1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црна хроника

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ицолгудбејбе, 31 март 2017.

  1. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.311
    Пол:
    Машки
    Читам читам и се чудам на мозокот кој одредени членови го имаат,зашто девојчето ќутело?Абе пријателе дали ти си свесен што му се случувало како прво на тоа девојче?дали си свесен дека ке има доживотни трауми?Дали се стави бар 5 секунди во нејзина кожа?Дали се стави 5 секунди да беше твоја недај боже ќерка?Да имам толкава моќ го бесам на плоштад пред цела Мкд да гледа,и да видиш како ке почнат овие скапани смрдливци од педофили да се требат самите меѓу себе.

    Луѓе не си играјте играчки еј,ова се страшни работи кој загрозуваат млади и невини децки животи.
     
    На КикиМаус, Meckicja, Victorian и 24 други им се допаѓа ова.
  2. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Да да се согласувам во однос на тоа додека не се истражи целиот случај од надлежните органи да не се произнесуваат невистини и завземаат страни. Но овдека беше дискусијата за чинот не за да судиме ние или донесуваме пресуди, а сме никој и ништо и не надлежни. Муабетот е за такви сторители такви психопати што да се стори оти на секој може да му се случи да биде родител на таква жртва ако не престане таквиот нечовечки однос од психопати, сите чуваме, имаме деца или тежнееме за семејство кој порано кој подоцна.
     
    На Victorian, fallenangel, okcenzi и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    И да е девојката заводлива Лолита што го гледа провокативно на сред час дури лижи лижавче во уста, возрасен човек, плус учител, прво што треба да направи е да ја фати за уши и да ја испрати кај психолог. Не секс да има со неа.
     
    На КикиМаус, kjukli, Victorian и 41 други им се допаѓа ова.
  4. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Пола младина кај психолог под хитно.Нема кодекс на облекување како се иде за на школо а како за на кафе.
    Па сторителите ги имало и ќе ги има само што денес со информации се е подостапно.
     
    На Meckicja, daylight, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    @Jean-Baptiste и тоа што викаш, убаво е да се знаат двете страни ... и кога веќе збориме за тоа, какви се младите,ете... и да се знае дали наставникот бил од тие, похотни човеченце што ги гледам по градот, низ улици, во автобуси, по автобуски станици... кои, со сласт и светнати очички гледаат во мали девојчиња облечени во обични фармерки и блузичиња, ама ете, градичките малку им брекнале, тукушто почнале да растат па си мислат со умот, само за нив се расцутеле. :)
     
    На kjukli, Gosh, okcenzi и 11 други им се допаѓа ова.
  6. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Нема такви похотни човеченца :)
     
  7. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Стварно? Можда затоа што не ги гледаш нив туку си фокусиран на голиве млади девојчиња со бутките и градите :)
     
    На kjukli, the.vampire.girl, Gosh и 12 други им се допаѓа ова.
  8. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Нееее...јас се згрозувам од такви разголени девојки кои од брзање заборавиле да стават нешто на себе :envy:
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    А зошто не ги е...?
     
    На simonka93 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Bay

    Bay Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    На мене навистина не ми е јасно, какви две страни треба да се слушнат?? Дали доколку се работеше за ваше дете ќе чекавте двете страни да ги слушнете? Па тоа е сеуште дете, 13 год. Иако денеска младината е многу по напредна, тоа девојче сеуште се равива. И нај провокативно да се облекува и однесува никој нема право такво нешто да направи. Тоа девојче сега ќе има трауми за цел живот. Кој болен ум треба да го имаш за да силуваш дете? Страшно....
     
    На Gosh, LadyInTheDark, Rose96 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    А зашто ставаш точки коа си решила да бидеш безобразна? :)
     
    На fallenangel и elimkd им се допаѓа ова.
  12. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Токму тоа велам, под „фокусиран“ не инсинуирам - те привлекуваат, (не сум од психолозите на форумот цц) туку, ќе да само една страна гледаш :)
     
    На Jas! и Jean-Baptiste им се допаѓа ова.
  13. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Се разбравме сакаш да кажеш колку има подеднакво безобразни девојки кои не знаат колку да покријат толку има похотни чичковци како на американска убавина што ја брка другарката на ќерка му.
    Си во право и ти
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Jas!

