1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црна хроника

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ицолгудбејбе, 31 март 2017.

  1. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Човекот е револтиран, бесен. Изгубил свои луѓе. Каков треба да биде? Твој близок да изрешетат сеедно ли ќе ти биде?
     
    На темјанушка, Meckicja, Bratot и 5 други им се допаѓа ова.
  2. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Да сум бил јас ист каков нив,немаше на фемина да бидам сигурно.

    За жал девојката,мисли дека само нејзините болки,и нејзините проблеми се НАЈГОЛЕМИ во светот,врска нема што ме цитира,и што тресе зелени.

    Јас изгубив во тој напад човек,КОЈ МЕ ЧУВАЛ КАКО БЕБЕ,додека татко ми бил на работа во странство,тој човек ме чувал како негов син,на татко ми еден од најдобрите другари,со кој се дружел 30 години,и каков да бидам?да се радувам,што терористи го убиле?и згора на тоа викаат дека нашата татковина е ГОЛЕМА АЛБАНИЈА,каков да бидам?радосен а?Вториот пријател што е убиен во овој напад,е ученик на татко ми,татко ми го обучувал,учел,бил ментор за живот,за борба против криминал,и на тој ли да се радувам што загина,а дома го чекаше бебе и млада жена?и да немав пријатели,близок,ке ме боли,затоа што загинаа невини луѓе,кој дале заклетва ДЕКА КЕ ЈА БРАНАТ И ЗАГИНАТ ЗА ДРЖАВАТА.

    Во тој терористички напад,беше и ранет мој бивши другар,кој му пукна бомба во близина,и цела нога му беше со шрапнели,кој за жал до ден,денеска криви со ногата,едвај му ја спасија.Ама не ја сум лош,зашто сум гневен,абе не сте здрави со мозокот бе,не сте свесни за болката на другите (извинете,ама бесот реагира кај мене),поготово на вакви болни теми.
     
    На темјанушка, 24.07, ZAHRA и 6 други им се допаѓа ова.
  3. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.629
    Допаѓања:
    152.272
    Добро до сеа нели видовте дека од соживот нема ништо
    Маски за пред Европа и Америка
    Значи они си ги бранат нивните борци а ние плукај по нашите вака требало така требало
    Оти бе се ние културни и фини да бидеме????
    Доста е од финоча ,доста
     
    На темјанушка, yeeyee, PaLaVa и 5 други им се допаѓа ова.
  4. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Еден член, не е само мојата болка, болка. Кажав и во првото реплицирање. Не ги вадете муабетите вон контекст.
     
    Последна измена: 18 мај 2019
  5. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Не знам што очекуваш ти од терористи и убијци да кажат на судењето, да се каат и извинуваат ли? Одвратно е и монстроузно, но тие и нивните зборови не се одраз на државата, ниту на нивниот народ, па вака општо да ти се згадува како што велиш. Она што зборува за државата и судството е (т.е. ќе биде) тоа колку ќе ги осудат и казнат за нивното злосторство.
    Бесот и навредите да си ги прибереш малку, страшно е тоа што се случило на твои познаници, но ништо погрешно не кажа тука Галапче за така да реагираш.
     
    На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Секако не очекував да се каат,него очекував Државата да ги осуди одма,на доживтно и завршена приказна.

    Бесот нема да го приберам се додека мој луѓе гинат,ниту јас на нејзе сум и се мешал,ни сакам да ми се меша,пошто не го разбира мојот бес и мојата болка,нема потреба да ми се објаснува и кажува дека сум ист како нив,многу безобразно од нејзина страна,како што кажаа погоре,да бил недај БОЖЕ,нејзин близок вака не би зборела,јас никого од тука не навредив во мојот пост,ни па посочив некој од форумов,него само кажав,дека сум бесен на терористите,бесен на државата која не ги осуди веднаш на доживотно и ништо повеќе.А членката сама се приклучи,и згора на тоа ме навреди.
     
    На Meckicja и zuto им се допаѓа ова.
  7. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Барем да се оградуваа Албанците масовно од овие примероци меѓу нив, па да се залажеа луѓето :D, вака бесмислено е да им се пружа доверба што се однесува до лојалноста спрема државата.
     
