Често карање помеѓу мајка ми и татко ми

Дискусија во 'Брак' започната од Barbie-mwa, 17 март 2011.

 1. RumShtangla

  RumShtangla Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2015
  Пораки:
  487
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  nemora da znachi vo centarot na sk zhiveam :)))))
  kakvo sudenje,boze prosti mi, svasta ima
   
 2. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  4.381
  Ќе седнеш со мајка ти и убаво ќе поразговараш. Пробај прво од околу да и кажеш ако не бива тогаш директно кажи и дека не ти се свиѓа нејзиното однесување за некои работи и кажи и да престане. Понекогаш некои работи од ненамерно може да направат голем проблем. Штом татко ти е дијабетичар треба посебно да се готви. Него доволен притисок му е што не може сега сам да заработува... Ако имаш брат/сестра/двете седнете убаво договорете си настап и после седнете со мајка ви без татко ви. Немојте да го ставате во уште полоша ситуација да се расправа за храна. Ќе и кажете дека себичноста нејзина ја гледаат и децата ќе се подразмисли.