1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црно ткиво кај ногата

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од isamrita, 30 август 2019.

 1. isamrita

  isamrita Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво, почитувани, нова сум на форумов и имам еден проблем. Ако може некој да ми помогне би била преблагодарна.

  Пред 4 дена станав сабајле и видов на ногават горниот дел мало црна дамка, еве до денес се има проширено премногу(види слика).
  Имам страв да одам на лекар па ако може некој совет би бил добредојден.

  Благодарам за вашето внимание.
  1E1B858C-6A1C-422B-B7FF-24AF09B342D3.jpeg
   
 2. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.332
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Мене ова ми личи на модрица. Ако си се удрила е нормално. Ако случајно пиеш некаква терапија, треба да видат да не ти е од тоа. Сум го видела истово од аспирин, на свекор ми му се појави на раката. Ако се зголемува, мораш на лекар. Што и да е, сигурно полесно се третира кога навреме се оди на доктор.
   
  На cresa-jagoda, sj *O*, isamrita и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.673
  Допаѓања:
  25.220
  Пол:
  Женски
  И мене ми личи на модрица,оди направи комплетна крвна слики и чекај ги резултатите :) пиши ако имаш некоја промена во нив
  И дали те боли на допир?дијабетичар?
   
  На isamrita му/ѝ се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.194
  Провери железо.
  Недостаток на железо може да предизвика вакви подливи.
   
  На isamrita му/ѝ се допаѓа ова.
 5. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  2.628
  Пол:
  Женски
  Може да е и од чешање. На другарка неколку пати до сега и се има случено да се почеша силно и потоа да и излезе огромна модрица. На доктор и рекоа дека повредила капилар.
  Наравоучение: ако ве чеша нешто не се драпајте како ненормални
   
  На cresa-jagoda, Shalitra, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. isamrita

  isamrita Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ne ne me boli na dopir. Nit dijabeticar.

  Ok suma sumarum ne e nisto strasno?
   
  Последна измена од модератор: 31 август 2019
 7. Any05

  Any05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  Мене ми личи на модрица, стави мраз и види дали ќе се повлече. Да си направиш крвна слика најдобро па ако има некој проблем ќе покаже.
   
  На cresa-jagoda и isamrita им се допаѓа ова.
 8. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  7.015
  Допаѓања:
  118.254
  Пол:
  Женски
  Смени го насловот, не соодвестува со прашањето подолу.
  Крвниов подлив/модрица или што и да е, треба лекар да го види, од слика неможеме да препознаеме се', и без да се јавиш на лекар не би советувале.

  Мој совет е да се јавиш на лекар
   
  На cresa-jagoda, WildMk и Spidy им се допаѓа ова.
 9. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  6.397
  Допаѓања:
  34.478
  Пол:
  Женски
  Оди на лекар!
  Мене не ми личи ич на модрица, не сум лекар па можеби не е точно моето мислење.
   
  На isamrita му/ѝ се допаѓа ова.
 10. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.738
  Допаѓања:
  17.924
  Пол:
  Женски
  Јас секогаш и да се потчукнам малку иммам полоши модрици со хематоми од ова.
  Типична модрица ти е ова.
  Купи си хепатромбин.
  Јас од бебе го имам тој проблем слаби капилари и тоа е тоа, повеќе витамин ц
   
 11. Rakometar

  Rakometar Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Машки
  Модрица е ништо страшно.
   
 12. Fleur-De-Lis

  Fleur-De-Lis Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  1.648
  Ова е модрица. Се сеќаваш дали негде си се потфатила?
   
 13. isamrita

  isamrita Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Naprajv analizi. Anemija bilo.
   
  На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.