    На zuto, orevokrsacka и christinnn им се допаѓа ова.
  8. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.947
    Допаѓања:
    13.758
    Пол:
    Машки
    Точно така и се повеќе е од очигледно дека овие не ни планираат да се прилагодат на системот и законите во државата,туку си го фураат она нивно каубојско понашање.
    Факт е дека со овие нема напред!
     
    На PaLaVa, ЕденЧлен и ALISA0000 им се допаѓа ова.
  9. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    И шо предлагаш ти брате? Пак да земеме пушки ?
     
    На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.947
    Допаѓања:
    13.758
    Пол:
    Машки
    Со пушки ни еден проблем не се решил,а не би ни овај веруј му на братот!
    Има и тоа како решение за справување со убијци,криминалци и дива нецивилизирана багра а тоа е ЗАКОНОТ само треба некој да го спроведе...
     
  11. yeeyee

    yeeyee Нов член

    Се зачлени на:
    7 април 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    никаков закон нема да функционира во оваа држава се додека се поткупуваат луѓе за да се прекријат убиства и секакви грозни случаи. Се треба од корен да се смени почнувајќи од тие на власт па после луѓето со примитивни размислувања. Нема никаков систем во претставничките тела си прават што сакаат трошат огромен број пари на изборни кампањи и на крај пак се е исто. Срамота
     
    На PaLaVa и Bratot им се допаѓа ова.
  12. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
  13. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Не ми се верува што читам еј,ццццц не знаеш на каков психо ќе налеташ :|
     
    На Cinderfakinrella, Meckicja, Amelia и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    5.013
    Пол:
    Женски
    Дали знаеш колку коментари прочитав во актуелни политички настани дека на некои не им пречи двојазичност и коментари од типот а па што земале мислиш нашава држава многу има па ќе земат нешто? Ние самите себе си се закопуваме со вакви коментари, а сега па ептен човек да се потресе за некој што рекол нешто голема работа секојдневно ние сме понижени од нив и ќе бидеме пошто нели не ни пречи!;) па Европа и Америка се најголеми кривци им се исполни желбата да смениме име а за НАТО се надевам никад нема да влеземе .
     
    На PaLaVa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    Eden clen I moj vtor bratuced bese del od divo naselje bese del od specijalnata policija sreca ne bese ni povreden i jas go razbiram tvojot bes I 2001 god I tamu ucestvuvaa I moj rodnini eden od niv go ubijaa ovie teroristi umre koga imase samo 20 god I kuka I se mu bea napravile roditelite da ima se koga ke se ozeni mozete da zamislete kolku e zalno ova drug rodnina na majka mi prv bratuced bese ranet od tie teroristi jas nemam nisto protiv mirnoto albansko naselenie mi imaat mnogu pomognat o vo zivotot ama sum za dozivoten zatvor za tie teroristi da gjnat tamu vo zatvorot da im davaat samo korka leb kolku da ne umrat a da se macat koga mozese edna srbija da donese zakon za dozivoten zatvor za ubijcite na deca bez moznost za pomiluvanje mozeme I nie da barame takov zakon za teroristite
     
    На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Asdasovski

    Asdasovski Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2019
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.599
  17. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.248
    Допаѓања:
    124.549
    Screenshot_20190614-215006_Facebook.jpg
     
    На Harper и WildMk им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Може нема кривично дело.
    Ама како и да е, треба да известат дали има некакво сомневање за прекршок, или не.
     
  19. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Прекршочни санкции треба да се преземат за газдата на Дурмо . Треба сите автобуси да се допираат и на контрола со се шоферите . Кратко по сообраќајкава , го допреле автобусот што ги вози војнициве до касарна Илинден на релација Тетово-Скопје-Тетово , и погодете што .. возачот си возел без никаква лиценца , патем човекот е постар . Знаете ли колку луѓе секој ден патуваат со тој автобус ? Како може некој туку така да стане шофер на автобус ? Плус не бил пријавен во фирма :!: . И кој знае уште што излегло друго . Бог на помош да им е на сите што патуваат со автобусиве до работните места :|
     
    На WildMk, galapce и Meckicja им се допаѓа ова.
  20. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.538
    Пол:
    Женски
    На Meckicja и WildMk им се допаѓа ова.