјал, не им треба да крадат деца кога има опција за да си биде се легално.
    Ова беше во минатото сега е помалку застапено.
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.726
    Пол:
    Женски
    и тоа што викаш.
     
    На ocicka2014 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Ја тргнале веста. Добро и што ја тргнале, мене ми личи на рекла казала муабет без конкретни докази, кој само шири паника
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.332
    Чудно што и слика имаше од машки и женски лик.
    Дај Боже да е рекла-казала, зашто баш немирно ќе живееме ако е вистинито
     
    На candy.cane и LollySky им се допаѓа ова.
  20. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.033
    Допаѓања:
    26.564
    Само мене на таа слика жената ми личи на Бритни Спирс?Кога ја видов веста не ја сфатив озбилно поради фамозната слика на Бритни.