1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чешли и четки за коса

Дискусија во 'Коса' започната од charliee, 4 јули 2012.

 1. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Женски
  какви чешели и четки користите за косата и колку се ефикасни?дали ве кубат или ви ја мазнат коса?

  не забележав ваква тема ако има слободно канта.
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  Немам големо искуство со чешлање, дури некогаш и заборавам да се чешлам зошто имам супер коса па немам потреба
   
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Чешлови и Четки за коса

  Имам една четка за коса со која се фенирам и е дрвена и од некакви си влакна појма немам какви беа за да не го кине влакното и не ми ја електризира косата. Бидејќи имам долга коса потребно ми е само една четка и тоа од оние што се најголеми. Ваква
  [​IMG]

  А се чешлам со ваков чешел/четка
  [​IMG]

  Барем еднаш на 2 недели ги мијам убаво а секојдневно вадам влакна од нив :) кои ми паѓаат при чешлање/фенирање.
  И тоа, друго ништо не се замарам
   
 4. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Женски
  Чешлови и Четки за коса

  освен ова ги користите лионие мали чешелчиња за тапирање и сл?
   
 5. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  Чешлови и Четки за коса

  не.. освен ваков обичен, ништо друго. Неколку пати пробав да ја исфенирам косата со четка, ама ја заглавив, па веќе не се осудувам :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • hair-comb.jpg
   hair-comb.jpg
   Големина на фајлот:
   79,6 KB
   Прегледи:
   1.120
 6. viki.kikiriki

  viki.kikiriki Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
 7. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Ја имам околу 3 години четкава. Задоволна сум . Единствена мана е тоа што кога треба да одиш некаде надвор од својот дом, никаде не ја собира :D . Големка е :)

  [​IMG]
   
  На LittleFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.516
  Допаѓања:
  80.551
  Пол:
  Женски
  „Врие“ дома од четки за фенирање и чешли. :D
  Се фенирам многу често затоа што секогаш сакам да го добивам тој ефект на „пресно излезена од фризерски салон“, па неизбежни реквизити ми се.
  Имам обична, кружна и голема за фенирање и помала за шишките.
  Четки за коса имам повеќе - де со такви, де со онакви влакна, ама искрено, ретко ги користам затоа што и ретко се чешлам. Немам коса која лесно се плетка, ми се мрси брзо и затоа избегнувам чешлање веќе со години.
  Тоа не значи дека воопшто не се чешлам, ами гледам тоа да биде поретко.
  Чешел си користам само кога правам фризура, бидејќи тешко ми оди со четка. :)
   
 9. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  Јас имам многу четки но си ја користам онаа од Авон. Косата ми ја прави како свилена да ми е.
   
 10. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Сакам да најдам четка што не ствара електрицитет на косата, сугестија е добредојдена! :)
  Инаку користам обична широка четка со пластични иглички и четка за фенирање исто така, а имам впечаток дека најубаво чешлаат чешлите со запци. Можеби затоа што мојава коса ретко гледа таков чешел, се кубам и немам трпение со чешел да се расчешлам.
   
 11. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  мојата четка е ваква [​IMG] само розева боја ја земав од џамбо :)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Хахахахаахахха јас ја имам истава четка и истиов проблем со големината :D
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  653
  Пол:
  Женски
  Не користам чешел по шо имам кадрава коса, се чешлам само ако сакам да исплетам плетенка на косата :)
   
 14. d.y.n.a.m.i.c

  d.y.n.a.m.i.c Активен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  [​IMG]
  дали знаете каде би нашла ваква четка за коса или нешто слично :?: барав на сајтот на орифлеим но ништо не најдов, а ми треба итно бидејќи претходната си ја скршив :(
   
 15. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497

  Во Џамбо, горе во делот кај стварите за коса/лице/тело. Исто вакво. :)
   
  На d.y.n.a.m.i.c му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Marge

  Marge Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  2.745
  Во овој број на авон ја има истата четкичка со огледалце, 99 ден е.
   
  На d.y.n.a.m.i.c му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  568
  Ова мене ич не ми се допаѓа.Имам вакво од пазар го купив околу 30 денари,ама ова е мало за да ја исчешлаш убаво косата(посебно ако имаш долга коса).А и само се собира внатре четката додека се чешлаш.
   
 18. Belieber15

  Belieber15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  88
  Значи четкава е нешто преубаво :inlove: Ја обожавам :) Мене многу убаво ми ја чешла косата
  [​IMG]
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 19. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  13.815
  Пол:
  Женски
  Користам само четка за коса,секогаш си купувам од парфимерија. :) :) :)
   
 20. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.618
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Женски
  Користам само четка за коса.