    Jas! Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2016
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    6.313
    Пол:
    Женски
    Не е точно! Секое школо има кодекс за однесување на учениците и наставниците! Дури и повеќето школи воведуваат униформи!

    За темата, се ужаснувам од вакви приказни, најчесто не ги ни гледам/читам, бидејќи потоа со денови сум на работ на депресија. Импулсивна сум по природа, не дај Боже на мое дете вакво нешто, пресудувам во секунда и прегазувам преку сите морални, верски и човечки верувања! Влакно по влакно ќе му ги корнам тестисите!
     
    На okcenzi, Rose96, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Zlatna12345

    Zlatna12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2016
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    842
    Пол:
    Женски
    Znaci kolku lesno se palite ne mi se veruva.
    Cinot za koj sto tracarite e STRASEN Da , ali nemojte ko stari babi odma zaklucoci da donesuvate i da se stavate vo uloga na sudija, pa uste i smrtna kazna da mu posakuvate.
    Niz svetov raste popularnosta za lazni tuzbi za seksualni zlostrostva, zosto ve gledaat kako odma pali toa kaj narodot. Jas veruvam deka toj covek i da se dokaze deka e nevin, zasekogas ke bide neposakuvan vo ovaa nase opstestvo samo poradi kleveta.
    Sumirano : Se e mozno, ima i druga strana prikaznata, ne bidete tolku close minded, ne posakuvajte smrtna kazna nikomu (monstruozno e), ako se dokaze ima koj da mu sudi, ne si ja prevzemajte taa odgovornost.
     
    На fallenangel, Lella, PaLaVa и 4 други им се допаѓа ова.
  16. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски
    Доколку е виновен - се надевам дека ќе си има лошо време во затвор, не сум тип кој би посакувал смртна казна и ова ќе звучи нехумано ама премногу е брзо. Дури и да го силуваше девојчето, безразлика што таа би направила - не би била виновна, тој би бил целосно виновен.
     
    На sj *O*, Jas! и Ицолгудбејбе им се допаѓа ова.
  17. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.327
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Вчера слушнав и претходно сум слушала и сум прочитала и навистина кога ке видам вакво нешто косата ми се крева.
    За мене таквите имат болен ум,педофили болни:@како можат да размислуват на мали деца страшно.
    Да би била ја таа што ќе го суди би предложила прво психичко и физичко малтретирање,па отсекување на половиот орган и на крај смртна казна!
    Се почесто се случува ова во нашата земја и во другите земји што ли се случува со луѓево како проколнати да се како некој да им дал некој вирус.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Hitler stani od grob i zemi gi pedofilite i siluvacite so sebe .
     
    На Petar80, joy1, sj *O* и 5 други им се допаѓа ова.
  19. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Има конекс на облекување како што кажа и @Jas! .
    Доколку веќе збореме за праќање на психолог треба да се почне од вработените затоа што тие треба да се за пример на учениците а не пола наставнички,професорки одат на работа во сукњи над колена и со отворено деколте.
    Доколку тие како возрасни не знаат како правилно треба да се облечат во образовна институција што останало за децата.
     
    На КикиМаус, kjukli, Victorian и 13 други им се допаѓа ова.
  20. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.621
    Кодекс има, ама еве барем во мојов крај не се почитува. Секојдневно гледам средношколки,па и основки со искинати фармерки, хеланки, кроп-топови и сл... Облечени за на школо како за во дискотека.За тоа јас ги обвинувам родителите, бидејќи не обрнуваат внимание како нивните ќерки одат на училиште. Се знае што е пристојно и нормално. Мене ми беше срам туника или маица со кратки ракави да облечам

    Оправдание за педофилот НЕМА, без разлика како се однесувала девојката
     
    На КикиМаус, Victorian, Petar80 и 4 други им се допаѓа ова.