1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Често мокрење

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Mia.MGK, 15 мај 2016.

  1. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    Супер, кога спомна крв помислив на песокче нешо такво ама ај си реков да не се прам експерт у покушај, добро е вака што испаднало сепак, со антибиотикот ќе ти помине за брзо, а чајот пиј го наместо вода и за некој ден ќе си како нова. Толку си издржала сега издржи уште малку, kill that bitch of bactery :D
     
    На Mia.MGK му/ѝ се допаѓа ова.
  2. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Истовремено не се пијат за да не се поништи дејството. Значи може да се пие недела дена брусница, па недела дена увин, ама и двете истовремено не. Инаку приватно најубаво ви е за испитување урина, во адриалаб е околу 350 денари и резултатите за ден-два стигаат на мејл, па нема потреба од дополнителни трошоци одење-враќање. :)

    Инаку за чаеви јас од овој си пијам

    [​IMG]

    литро ипол - две дневно, исто со 60 отсто брусница. И многу е вкусен. :)
     
    На MiloMalo и LivingGlam им се допаѓа ова.
  3. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    ништо страшно тоа е уринарна инфекција и јас го имав истиот проблем дури и крв мочав бев на болница и ме боцкаа три дена и ми помина...
     
  4. Mia.MGK

    Mia.MGK Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    За колку дена ти помина?
     
  5. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    па за два дена почна да ми поминува секако пиј си увин чај и колку што можеш течности....
     
  6. Samovila988

    Samovila988 Нов член

    Се зачлени на:
    28 септември 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki!
    Go spodeluvam mojot problem so vas.mnogu cesto pocna da mi se odi vo wc.znaci pred da izlezam nekolku pati odam namerno na mocam za da sum mirna posle no ne proagja celo vreme imam nagoni a koga odam toa se nekolku kapki.proveriv krv i mokraca, dobri se, otidov na ginekolog nekoja mala infekcija, gi zemav poliginax ama i posle niv ne se podobri.eve pred da izlezam od rabota otidov vo wc, na pazarenje bas na kasa pocna da me tera.se plasam deka nesto e na nervna baza. Iskustva?
     
  7. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.860
    Допаѓања:
    133.206
    Пол:
    Женски
    Да не е некое воспаление. Ставај топло шише вода или термофор ако имаш некое време.
     
  8. aleksandra4444

    aleksandra4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    Чај од брусница пиј,и доле миј се со камилица чај.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Samovila988

    Samovila988 Нов член

    Се зачлени на:
    28 септември 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Dobro, no sto so toa deka mi se mokri bas togas koga znam deka nema wc a drugoto vreme sum ok ...
     
  10. Julliet Jett

    Julliet Jett Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2017
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Здраво и јас често мокрам, а не пијам многу течности, некогаш на половина час ми се оди некогаш на еден час, а ако испијам две чаши вода или сок на 15 мин.Проверив јајници и бубрези се е во ред и мокраќа проверив, се е како што треба. Посебно ми се мокри често кога патувам, едвај издржувам. Немам никакви болки при мокрење.
     
  11. izabela nilsen

    izabela nilsen Активен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    jas go imav istiot problem navidno cistit celo vreme so terapija i nisto ne pomogna za da na kraj napravam cistoskopija i se konstatira deka se raboti za leukoplakija
     
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Ваков проблем имам кога сум настината. Постојано другарувам со вецето. :lol: Пијам чај од брусница.
     
  13. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Има веќе некое време како зачестено мокрам, на околу еден час ми се оди и тоа воопшто да не пијам течности. Количината на мокрача ми е горе-долу нормална, не се неколку капки, не чувствувам ни пецкање. Не е да не можам да издржам, ама стварно ми пречи. Да се обидам со увин или чај од брусница?
     
  14. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.535
    Пол:
    Женски
    @blueeparadise ,провери си шеќер во крвта.Да не внесуваш и лекови некои со диуретски компоненти?
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  15. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    @joy1 Неодамна правев испитување на крв, добар ми беше шеќерот. Инаку, моментално пијам само по еден Б комплекс пред спиење, ништо друго.
     
  16. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.945
    Допаѓања:
    50.029
    Пол:
    Женски
    Можеби звучи смешен мојот проблем, но ќе го напишам. На работа кога одам во вц и додека други колешки чекаат ред и си прават муабет јас не можам да мокрам не знам зошто ми се случува така, звучи чудно ама така е. Еве денес едвај 2 пати мокрев додека бев на работа и почна стомакот да ме боли под папакот. А дома така не ми се случува, многу често мокрам.
     
  17. Harper

    Harper Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2018
    Пораки:
    619
    Допаѓања:
    7.395
    Пол:
    Женски
    Мене тоа ми се случува во јавни тоалети, пример во тоалетите во Сити Мол. Знам дека надвор има гужва и се чека ред па не можам :tmi:. Од што е, не знам ни јас.
    Веројатно под притисок дека знаеш дека надвор некој чека, или не си на раат, Јас мислам мене ми е од тоа :lol:.
     
  18. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.945
    Допаѓања:
    50.029
    Пол:
    Женски
    Одамна ми се ова случувало, но тоа одамна а сега во последно време ептен често. Гужва се створе, галама и јас не можам дури и ушите ги затнувам со рацете, но ни тоа не успева. :D Јас вака веќе не можам ако има чаре нека кажува некој. :(
     
    На Harper му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Смешката

    Смешката Активен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Денес мокрам многу често скоро на секои 5мин а немам внесено многу течности(скоро ич) додека мокрам многу ме пече и кога се бришам имам крв а гаќите ми се чисти незнам што е работата многу ми е страв помагајте;(
     
  20. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Испитај мокрача, веројатно имаш некоја бактерија, или си настината.
    Од кај да знаеме ние.

    До тогаш, пиј многу течности и чај од брусница.
     
    На Смешката му/ѝ се допаѓа ова.